Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот nasty69, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Мозочни болести кои даваат суперчовечки особини

пријавена од strumjan пред 5 месеци, 3 седмици. (mislam.blogspot.com)

Една страница на Интернет: Brain Diseases I Wish I Had („Мозочни болести кои би сакал да ги имам“), резимирана со по еден краток коментар за секоја болест.

0 коментари | станала популарна пред 5 месеци, 3 седмици | проблем? | категорија: Наука

Скопје го доби првиот хаклаб

пријавена од kotle пред 5 месеци, 3 седмици. (novamakedonija.com.mk)

КИКА е прва технолошка автономна зона што ќе се користи за промовирање и развој на еманципирачки технологии. Целта на основачите е да ја поттикнат креативната употреба на компјутерската технологија наспроти отуѓувањето и пасивното консумирање кои се најчеста асоцијацијa

0 коментари | станала популарна пред 5 месеци, 3 седмици | проблем? | категорија: Вести

Мојот прв стрип обид

пријавена од nasty69 пред 5 месеци, 2 седмици. (nasty-talk.blog.com.mk)

Camera not friendly guy :)

1 коментар | проблем? | категорија: Забава

Револт

пријавена од nasty69 пред 5 месеци, 3 седмици. (nasty-talk.blog.com.mk)

Не ми е јасно како е возможно, во оваа наша рунтава касаба, секој вид на јавно демонстрирање на револт и отпор кон државниот поредок, по дифолт да биде ушљакан со политички или етнички обоени етикети, секогаш исполитизиран, инструментализиран, или фингиран?

0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

Архитортура и гробализација

пријавена од Коља пред 7 месеци, 4 седмици. (www.okno.mk)

Извадоци од тајната преродба, добиени со помош на кртови, стаорци и лебарки. Се појавуваат впечатливи призраци на вистински ликови...

1 коментар | станала популарна пред 7 месеци, 3 седмици | проблем? | категорија: Култура

Реклама за депилација

пријавена од Коља пред 8 месеци, 1 седмица. (www.okno.mk)

„Здраво, Бушавко! Мама дома е?!“ Една од подуховитите реклами што сум ги видел... Широко препорачувам!

0 коментари | станала популарна пред 8 месеци, 1 седмица | проблем? | категорија: Забава

Поздрав до вардарските Лавчиња

пријавена од roxy пред 9 месеци, 4 седмици. (www.a1.com.mk)

После неколку судири овде последица на срцепарателните ефтини бедни текстови на Ристо Никовски а пријавени и бранети од Лавче, информирани сме дека таму некои соросоидни предлози за името како Сев.Мкд се предавство но Вардар Македонија - Е СУПЕР ИМЕНЦЕ !

14 коментари | проблем? | категорија: Политика

Бајрам ќе ги тепа и апси новинарите

пријавена од kotle пред 9 месеци, 3 седмици. (vesti.alfatv.com.mk)

„Вие сите работите за ЦИА“

2 коментари | проблем? | категорија: Политика

MACEDONIA TIMELESS

пријавена од MartinStefanov пред 10 месеци. (www.youtube.com)

new PR MK video

11 коментари | станала популарна пред 10 месеци | проблем? | категорија: Вести

Македонија.тв

пријавена од ribaro пред 10 месеци. (www.makedonija.tv)

Алал да му се потрошените 50 евра за доменот?

6 коментари | станала популарна пред 10 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Крстот

пријавена од Eddierebel пред 10 месеци. (nasty-talk.blog.com.mk)

Никогаш не разбрав од каде доаѓа целото тоа нерационално суеверие и фетиш околу геометриската фигура крст, симбол кој причинува епилептични занеси и манијакални обожувања ширум христијанскиот свет, небаре се работи за некој талисман со мистични моќи...

0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

Пирати во Европскиот парламент

пријавена од Lavot пред 10 месеци. (www.taratur.com)

Во Европскиот парламент ќе седне и најмалку еден ’пират’ од Шведска. Пиратската партија, која се залага за слободно симнување филмови, музика и сл од интернет освои над 200.000 гласови!

0 коментари | станала популарна пред 10 месеци | проблем? | категорија: Политика

10 совршени причини за редовен секс

пријавена од Slick пред 10 месеци. (www.men.mk)

Активниот сексуален живот е еден од најголемите фактори за здраво тело, дух и врска. Прочитајте ги 10те совршени причини за редовен сексуален однос.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Федерер го освои Ролан Гарос!

пријавена од Lavot пред 10 месеци, 1 седмица. (www.taratur.com)

Роже Федерер во солзи го подигна пехарот во Париз како само шести тенисер во историјата со сите четири Грен Слем титули. „Ти си за мене најголемиот играч во историјата!“, му рече поразениот Робин Содерлинг.

0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

За подрокот, загаДката и историјата

пријавена од darko156 пред 11 месеци. (sead93.crnaovca.mk)

Сакав да гласам за постов на Сеад, очекувајќи дека некој го пријавил веќе. И кога гледам..... :)

1 коментар | станала популарна пред 11 месеци | проблем? | категорија: Политика