Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот mitko, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Крстоносци во Скопје

пријавена од apostolov80 пред 1 година. (kanalizacija.blogspot.com)

Стадо од 1.000 збрлавени Хунзи денеска не ни дозволија да го одржиме собирот против изградбата на црквата на плоштад. Носеа знамиња со крстови, икони и транспаренти на кои пишуваше „Сакаме храм“ и некави молитви.

4 коментари | станала популарна пред 1 година | проблем? | категорија: Политика

МИРЕН ПРОТЕСТ ВО САБОТА

пријавена од ribaro пред 1 година. (vankovska.blog.com.mk)

Целта на протестот е да се крене гласот и искаже незадоволството против изградбата на верски објект-црква на плоштадот Македонија во Скопје. сабота 28 март 2009г. во 12 ч.

14 коментари | станала популарна пред 1 година | проблем? | категорија: Вести

Рунтава семакедонска карта на светот

пријавена од Коља пред 1 година. (www.okno.mk)

повод за потрагата по црквата “Св. Никола” беше пронаоѓањето на боксерска ракавица со врежан крст во неа на која пишуваше: “Со оваа ракавица и овој меч ќе владејам јас, императорот Ник Први Слотер”; таа ракавица му припаѓала на еден налудничав Рунтав Семакедонец...

0 коментари | станала популарна пред 1 година | проблем? | категорија: Политика

Колку може да издржи вашиот компјутер...

пријавена од bobibobi пред 1 година. (www.youtube.com)

Што се случува кога ќе ставите сервери затворени во контејнер и ќе ги стресете со магнитуда од 6.7 степени?

1 коментар | проблем? | категорија: Технологија

Автомобил за 1.500 евра

пријавена од bobibobi пред 1 година. (www.carmagazine.co.uk)

Индискиот производител на автомобили Тата Моторс денеска на пазарот го пушта најевтиниот автомобил на светот. http://www.tatanano.com/

1 коментар | проблем? | категорија: Технологија

Среќен роденден, WWW!

пријавена од pitstop пред 1 година. (pitstopinfo.blogspot.com)

Wolrd Wide Web (WWW) овој месец го слави својот 20-ти роденден. Пред точно 20 години започна техничкиот развој на глобалниот збир на меѓусебно поврзани документи кои корисниците може да ги читаат или пишуваат користејќи ги персоналните компјутери поврзани на интернет мрежата.

0 коментари | станала популарна пред 1 година | проблем? | категорија: Технологија

Bogliasco Fellowships Program - доделување на стипендии

пријавена од Arwena пред 1 година. (liguriastudycenter.org)

Се доделуваат стипендии за личности кои креативно работат или истражуваат во повеќе дисциплини: археологија, архитектура, танц, филм и видео, историја, пејсажна архитектура, литература, музика, философија, театар, визуелна уметност. На сите кои ќе конкурираат им посакувам многу успех.

0 коментари | проблем? | категорија: Наука

Сител со холограмско јавување во програма!?

пријавена од Damjaan пред 1 година. (it.com.mk)

Првото "холограмско" ФАНТАСТИЧНО јавување во програмата на Сител кои за прв пат го промовираат ова бидејќи нели "Сител како и секогаш е пионир во иновативноста и во презентацијата на новите техники и технологии кога се работи за да се биде лидер на медиумскиот пазар во Македонија." :)))

9 коментари | станала популарна пред 1 година | проблем? | категорија: Технологија

Гласај за ново ВЦ!

пријавена од jofe пред 1 година. (mojon.blog.com.mk)

Дами и господа... Со огромна чест и задоволство ви ја претставуваме советничката листа со најкреативно име за овие избори...

0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

Сите пари за неуставни закони....

пријавена од новица пред 1 година. (www.a1.com.mk)

А1 прават есап колку пари чинат проектите за кои е поведена уставна постапка и кои може да бидат прогласени за неуставни.

0 коментари | станала популарна пред 1 година | проблем? | категорија: Вести

Нова виртуелна собирална или соблекувална ;)

пријавена од femgerila пред 1 година. (www.okno.mk)

Нов портал којшто има намера да се етаблира во македонскиот виртуелен терен како виор кој минува над буниште и зад себе остава склопен и пицнат џамбо-џет, до најмало штрафче.

10 коментари | станала популарна пред 1 година | проблем? | категорија: Вести

Попе, грев ли е да гласам за Селмани?

пријавена од drugarce пред 1 година. (www.dnevnik.com.mk)

Попе, грев ли е да гласам за Селмани? Вакво прашање деновиве неколкупати му било поставувано на свештеник на МПЦ во Неготино од неговите сограѓани. А одговорот бил:

7 коментари | станала популарна пред 1 година | проблем? | категорија: Политика

Кој ќе биде македонскиот кукавица?

пријавена од ribaro пред 1 година. (novica.softver.org.mk)

... Македонскиот Едли Стивенсон?

8 коментари | станала популарна пред 1 година | проблем? | категорија: Политика

Весела граматика

пријавена од jofe пред 1 година. (geroski.mk)

Македонија ќе стане членка на НАТО кога ќе ги реши сите спорови со соседните земји, изјави вчера шефот на бугарската дипломатија Ивајло Калфин. Чекај сега… Нели имавме само еден спор, тој со Грција, за името? Ако добро се разбирам во граматика, „сите“ е повеќе од еден. Најмалку два.

15 коментари | проблем? | категорија: Блогови

Глобален успех на Broker Inc.

пријавена од dasaf пред 1 година. (www.broker.com.mk)

Македонската компанија Broker Inc. со својот проект за финансиска платформа наречен Finex Pro, го освои второто место на глобалниот натпревар „Youth 2 Innovation“. Само три проекти, во конкуренција на натпреварувачи од земјите во Европа и централна Азија, беа избрани како победници на натпреварот.

3 коментари | станала популарна пред 1 година | проблем? | категорија: Бизнис