Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот mitko, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Google ќе прави оперативен систем

пријавена од kristijan пред 9 месеци. (www.selotejp.com)

Веста која ги одекна техно блоговите како бомба е тоа дека пристигнувачкиот продукт на Google, каде интернетскиот гигант станува директна конкуренција на Microsoft: Google Chrome OS. Станува збор на оперативен систем заснован на Linux, а ќе биде лесен, брз и сигурен.

2 коментари | проблем? | категорија: Технологија

TIME.mk наполни една година

пријавена од strajkoski пред 9 месеци, 1 седмица. (komunikacii.net)

Како креаторот на овој сервис, Игор Трајковски, ја виде првата година од неговото постоење.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Firefox 3.5 подготвен за преземање

пријавена од gocem пред 9 месеци, 2 седмици. (www.mozilla.com)

Firefox 3.5 е официјално објавен. Повелете, преземете ја најновата верзија од официјалната страница.

0 коментари | проблем? | категорија: Вести

Колку пати е преземен Firefox 3.5?

пријавена од kristijan пред 9 месеци, 1 седмица. (downloadstats.mozilla.com)

На овој сајт во сопственост на Mozilla можете да погледнете колку пати е преземен новиот Firefox 3.5. Има за сите држави во светот, секако и за Македонија. До моментот на пишувањето на статијата Firefox 3.5 е преземен 1,726,563, а од Македонија 1379.

3 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Боцевски поднесе неотповиклива оставка

пријавена од kotle пред 9 месеци, 2 седмици. (alsat-m.tv)

Вицепремиерот за евроинтеграции во Владата на Република Македонија, Ивица Боцевски, денеска поднесе неотповиклива оставка на својата функција.

0 коментари | проблем? | категорија: Политика

Не за друго, многу смрт има деновиве, па дај да се израдуваме малку.

пријавена од Jaimshit пред 9 месеци, 2 седмици. (www.slashfilm.com)

Слика на најдобрите 250 филмови на сите времиња, организиран во агенда, во форма на мапа за метро. Прилично интересен начин за собирање на ваков тип на информации, а и интересна содршина има . Проверете сами, па одлучете дали авотрот има ваш вкус. ; ]

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Анџелина Џоли спасена од Чак Норис!!!

пријавена од Lavot пред 9 месеци, 2 седмици. (www.taratur.com)

Откако нашите врвни медиуми пренесоа дека Анџелина Џоли исчезнала на јахта, Таратур ексклузивно дознава дека славната актерка е спасена од никој друг, туку од Чак Норис!

2 коментари | проблем? | категорија: Забава

Бајрам ќе ги тепа и апси новинарите

пријавена од kotle пред 9 месеци, 3 седмици. (vesti.alfatv.com.mk)

„Вие сите работите за ЦИА“

2 коментари | проблем? | категорија: Политика

Бисер на македонското судство

пријавена од drugarce пред 10 месеци. (vest.com.mk)

Наместо за ТАЈВАН, Циле осуден за ТАЈЛАНД

2 коментари | станала популарна пред 9 месеци, 4 седмици | проблем? | категорија: Вести

Macedonia Timeless - клапа 2

пријавена од zlochko пред 10 месеци. (netpress.com.mk)

За разлика од спотот на Манчевски, сметам дека овој во изведба на Изи во центар ги има погодено наменските потреби на кампањата. Браво за делото, но и едно УА што сосила се правиме слепци па наоколу гледаме само цркви, а џамии не.

7 коментари | станала популарна пред 10 месеци | проблем? | категорија: Вести

Топ 10 гиковски ТВ серии

пријавена од Damjaan пред 10 месеци. (it.com.mk)

Во продолжение следи листата на топ 10 гиковски ТВ серии според IT.com.mk...

5 коментари | станала популарна пред 10 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Масоните ја поддржуваат Македонија

пријавена од darko156 пред 10 месеци, 1 седмица. (a1.com.mk)

Ја кандидирам оваа вест за новинарски прилог на годината.

8 коментари | проблем? | категорија: Политика

alati.org

пријавена од ribaro пред 10 месеци, 1 седмица. (mislam.blogspot.com)

Корисни веб апликации кои се со општа намена, сублимирани во еден сајт кој има намера да се шири.

1 коментар | станала популарна пред 10 месеци, 1 седмица | проблем? | категорија: Технологија

Xbox со нов контролер - Natal техноглија

пријавена од kapsarovb пред 10 месеци, 1 седмица. (www.youtube.com)

Ама ич не се согласувам со нивниот бизнис модел, али ова е ЈАКО. Шо да кажам освен дека со децата ми, здравје боже, ќе се утепаме од играње.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Не глеш шо праам, слушај шо ти викам

пријавена од mitko пред 10 месеци, 1 седмица. (time.mk)

„Груевски ги повика претседателите и премиерите на земјите од регионот да се однесуваат, не само коректно туку и одговорно, а не на сметка на меѓусебните односи да прават поени пред домашните гласачи.“

1 коментар | проблем? | категорија: Вести