Инфо за mitko

Корисник од:
3 април 2007
Пријавени статии:
33
Популарни:
19
Однос на популарност:
57%

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на страници кои ги пријавил корисникот mitko (рсс канал).Еве ја и листата на статии за кои гласал корисникот.

Не глеш шо праам, слушај шо ти викам

пријавена пред 10 месеци, 1 седмица. (time.mk)

„Груевски ги повика претседателите и премиерите на земјите од регионот да се однесуваат, не само коректно туку и одговорно, а не на сметка на меѓусебните односи да прават поени пред домашните гласачи.“

1 коментар | проблем? | категорија: Вести

ДА/НЕ за мочање стоејќи

пријавена пред 10 месеци, 1 седмица. (men.mk)

Вистинските мажи мочаат стоејќи.

0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

„Телеком Словенија“ го доби тендерот за дигитална телевизија

пријавена пред 11 месеци, 2 седмици. (www.a1.com.mk)

„Телеком Словенија“ победи на тендерот за пренос на дигитални телевизиски услуги преку јавна комуникациска мрежа (DVB-T) на територијата на Македонија.

10 коментари | станала популарна пред 11 месеци, 2 седмици | проблем? | категорија: Вести

A1 шири страв од летање

пријавена пред 1 година, 1 месец. (www.a1.com.mk)

Погледнете го само делот „Вести поврзани со оваа“.

2 коментари | проблем? | категорија: Вести

Резензија на Сенки [англиски]

пријавена пред 1 година, 2 месеци. (movies.nytimes.com)

Тазе, тукушто објавена. Веројатно затоа што филмот ќе почне да се емитува денес во Њу Јорк.

4 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Култура

Како една саксија и едно догорче станаа популарни

пријавена пред 1 година, 2 месеци. (a1.com.mk)

Пронајдени се саксијата и растението „канабис сатива“, нагорена рачно изработена цигара со марихуана, како и повеќе други паковки опојна дрога, оставени на различни места во домот.

7 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Вести

Јавни лицитации во македонските цркви

пријавена пред 1 година, 2 месеци. (www.a1.com.mk)

Бог да чува!

12 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Вести

Ако-тогаш политика

пријавена пред 1 година, 3 месеци. (www.utrinski.com.mk)

Ако Европска унија - тогаш фискални каси. Која е логиката овде?

5 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Политика

Веронаука или верско дејствување?

пријавена пред 1 година, 7 месеци. (jasnesumjas.blogspot.com)

Една од целите на Православна христијанска веронаука: „да согледа дека научниците се воглавно религиозни луѓе“.

4 коментари | станала популарна пред 1 година, 7 месеци | проблем? | категорија: Вести

Генетска мапа на Европа

пријавена пред 1 година, 7 месеци. (www.newscientist.com)

"The genetic diversity in Europe is very low. There isn't really much."

1 коментар | проблем? | категорија: Наука

Нема интерес за новите факултети

пријавена пред 1 година, 7 месеци. (utrinski.com.mk)

„Само еден кандидат се пријавил на новиот државен Технолошко-технички факултет во Велес кој од оваа година го отвори битолскиот универзитет „Св. Климент Охридски“, додека ниту еден не поднел документи на новоотворените дисперзирани студии на овој факултет во Кичево.“

11 коментари | станала популарна пред 1 година, 7 месеци | проблем? | категорија: Вести

Груевски се надева на подобар предлог за името

пријавена пред 1 година, 8 месеци. (kirilica.com.mk)

„На медијаторот Метју Нимиц јасно му е посочено во кои насоки може да се размислува - изјави премиерот Никола Груевски“ Незнам оти на нас, граѓаните, не ни е јасно, како треба да размилуваме и што да очекуваме.

2 коментари | проблем? | категорија: Политика

Државни удари

пријавена пред 1 година, 8 месеци. (kiberkotle.net)

„Определената доза на негативно прифаќање на законите во потесната јавност, Бранко Црвенковски ја искористи за да не ги потпише указите за стапување на законите во сила, но притоа да ја искористи својата постапка како услов за опозицијата да се врати во Собранието.“

5 коментари | проблем? | категорија: Политика

Каде живеам?

пријавена пред 1 година, 8 месеци. (blog.gemidjy.info)

“Живеам во земја полна со необразовани националисти, неонацисти и антипацифисти.“

6 коментари | станала популарна пред 1 година, 8 месеци | проблем? | категорија: Политика

Некој си игра нацист

пријавена пред 1 година, 9 месеци. (www.macbro.org)

Во дел од спам пораката која ја добив за оваа веб страна пишуваше: „edna celina, edna nacija, eden narod, edna Makedonija“. Додадете и „еден лидер“ и преведета ја реченицата на германски. Звучи познато? :)

12 коментари | станала популарна пред 1 година, 9 месеци | проблем? | категорија: Политика

Додатоци за Firefox кои ги користам

пријавена пред 1 година, 9 месеци. (10khz.blogspot.com)

Foxmarks, Flagfox, DownThemAll!, Piclens, Zotero. Што користите вие?

3 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Логото на ДИК - полнење на гласачка кутија

пријавена пред 1 година, 9 месеци. (www.sec.mk)

Јасно се гледа дека во раката има три гласачки ливчиња. Можеби идејата била да се претстави свитакно ливче на три дела, ама мене не ми личи така :)

2 коментари | станала популарна пред 1 година, 9 месеци | проблем? | категорија: Забава

„Космофон“ се затвора

пријавена пред 1 година, 10 месеци. (www.a1.com.mk)

Затворање на мобилниот оператор на грчката „Космоте“ во Македонија најавува грчкиот весник „Та неа“.

3 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Моето ЕЕЕ

пријавена пред 1 година, 10 месеци. (10khz.blogspot.com)

Последниве денови си играв со моето Asus EEE PC. Ја инсталирав најновата верзија на Убунту, 8.04. Испадна одлично па решив да ја споделам радоста со сите, и да ви покажам што може да направи едно купче ефтин харвер, и малку одличен софтвер.

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 10 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Европска Македонија?

пријавена пред 1 година, 11 месеци. (jasnesumjas.blogspot.com)

На конвецијата Груевски кажа „Да живее Европска Македонија!“ Интересно, придавката „Европска“ е напишана со голема буква. Во македонскиот јазик, придавките „македонска“, „европска“ не се пишуваат со големи букви. Со големи букви се пишуваат имиња.

1 коментар | проблем? | категорија: Политика