Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот kzograf, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Revolucija.org

пријавена од zborovi пред 2 години. (revolucija.org)

Зошто Револуција? Познато е дека влијанието на блогерите во функционирањето на општеството е се позначително. Меѓутоа исто така е познато дека 80% од блоговите се ѓубре поради кое страдаат и нечитани остануваат токму оние кои треба да бидат прочитани. Револуција е тука за да го промени тоа.

0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Интервју со Александар Стојановски, основач на Jooce.com

пријавена од kzograf пред 2 години. (www.plagij.at)

Интервју со Александар Стојановски, основач на Jooce.com за веб сервиси, претприемништво, аутсорсинг, како една земја зема контрола над својата дигитална иднина и разно разни други работи.

1 коментар | станала популарна пред 2 години | проблем? | категорија: Технологија

544 линкови на граѓански организации

пријавена од bobir пред 2 години. (www.graganskisvet.org.mk)

Граѓанските организации малку се презентираат на интернет.

0 коментари | проблем? | категорија: Култура

OSLiving најдобриот сајт за Open Source програми

пријавена од alifaan пред 2 години. (alifaan.cyberlounge.biz)

Сајт на кој можете да најдете голема база на Open Source програми. Вреди Да Се Види.

3 коментари | станала популарна пред 2 години | проблем? | категорија: Блогови

Режисерот Џузепе Ферара на разговор со публиката во Кинотека

пријавена од новица пред 2 години. (kino-teka.blogspot.com)

Додуше, само една реченица го најавува италјанецов во Кинотека, но сеедно - некој може сака да го чуе/види.

0 коментари | проблем? | категорија: Култура

Аххо се врати!

пријавена од ta4ka пред 2 години. (ta4ka.blog.com.mk)

CONFIRMED BY YARMAN, TORRENTFREAK, DARKSIDE RG, MININOVA, ETC.

2 коментари | станала популарна пред 2 години | проблем? | категорија: Вести

Почина Артур Кларк

пријавена од kojot пред 2 години. (on.net.mk)

Најголемиот писател на научна фантастика на денешницата и главниот виновник за постоењето на комуникацискиот сателит, Артур Кларк, почина во болница во главниот град на Шри Ланка

0 коментари | станала популарна пред 2 години | проблем? | категорија: Вести

Македонската и албанската верзија на Глобал војсис објавени официјално

пријавена од razvigor пред 2 години. (mk.globalvoicesonline.org)

Глобал војсис (Global Voices) официјално го објави отворањето на нови јазични оддели на овој влијателен портал кој пренесува содржини од светската блогосфера: на македонски, албански и германски јазик.

2 коментари | станала популарна пред 2 години | проблем? | категорија: Блогови

Корисни опции во Firefox

пријавена од gemidjy пред 2 години, 1 месец. (pablisher.lugola.net)

Листа на опции за кои можеби не сте биле свесни дека постојат во Mozilla Firefox. Интересно.

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 1 месец | проблем? | категорија: Технологија

Започна новата сезона South Park

пријавена од Scorponok пред 2 години. (crapwerk.blogspot.com)

Излезе првата епизода од дванаесетата сезона.

0 коментари | станала популарна пред 2 години | проблем? | категорија: Забава

Зошто плагин за е-Трговија?

пријавена од icko пред 2 години. (mkwordpress.wordpress.com)

Затоа што му треба на овој народ тоа, му треба да си купи патики од интернет :) Ванчо заедно со Мк Вордпрес тимот ќе прават плагин(додаток) за е-трговија, тој е наменет за Вордпрес.

4 коментари | станала популарна пред 2 години | проблем? | категорија: Блогови

Сексот и хигиената како основа на туризмот

пријавена од razvigor пред 2 години. (razvigormk.blogspot.com)

Каква е врската помеѓу нудизмот, топлесот, приватноста, хигиената и туризмот во Македонија?

0 коментари | проблем? | категорија: Бизнис

Коментарите како блого-графити

пријавена од Arwena пред 2 години. (arheo.com.mk)

Со секоја запишана мисла, сеедно дали блогерот ќе се потпише или не, остава податок од непроценлива вредност зад себе.

0 коментари | станала популарна пред 2 години | проблем? | категорија: Блогови

Укради го и овој филм....

пријавена од новица пред 2 години. (spodeliznaenje.blogspot.com)

СподелиКино продолжува... Steal This Film 2 премиерно во Скопје :)

3 коментари | станала популарна пред 2 години | проблем? | категорија: Култура

Биди ѕвезда на Nine Inch Nails Ghosts Film Festival

пријавена од kzograf пред 2 години. (blog.wired.com)

Nine Inch Nails одат чекор понапред во врската обожавател - артист. Креирај спот, интро, анимација или нешто сосем апстрактно со една или повеќе песни од албумот Ghosts.

0 коментари | проблем? | категорија: Култура