Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот kzograf, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Glocal: Inside Social Media

пријавена од ribaro пред 11 месеци, 1 седмица. (komunikacii.net)

Tемите на кои може да се земе активно учество: право, бизнис, маркетинг, комуникации, па до социологија и етнографија.

0 коментари | станала популарна пред 11 месеци, 1 седмица | проблем? | категорија: Вести

Википедија на македонски јазик надмина 30.000 статии

пријавена од Makfax пред 11 месеци, 2 седмици. (www.makfax.com.mk)

Википедија на македонски јазик има повеќе од 10.000 регистрирани корисници, тринаесет администратори и три бирократи, кои заедно со останатите нерегистрирани корисници работат на достапност на светското знаење на македонски јазик.

0 коментари | станала популарна пред 11 месеци, 2 седмици | проблем? | категорија: Технологија

Наместо ССМ, работничките права на 1-ви Мај ќе ги брани „Ленка“

пријавена од kotle пред 11 месеци, 2 седмици. (vesti.alfatv.com.mk)

улогата на заштитник на работниците утре ќе биде во рацете на членовите на Движењето за социјална правда Ленка

0 коментари | станала популарна пред 11 месеци, 1 седмица | проблем? | категорија: Политика

Сите наградни игри на едно место

пријавена од sostar пред 11 месеци, 2 седмици. (www.nagradniigri.com.mk)

Конечно!!! Информации за наградните игри на едно место. Одлично...

1 коментар | проблем? | категорија: Забава

Во неправна држава живеат послушни и сервилни граѓани

пријавена од kotle пред 11 месеци, 2 седмици. (novica.softver.org.mk)

Се осмелувам да речам дека фактот што во Македонија воглавно не се почитуваат законите е главната причина зошто ниедно граѓанско организирање за или против било што однапред е осудено на пропаст.

0 коментари | станала популарна пред 11 месеци, 1 седмица | проблем? | категорија: Политика

Пребарај - Нов македонски веб-пребарувач!

пријавена од Coolzrock пред 11 месеци, 2 седмици. (www.prebaraj.ws.mk)

Пребарај е нов македонски веб пребарувач кој бара македонски и светски веб-страници. Истотака нудиме бесплатна @prebaraj.ws.mk е-пошта. Повелете на сајтот!

3 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Планирам да отварам Hedge Fund у Македонија

пријавена од игор пред 11 месеци, 2 седмици. (slavomakedonec.blogspot.com)

За заинтересираните, можам уште да кажам и дека Фондот ќе има (ет-/анти-)ички пристап во инвестициите, што значи дека ќе инвестира само во Земјите во кои се протегала Империјата на најпознатиот Македонски Освојувач - Александар Македонски.

15 коментари | проблем? | категорија: Бизнис

In your face!

пријавена од zlochko пред 11 месеци, 2 седмици. (www.a1.com.mk)

Берлин на референдум го отфрли барањето за еднаков третман на веронауката и наставниот предмет етика во училиштата во германската престолнина. Насловот на веста гласи: Референдум во Берлин – Етика може, веронаука не

14 коментари | станала популарна пред 11 месеци, 2 седмици | проблем? | категорија: Вести

„Телеком Словенија“ го доби тендерот за дигитална телевизија

пријавена од mitko пред 11 месеци, 2 седмици. (www.a1.com.mk)

„Телеком Словенија“ победи на тендерот за пренос на дигитални телевизиски услуги преку јавна комуникациска мрежа (DVB-T) на територијата на Македонија.

10 коментари | станала популарна пред 11 месеци, 2 седмици | проблем? | категорија: Вести

Менаџери и ...

пријавена од strumjan пред 11 месеци, 2 седмици. (mislam.blogspot.com)

Зарем не?!

2 коментари | станала популарна пред 11 месеци, 2 седмици | проблем? | категорија: Забава

Спорот за името во South Park?

пријавена од jofe пред 11 месеци, 3 седмици. (sead93.crnaovca.mk)

Користејќи ги предностите на новиве медиуми, се одважив и им пишав на авторите на „South Park“. Навистина, без зезање, онака најотворено, пишав фино-лепо, па што биде нека биде. Отако френдовски ги испоздравив и им посакав убав спринг брејк, ги информирав за нашиве маки со Грците.

3 коментари | станала популарна пред 11 месеци, 3 седмици | проблем? | категорија: Блогови

Отворена првата македонска веб-продавница

пријавена од pitstop пред 12 месеци. (pitstopinfo.blogspot.com)

Граѓаните од вчера можат да купуваат во првата домашна веб-продавница на интернет страницата www.ex.mk.

3 коментари | проблем? | категорија: Вести

Светско признание за македонски иноватор

пријавена од Makfax пред 12 месеци. (www.makfax.com.mk)

Македонецот Јоти Поповски втора година по ред е добитник на награда на престижниот светски форум за иновации Енерџи Глоуб за проект во областа на екологијата.

2 коментари | проблем? | категорија: Вести

Патник успешно спуштил авион, откако починал пилотот

пријавена од Makfax пред 12 месеци. (www.makfax.com.mk)

Откако пилотот починал среде лет над југозападна Флорида, командите на двомоторниот авион ги презел еден патник и спасил пет животи.

1 коментар | проблем? | категорија: Вести

I for one welcome our new overlords

пријавена од gdamjan пред 12 месеци. (alsat-m.tv)

СДСМ реторика: На новинарско прашање за тоа што значи за новиот претседател „разумен компромис“ Иванов одговори: „Тоа е разумен компромис, не можам да ви објаснувам. Сфатете го!“

4 коментари | станала популарна пред 12 месеци | проблем? | категорија: Политика