Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот kuzevski, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Дебакл на македонското новинарство во спорот со името

пријавена од strajkoski пред 1 година, 7 месеци. (komunikacii.net)

Македонските новинари немаат поим што се случува во толку медиумски експлоатораниот спор за името, енде, точка, коњец, финито, но дискашн (ќе се вратам на тезава, секако).

8 коментари | станала популарна пред 1 година, 7 месеци | проблем? | категорија: Политика

Македонски филмски ентузијасти се промовираат под Криејтив комонс

пријавена од Irinka пред 1 година, 7 месеци. (cc.org.mk)

Неодамна, групата млади ентузијасти кои работат под името „МАСТЕР Интерактив“, а се занимаваат со изработка на краткометражни филмови, ја лиценцираа својата работа под Криејтив комонс.

14 коментари | станала популарна пред 1 година, 7 месеци | проблем? | категорија: Вести

Македонски радија - модул за Joomla!

пријавена од strumjan пред 1 година, 7 месеци. (top.net.mk)

Листа на Македонските радија кои може да се слушаат преку интернет.

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 7 месеци | проблем? | категорија: Технологија

А ?!

пријавена од zlochko пред 1 година, 8 месеци. (a1.com.mk)

Цитат: „Подолго време гледаме дека и на самата граница се случуваат вежбовни активности од страна на грчката армија. Јас, сега за сега немам такви податоци, сигурно ќе се консултираме со сите релевантни структури во државата и ќе завземеме став“ Гледаме... немам такви податоци... појаснување молам!

20 коментари | станала популарна пред 1 година, 8 месеци | проблем? | категорија: Вести

Олимписки Бисери

пријавена од darko156 пред 1 година, 8 месеци. (komunikacii.net)

Отворена wiki страница посветена на коментаторските бисери поврзани со претстојните олимписки игри кои се одржуваат во Пекинг, Кина. Дополнете!!!

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 8 месеци | проблем? | категорија: Спорт

Олимпијада via Wiki

пријавена од sead93 пред 1 година, 8 месеци. (en.wikipedia.org)

Се што ви треба за Олимписките игри во Пекинг 2008, распореди, резултати, состави, медали, статистики, линкови, ТВ распореди на преноси и.т.н.

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 8 месеци | проблем? | категорија: Спорт

Пресумпција за невиноста на аболицијата

пријавена од Бунка пред 1 година, 8 месеци. (bunka.blog.com.mk)

Обожавам да се дерам, ко оперски певач бре! :)

3 коментари | проблем? | категорија: Блогови

Twitter: целосен водич

пријавена од Damjaan пред 1 година, 8 месеци. (it.com.mk)

Целосен Twitter водич за почетници.

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 8 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Сурфање на мобилен - солидна опција за вашиот блог

пријавена од ribaro пред 1 година, 8 месеци. (komunikacii.net)

Дарко го предлага сервисот MoFuse за твојот блог/сајт на мобилен телефон.

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 8 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Збирка на старовремски книги и Криејтив комонс

пријавена од razvigor пред 1 година, 8 месеци. (razvigormk.blogspot.com)

Дамјан праша: „...делата од XIX и правата половина на XX век некој ги лиценцирал под Криејтив комонс??? како е можно тоа? по секое правило овие дела мора да бидат public domain“. - Ваистина, авторските права за книгите се истечени, ама и самата збирка е ново авторско дело...

1 коментар | станала популарна пред 1 година, 8 месеци | проблем? | категорија: Наука

Македонија: Традиционални медиуми ги демонизираат гејмерите

пријавена од ribaro пред 1 година, 8 месеци. (mk.globalvoicesonline.org)

„Ова не е прв изблик на технофобија во македонската јавност...“

1 коментар | станала популарна пред 1 година, 8 месеци | проблем? | категорија: Сешто

Јелена си ги смени гаќичките за време на меч

пријавена од Lavot пред 1 година, 9 месеци. (www.taratur.com)

Трибините урлаа од воодушевување, а српската тенисерка во паузата си ги соблече црните гаќички и си облече бели. Сето тоа забележано од камерите.

16 коментари | станала популарна пред 1 година, 8 месеци | проблем? | категорија: Забава

Doing Propaganda

пријавена од dasaf пред 1 година, 8 месеци. (komunikacii.net)

Ние аматерите блогери мора да ги пополнуваме празнините на јавната сцена оставени од стампедото наречено скандали и секс (мора да признам дека критичкиот дух на блогерите поприлично ги надвјаса новинарите во неколкуте последни бизаризми кај нас).

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 8 месеци | проблем? | категорија: Бизнис

Како да се искакаш во вселена?

пријавена од ta4ka пред 1 година, 9 месеци. (ta4ka.blog.com.mk)

Инженер од наса објаснува колку е "лесно" да се олесниш во вселена.

2 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Reebok со македонски дизајн

пријавена од ribaro пред 1 година, 9 месеци. (ilina13.blog.com.mk)

Се работи за конкурс за дизајн на патики на Reebok, а патиките на нашата Мартина Марковска влегоа во финалниот топ 5 избор.

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 9 месеци | проблем? | категорија: Сешто