Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот kuzevski, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

100 чекори подоцна

пријавена од sead93 пред 1 година, 2 месеци. (qzevski.blog.com.mk)

Баждарџијата со своја визија на пост-преродбеничка Македонија, година 2028.

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Политика

Три предлози за подобрување на Кајмакот

пријавена од razvigor пред 1 година, 2 месеци. (razvigor.blog.com.mk)

Пребарување, персонализирани фидови, проширени опции на корисничките профили.

41 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Технологија

No Face No Facebook

пријавена од jofe пред 1 година, 2 месеци. (sead93.crnaovca.mk)

Е па „No Face, no Facebook“, со пардон и почитание кон исклучоците… Сите мои надежи еден ден да станам благодостоен народен парламентарец паднаа во вода кога дознав дека нема Facebook во собраниските простории и кулоарчијна. Ич-од-ич не се трудам, ај’ ти се молjа.

1 коментар | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Блогови

Националистичкото навивање на македонските навивачи

пријавена од новица пред 1 година, 2 месеци. (levicamk.blog.com.mk)

Се спомнуваше „Гоцева раса“ (?!), дека „наше ќе биде и Солунско поле“, се повикува македонскиот народ на борба против „клетите Шиптари“ (?!) И сето тоа се правеше во друга земја! И при натпревари во кои не игравме ниту со Грција ниту со Албанија! Што е проблемот со македонските навивачи?

11 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Спорт

Google ја оцени и ТВ Сител

пријавена од kotle пред 1 година, 2 месеци. (img145.imageshack.us)

Во својата мисија да го просветли својот народ, Google ја оцени и ТВ Сител

4 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Забава

Google со оценка за Владата на РМ

пријавена од kotle пред 1 година, 2 месеци. (img90.imageshack.us)

Google се вклучи во граѓанска кампања за освестување на македонците ;-)

41 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Забава

Google се самооцени

пријавена од kotle пред 1 година, 2 месеци. (img261.imageshack.us)

Овој сајт може да му наштети на вашиот компјутер ;-)

5 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Забава

Фрчко за претседател? Немој, не ме радуј!

пријавена од DImce пред 1 година, 2 месеци. (vecer.com.mk)

Многу ми се допадна насловот.

2 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Политика

Инаугурација од 1,474 мегапиксели !

пријавена од Igorce пред 1 година, 2 месеци. (zdravo.com.mk)

Познато е дека Gigapan Imager може да направи чуда ! Фотографот David Bergman, користејќи Canon G 10, од инаугурацијата на американскиот претседател Барак Обама направи 220 фотки, а потоа на компјутерот MacBook Pro му беа потребни уште 6,5 за да состави единствена фотографија од 2 гигабајта.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Тепачка помеѓу навивачки групи од Македонија во Хрватска

пријавена од zlochko пред 1 година, 2 месеци. (netpress.com.mk)

Едните тврделе дека се со античко, а другите со словенско потекло. :)))

4 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Вести

Дур сонцето зајде нов снег да се најде

пријавена од ribaro пред 1 година, 2 месеци. (qzevski.blog.com.mk)

„Од фабриката за снег „Дедо Мраз никад не паѓа на газ“ велат дека владата немала јасни критериуми за проценка на квалитетот на снегот.“

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Сешто

Бог се симна на земјата

пријавена од zabrcanec пред 1 година, 2 месеци. (golemataslika.crnaovca.mk)

Слободан Томиќ го симна Бог оти Гласот на народот така му кажал.

5 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Блогови

И ти си шмизла!

пријавена од kotle пред 1 година, 2 месеци. (sead93.crnaovca.mk)

Зарем една Роза Луксембург ќе го истрпеше ова потсмевање и кикотење на сметка на женскиот углед, чест и право на избор како да си живее? Не, другарке моја, не, Роза ќе станеше и ќе направеше шопска салата од скулптурата преднеќни истакната на скопските улици.

9 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Политика

Џедај или Дарт Вејдер?!

пријавена од strumjan пред 1 година, 2 месеци. (qzevski.blog.com.mk)

„Разликата помеѓу политичар и политиколог е иста со разликата помеѓу криминалец и криминолог.“ - рече или одрече?!

5 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Политика

Рунтав Семакедонец - Силви Бонд со Свирачиња

пријавена од woona пред 1 година, 2 месеци. (vuna.info)

мало џемање на настапот на силви бонд во точка (малце тивко е, појачајте звучници)

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Култура