Инфо за kristijan

Корисник од:
14 јуни 2009
Пријавени статии:
49
Популарни:
3
Однос на популарност:
6%

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на страници кои ги пријавил корисникот kristijan (рсс канал).Еве ја и листата на статии за кои гласал корисникот.

Google ќе прави оперативен систем

пријавена пред 9 месеци. (www.selotejp.com)

Веста која ги одекна техно блоговите како бомба е тоа дека пристигнувачкиот продукт на Google, каде интернетскиот гигант станува директна конкуренција на Microsoft: Google Chrome OS. Станува збор на оперативен систем заснован на Linux, а ќе биде лесен, брз и сигурен.

2 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Бизарно фото куќиште за iPhone

пријавена пред 9 месеци, 1 седмица. (www.selotejp.com)

Фабриката Factron претстави куќиште за iPhone кое тој убав уред ќе го претвори во, па, нешто не толку убаво, но ќе му даде можност за квалитетно фотографирање со променливи објективи.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Се појавил духот на Мајкл Џексон

пријавена пред 9 месеци, 1 седмица. (www.selotejp.com)

Славниот водител Лари Кинг им го покажуваше на гледачите Неверленд, во друштво на брат му на Мајкл, Џермејн, а јавувањето го одбележа дух или обична сенка.

0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Неверојатно сложување на чаши

пријавена пред 9 месеци, 1 седмица. (www.selotejp.com)

Искрено да ви речам досега немам видено некој толку брзо да сложува чаши. Се прашувам само колку тренинзи имало детето за да го изведе ова. Само во Јапонија.

0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Колку пати е преземен Firefox 3.5?

пријавена пред 9 месеци, 1 седмица. (downloadstats.mozilla.com)

На овој сајт во сопственост на Mozilla можете да погледнете колку пати е преземен новиот Firefox 3.5. Има за сите држави во светот, секако и за Македонија. До моментот на пишувањето на статијата Firefox 3.5 е преземен 1,726,563, а од Македонија 1379.

3 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Пронајден најстариот инструмент во светот

пријавена пред 9 месеци, 2 седмици. (www.selotejp.com)

Флејтата е првиот музички инструмент во историјата на човештвото, претставувајќи пример на еден од првите вид на технологија која ги изненади сите, демонстрирајќи дека музиката постоела уште пред 35 000 години.

3 коментари | проблем? | категорија: Култура

Нов спот на Манчевски за Македонија

пријавена пред 9 месеци, 3 седмици. (www.selotejp.com)

„Македонски храмови“ е насловен новиот спот за промоција на Македонија на режисерот Милчо Манчевски, што деновиве премиерно ќе биде прикажан на Си-Ен-Ен.

10 коментари | станала популарна пред 9 месеци, 2 седмици | проблем? | категорија: Култура

Македонија на 3 место како локација за инвестирање, според Google

пријавена пред 9 месеци, 3 седмици. (vesti.alfatv.com.mk)

Инвеститорите читаат за Македонија, но не доаѓаат. Според магазинот за странски директни инвестиции на весник Фајненшл Тајмс, Македонија е на третото место како локација пребарувана за инвестирање.Анализата е спроведена од интернет пребарувачот Гугл.

0 коментари | проблем? | категорија: Вести

Како куќа на македонец во Германија стана туристичка атракција

пријавена пред 9 месеци, 4 седмици. (www.sitel.com.mk)

Интересен начин за промоција на македонската држава.

7 коментари | проблем? | категорија: Вести