Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот kristijan, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Жешка сесија со мократа Keeley Hazell

пријавена од kristijan пред 9 месеци. (www.selotejp.com)

Моделот Keeley Hazell не се забележуваше се додека не започна озбилно да се занимава со глума од пред неколку години. Но редакцијата на магазинот Ралф се сети дека можеби бикини фотографии би требало да ја освежат оваа Британка.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Office 2010: Официјален трејлер

пријавена од kristijan пред 9 месеци. (www.selotejp.com)

Microsoft Office 2003 и 2007 се производи кои се користат во целиот свет, а за неговата најнова верзија која што треба да излезе во 2010, Microsoft направи официјален трејлер.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Пронајден лек кој го продолжува животот за 10 години

пријавена од kristijan пред 9 месеци. (www.selotejp.com)

Чудесниот лек кој веќе го нарекуваат еликсир на младоста би можел да го продолжи животниот век за цела деценија. Научниците овој лек го направиле од хемикалии пронајдени во почвата на Велигденските острови, едни од најдалечните и најмистериозните места на планетата.

0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Google ќе прави оперативен систем

пријавена од kristijan пред 9 месеци. (www.selotejp.com)

Веста која ги одекна техно блоговите како бомба е тоа дека пристигнувачкиот продукт на Google, каде интернетскиот гигант станува директна конкуренција на Microsoft: Google Chrome OS. Станува збор на оперативен систем заснован на Linux, а ќе биде лесен, брз и сигурен.

2 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Бизарно фото куќиште за iPhone

пријавена од kristijan пред 9 месеци, 1 седмица. (www.selotejp.com)

Фабриката Factron претстави куќиште за iPhone кое тој убав уред ќе го претвори во, па, нешто не толку убаво, но ќе му даде можност за квалитетно фотографирање со променливи објективи.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Се појавил духот на Мајкл Џексон

пријавена од kristijan пред 9 месеци, 1 седмица. (www.selotejp.com)

Славниот водител Лари Кинг им го покажуваше на гледачите Неверленд, во друштво на брат му на Мајкл, Џермејн, а јавувањето го одбележа дух или обична сенка.

0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Неверојатно сложување на чаши

пријавена од kristijan пред 9 месеци, 1 седмица. (www.selotejp.com)

Искрено да ви речам досега немам видено некој толку брзо да сложува чаши. Се прашувам само колку тренинзи имало детето за да го изведе ова. Само во Јапонија.

0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

TIME.mk наполни една година

пријавена од strajkoski пред 9 месеци, 1 седмица. (komunikacii.net)

Како креаторот на овој сервис, Игор Трајковски, ја виде првата година од неговото постоење.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Колку пати е преземен Firefox 3.5?

пријавена од kristijan пред 9 месеци, 1 седмица. (downloadstats.mozilla.com)

На овој сајт во сопственост на Mozilla можете да погледнете колку пати е преземен новиот Firefox 3.5. Има за сите држави во светот, секако и за Македонија. До моментот на пишувањето на статијата Firefox 3.5 е преземен 1,726,563, а од Македонија 1379.

3 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Пронајден најстариот инструмент во светот

пријавена од kristijan пред 9 месеци, 2 седмици. (www.selotejp.com)

Флејтата е првиот музички инструмент во историјата на човештвото, претставувајќи пример на еден од првите вид на технологија која ги изненади сите, демонстрирајќи дека музиката постоела уште пред 35 000 години.

3 коментари | проблем? | категорија: Култура

Нов спот на Манчевски за Македонија

пријавена од kristijan пред 9 месеци, 3 седмици. (www.selotejp.com)

„Македонски храмови“ е насловен новиот спот за промоција на Македонија на режисерот Милчо Манчевски, што деновиве премиерно ќе биде прикажан на Си-Ен-Ен.

10 коментари | станала популарна пред 9 месеци, 2 седмици | проблем? | категорија: Култура

Македонија на 3 место како локација за инвестирање, според Google

пријавена од kristijan пред 9 месеци, 3 седмици. (vesti.alfatv.com.mk)

Инвеститорите читаат за Македонија, но не доаѓаат. Според магазинот за странски директни инвестиции на весник Фајненшл Тајмс, Македонија е на третото место како локација пребарувана за инвестирање.Анализата е спроведена од интернет пребарувачот Гугл.

0 коментари | проблем? | категорија: Вести

Како куќа на македонец во Германија стана туристичка атракција

пријавена од kristijan пред 9 месеци, 4 седмици. (www.sitel.com.mk)

Интересен начин за промоција на македонската држава.

7 коментари | проблем? | категорија: Вести