Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот kristijan, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Човек алергичен на Wi-Fi

пријавена од kristijan пред 8 месеци, 2 седмици. (www.selotejp.com)

Британски диџеј не може да оди по хотели, поголем број на пабови, не може да се вози со возови или да оди по прометни улици, не затоа што е социофоб, туку едноставно е алергичен на безжичен интернет. Еден е од 2% на луѓе кои не поднесуваат електричен смог.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

49 портен USB Hub

пријавена од kristijan пред 8 месеци, 2 седмици. (www.selotejp.com)

Да, знаеме: два или три USB слота, колку што има просечен нетбук, а често и компјутерот, едноставно не е доволно. Корисниците поради тоа купуваат додатни USB хабови со неколку додатни порта, но ваков сеуште не сте виделе.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Windows 7 RTM

пријавена од kristijan пред 8 месеци, 3 седмици. (www.selotejp.com)

Новиот оперативен систем на Microsoft, Windows 7, е довршен, т.е. ја достигна RTM верзијата, која сега се испраќа на производителите на компјутери и софтвери, исто така и на партнерите на Microsoft, поради тестирање и за изработка на управувачки програми.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

3D видео на YouTube

пријавена од kristijan пред 8 месеци, 3 седмици. (www.selotejp.com)

YouTube веќе неколку дена експериментира со 3D видео исечоци, кои може да ги гледате со посебни очила. Но, до денес никој освен нив не знаеше како да се сними такво видео и да се постави на YouTube. Сега, кога тоа е објавено на службениот блог на YouTube ...

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

За Apple нема рецесија

пријавена од kristijan пред 8 месеци, 3 седмици. (www.selotejp.com)

Многу ИТ компании забележаа значителен пад во продажбата и губитоци (или барем успорување во растот) поради глобалната економска рецесија, но не и кај Apple. Спрема официјалните резултати за третиот фискален квартал за 2009 година, на Apple му оди подобро од кога и да било.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Прошетајте на Месечината со Google Earth

пријавена од kristijan пред 8 месеци, 3 седмици. (www.selotejp.com)

По повод четириесетгодишнината од првото слетување на Месечината Google во својата програма Google Earth, која овозможува детално 3D прегледување на сателитски снимки од Земјата, ја додаде и Месечината.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

USB стик од 256 GB

пријавена од kristijan пред 8 месеци, 3 седмици. (www.selotejp.com)

Компанијата Кингстон одлучи да се позиционира како производител на џебни USB флеш мемории со најголем капацитет: откако го претставија USB меморискиот модул со капацитет од 128 GB, сега пристигна и двојна поголема верзија.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Свештенички возеле 190 km/h

пријавена од kristijan пред 8 месеци, 3 седмици. (www.selotejp.com)

Три свештенички брзале за во куќата во која, после лесна фрактура на рачниот зглоб, се одмора папата Бенедикт XVI. Меѓутоа, да знаеше Папата дека притоа возеле со 190 километри на час и заработиле казна за пребрзо возење, сигурно не би бил среќен.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Се возел во стотина превозни средства

пријавена од kristijan пред 8 месеци, 3 седмици. (www.selotejp.com)

Осумдесет и двегодишен Британец прославил несекојдневен подвиг - за помалку од една година успеал да се вози на стотина различни начини, односно во стотина различни превозни средства.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Како изгледа кога ќе полета iPhone

пријавена од kristijan пред 8 месеци, 3 седмици. (www.selotejp.com)

Ах, тој iPhone - за некои потребен предмет, а за некои предмет кој ќе го заврзат за авион на далечинско управување и ќе го пуштат во воздухот со прилично голема шанса дека ќе се уништи.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Девојче фатило сом од 100 килограми

пријавена од kristijan пред 8 месеци, 4 седмици. (www.selotejp.com)

Цели 100 килограми тежок сом е фатен со јадица од страна на малата 11 годишна Џесика Вантсал од британското место Ситингбурн, а борбата со овој слатководен ѕвер траела цели 20 минути.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Метално куќиште за iPhone

пријавена од kristijan пред 8 месеци, 4 седмици. (www.selotejp.com)

Ако ниедно пластично куќиште не е доволна заштита за вашиот iPhone, можеби е време да размислите за нешто поцврсто, и многу, многу потешко.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Пробна верзија на Office 2010

пријавена од kristijan пред 9 месеци. (www.selotejp.com)

Внимателно одбрана група на корисници добија можност да ја испробаат раната верзија на Microsoft Office 2010. Во пробната верзија не се вклучени оnline верзиите Word и Excel.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

За малку ќе го удреше гром

пријавена од kristijan пред 9 месеци. (www.selotejp.com)

Еден планинар страшно ќе биде изненаден од невреме кое што се случува на врвот од планината. Набрзина бара место каде да се засолни, и во тој момент ја вклучува неговата камера и се снима за време на невремето. Кога си дојде дома виде колку среќа имал.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Несреќа на руско рели

пријавена од kristijan пред 9 месеци. (www.selotejp.com)

Дечкото што го вози џипот не ги гледа двата гледачи и поминува преку нив како ништо да не се случило, продолжувајќи да вози!

0 коментари | проблем? | категорија: Забава