Инфо за kristijan

Корисник од:
14 јуни 2009
Пријавени статии:
49
Популарни:
3
Однос на популарност:
6%

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на страници кои ги пријавил корисникот kristijan (рсс канал).Еве ја и листата на статии за кои гласал корисникот.

Google го официјализира google.mk

пријавена пред 6 месеци, 1 седмица. (google.mk)

Од денес Google како официјален домен за Македонија го користи google.mk. Порано тоа беше http://www.google.com/intl/mk

1 коментар | станала популарна пред 6 месеци, 1 седмица | проблем? | категорија: Технологија

Alexa Toolbar

пријавена пред 6 месеци, 2 седмици. (www.alexa.com)

Инсталирајте Alexa Toolbar и придонесете за поголем ранг на македонските сајтови во светот. П.С. Тулбарот е само за мозила и експлорер.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Објавен првиот видео оглас во магазин

пријавена пред 6 месеци, 3 седмици. (www.selotejp.com)

Пред неколку недели пишувавме за намерата на месечникот Entertainment Weekly дека во следното печатено издание ќе објави видео реклама. Сега можете да видите како тоа навистина изгледа.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Top.mk vs Karike.com

пријавена пред 6 месеци, 4 седмици. (www.karike.com)

Кој од кој копирал?

2 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Македонец тврди дека е син на Јосип Броз - Тито

пријавена пред 7 месеци. (www.a1.com.mk)

43-годишниот Перо Давидовски од Скопје тврди дека е син на Тито и Јованка Броз. Вчера ја прескокнал високата ограда пред куќата во која таа живее на булеварот „Александар Караџорѓевиќ“, на Дедиње во Белград.

0 коментари | проблем? | категорија: Вести

Тајландско семејство живее со 4.600 шкорпиони

пријавена пред 7 месеци. (www.selotejp.com)

Суанг Пуангсри ја адаптира неговата семејна куќа во покраината Утарадит, 600 километри северно од Бангкок, живеејќи со необични миленичиња - околу 4.600 шкорпиони.

0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Луди девојки 3 NSFW

пријавена пред 7 месеци. (www.selotejp.com)

Следува третиот дел од Луди девојки, со уште по секси и по жешки девојки.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Македонски сајтови со највисок Гугл-ранг

пријавена пред 7 месеци. (razvigor.blog.com.mk)

Македонски сајтови со највисок Гугл-ранг

0 коментари | станала популарна пред 7 месеци | проблем? | категорија: Блогови

На интернет најмногу се сурфа навечер

пријавена пред 7 месеци, 1 седмица. (www.selotejp.com)

Компанијата Arbor Networks истражувала во кое време од денот најмногу се користи интернет. Во Европа тоа е девет часот навечер, а во САД во 11 часот навечер.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Купете си пријатели на Facebook!

пријавена пред 7 месеци, 1 седмица. (www.selotejp.com)

Австралиската интернет страница uSocial.net оваа недела им понудила на корисниците на Facebook нови пријатели со паричен надоместок.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Gmail "падна" и по трет пат оваа година

пријавена пред 7 месеци, 1 седмица. (www.selotejp.com)

Популарниот сервис за бесплатни пораки кој го користат милиони луѓе низ целиот свет, вчера вечер не можеше да се логира.

2 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Пристигна Opera 10

пријавена пред 7 месеци, 1 седмица. (www.selotejp.com)

Opera, веб прелистувачот од Норвешка, кој и покрај малиот удел на пазарот (околу два отсто глобално), секогаш донесува по некоја иновација, пристигна и до верзија 10.

2 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Одел по јаже на висина од 2.943 метри

пријавена пред 7 месеци, 1 седмица. (www.selotejp.com)

Швајцарeц кој речиси цел живот се занимава со одење по јаже, на највисоката германска планина приреди вистински спектакл - само со стап за рамнотежа во својата рака одеше на 2.943 метри надморска височина.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Терапија со видео игри

пријавена пред 7 месеци, 1 седмица. (www.selotejp.com)

Нови научни докази покажуваат дека луѓето кои страдаат од стрес, помош може да побараат во едноставните видео игри како одличниот Bejeweled.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Официјално: Мајкл Џексон е убиен!

пријавена пред 7 месеци, 2 седмици. (www.selotejp.com)

По неофицијалните гласини, стигна и потврдата: судскиот вештак од Лос Анџелес официјално потврди дека Мајкл Џексон е убиен!

0 коментари | проблем? | категорија: Вести

Google нуди повеќе од еден милион бесплатни е-книги

пријавена пред 7 месеци, 2 седмици. (www.selotejp.com)

Google годинава собира книги на кои им се истечени авторските права и ги дигитализира. Книгите се нудат во познатиот PDF и во EPUB форматот, прилагодени за електронските читачи.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Мајкл Џексон е жив?!

пријавена пред 7 месеци, 2 седмици. (www.selotejp.com)

Неверојатна снимка која докажува дека Џеко е жив, денес е пуштена во јавноста.

0 коментари | проблем? | категорија: Вести

Енциклопедија на животот достигна 150.000 статии

пријавена пред 7 месеци, 2 седмици. (www.selotejp.com)

Енциклопедија на животот, онлајн проект со цел за обединување на сите животински и растителни видови во едно место, во својата втора година на постоење, достигна значителна количина на статии.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Како се прават USB флеш мемориите?

пријавена пред 7 месеци, 2 седмици. (www.selotejp.com)

USB флеш мемориите ги има навистина во најразлични варијанти и облици, но сосема сигурно, како и ние, никогаш немате видено како тие настануваат.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Белгиец и Французин поделија џекпот од 75 милиони евра

пријавена пред 7 месеци, 2 седмици. (www.selotejp.com)

Белгиец и Французин ќе поделат лото добивка од 75.140.660 евра уплатени во девет земји каде се игра Euro Millions, чие извлекување беше вчера навечер емитирано на француската ТВ станица TF1.

0 коментари | проблем? | категорија: Сешто