Инфо за kotle

Корисник од:
29 март 2007
Пријавени статии:
77
Популарни:
56
Однос на популарност:
72%

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на страници кои ги пријавил корисникот kotle (рсс канал).Еве ја и листата на статии за кои гласал корисникот.

Епидемија во WoW на Сподели Кино во Среда 30.01.2008

пријавена пред 2 години, 2 месеци. (spodeliznaenje.blogspot.com)

Предавањето носи наслов Modelling Infectious Diseases in Virtual Realities. Епидемиолошка анализа на виртуелна болест во онлајн игра; добар увид во неочекуваните замки на креирањето виртуелни платформи и човечкото однесување во виртуелната реалност.

1 коментар | станала популарна пред 2 години, 2 месеци | проблем? | категорија: Сешто

Сподели кино продолжува во вторник 22.01 во 20ч

пријавена пред 2 години, 2 месеци. (spodeliznaenje.blogspot.com)

На мени е DNS Rebinding And More Packet Tricks на Ден Камински. Предавањето не смеете да го пропуштите, ако ништо друго, поради лудиот стил на презентација кој го користи. Дури и ништо да не сфатите, пак ќе ви биде интересно бидејќи типот е шоумен од прва класа.

1 коментар | станала популарна пред 2 години, 2 месеци | проблем? | категорија: Вести

Поговорот кон „Интервенции“ на Ноам Чомски цензуриран од Култура

пријавена пред 2 години, 3 месеци. (www.spic.com.mk)

Како Култура го цензурирала поговорот на книгата кој ги приближил темите на Чомски на македонските читатели преку анализа на учеството на македонските војници во Ирак

4 коментари | станала популарна пред 2 години, 3 месеци | проблем? | категорија: Политика

Промотивно видео за „Сподели“

пријавена пред 2 години, 3 месеци. (www.youtube.com)

или... гиковска верзија на везење гоблени

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 3 месеци | проблем? | категорија: Сешто

За името

пријавена пред 2 години, 5 месеци. (softver.org.mk)

Новица и проблемот со имињата, републиките и политичката позадина.

1 коментар | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Политика

Спајдермен

пријавена пред 2 години, 5 месеци. (wikiafterdark.com)

Што би бил спајдермен во сексот?

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Забава

Нобелова награда за бизнис

пријавена пред 2 години, 5 месеци. (on.net.mk)

Одлична статија за овогодинешниот добитник на Нобеловата награда за мир и воопшто за наградата.

2 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Сподели Кино - Нова Генерација 25.09.2007

пријавена пред 2 години, 6 месеци. (spodeliznaenje.blogspot.com)

Капетанов дневник: Ѕвезден датум 250907. Почнува нова сезона Сподели Кино. Филм на денот - Star Wreck: In the Pirkinning.

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 6 месеци | проблем? | категорија: Култура

Ден на слободен софтвер - импресии

пријавена пред 2 години, 6 месеци. (spodeliznaenje.blogspot.com)

Како помина настанот...

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 6 месеци | проблем? | категорија: Култура

Ден на слободен софтвер 2007 15-ти септември

пријавена пред 2 години, 7 месеци. (spodeliznaenje.blogspot.com)

Денот на слободен софтвер оваа година е на 15 септември (сабота). Дискови со слободен софтвер ќе се делат од 11 до 18 часот во кафе книжарницата Магор и културниот центар Точка. Вечерта со почеток во 20 часот во Мала станица (Медиум) ќе има проекција нa „Good Copy, Bad Copy“.

6 коментари | станала популарна пред 2 години, 7 месеци | проблем? | категорија: Култура

Кои борби вреди да ги водиме?

пријавена пред 2 години, 8 месеци. (www.softver.org.mk)

За жал во Македонија се водат само битките кои може да се победат. И тоа била доминантна одлика на сите досегашни влади и опозиции во нашата држава.

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 8 месеци | проблем? | категорија: Политика

Владата гранатирана

пријавена пред 2 години, 8 месеци. (www.makfax.com.mk)

Некој, од Владата не сакаат да кажат кој, ја гранатирал зградата

8 коментари | станала популарна пред 2 години, 8 месеци | проблем? | категорија: Политика

Зоки Поки сеа шмрка Коки

пријавена пред 2 години, 8 месеци. (zokikoki.blogspot.com)

Малото детенце Зоки Поки денес пораснало... погодете што сака Зоки? ... истото што повеќето други...

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

За троловите

пријавена пред 2 години, 9 месеци. (kiberkotle.net)

Крсте Први Мекиот, како пионер трололог, пишува дека од мали нозе, троловите се учат на различни вештини

1 коментар | станала популарна пред 2 години, 9 месеци | проблем? | категорија: Забава

Убунту на владините компјутери во кафето

пријавена пред 2 години, 9 месеци. (kiberkotle.net)

За малку немаше да приметиме дека од Владата инсталирале Убунту на компјутерите во кафето за бесплатен интернет. Тоа е добра вест.

3 коментари | станала популарна пред 2 години, 9 месеци | проблем? | категорија: Политика

Многу врева за ништо

пријавена пред 2 години, 9 месеци. (www.softver.org.mk)

Новица збори за целата „афера“ околу обвинувањата што 2С.мк не биле на „Настанот“.

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 9 месеци | проблем? | категорија: Култура

CC е Creative Commons, ц ц е македонски прекор

пријавена пред 2 години, 9 месеци. (www.softver.org.mk)

Честитки до сите по повод лансирањето на CC Македонија. Задолжителна лектира пред лудото славење: Towards a Standard of Freedom: Creative Commons and the Free Software Movement.

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 9 месеци | проблем? | категорија: Култура