Инфо за kotle

Корисник од:
29 март 2007
Пријавени статии:
77
Популарни:
56
Однос на популарност:
72%

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на страници кои ги пријавил корисникот kotle (рсс канал).Еве ја и листата на статии за кои гласал корисникот.

Ден на слободен софтвер 4.10.2008

пријавена пред 1 година, 6 месеци. (slobodensoftver.org.mk)

Слободен софтвер Македонија ќе го прослави денот на слободен софтвер на 4.10.2008 година организирајќи презентации за слободен софтвер и слободна култура. Главниот настан ќе биде во 14ч. на Плоштадот Македонија, а во 12ч. ќе сме во Точка. Ќе има и модифицирано Ubuntu само за оваа пригода

10 коментари | станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? | категорија: Култура

Голема работа, Канал 103

пријавена пред 1 година, 6 месеци. (golemarabota.iborn.net)

блог со подкасти

2 коментари | станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? | категорија: Култура

Tрибината за црква на плоштадот се претвори во политичка пресметка

пријавена пред 1 година, 8 месеци. (utrinski.com.mk)

Пазарски довикувања, нецивилизирана комуникација, навреди и препукувања, се само дел од впечатоците кои вчера можеа да се добијат на јавната трибина „Парцела Б-5 - популизмот во служба на кичот“.

20 коментари | станала популарна пред 1 година, 8 месеци | проблем? | категорија: Политика

Република Конфликт на интереси

пријавена пред 1 година, 8 месеци. (softver.org.mk)

според речиси официјалните информации, дознавам дека друштвото „Генреп“ го добило тендерот. Затоа сметам дека потребно да прибелeжам дека еден од водечките луѓе на оваа компанија, Климент Симончев е истиот човек кој ја има пишувано Kонцептуалната стратегија за употреба на софтвер со отворен код

9 коментари | станала популарна пред 1 година, 8 месеци | проблем? | категорија: Политика

Мајстори на спектаклот

пријавена пред 1 година, 8 месеци. (jasnesumjas.blogspot.com)

Спектаклократија

2 коментари | станала популарна пред 1 година, 8 месеци | проблем? | категорија: Политика

Може да ни се случи и нам!

пријавена пред 1 година, 8 месеци. (instantekspert.blogspot.com)

каде спектаклот е застрашувачки...

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 8 месеци | проблем? | категорија: Политика

Претседателот помилувал повторник-сторител

пријавена пред 1 година, 9 месеци. (www.kirilica.com.mk)

До кога вака?

6 коментари | станала популарна пред 1 година, 9 месеци | проблем? | категорија: Политика

иСланина

пријавена пред 1 година, 9 месеци. (ijam.es)

Што ги поврзува македонските корисници и Епл?

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Изгорени од сонцето

пријавена пред 1 година, 9 месеци. (jasnesumjas.blogspot.com)

Тргни ми се од сонцето, му рекол циникот Диоген на великиот Александар

1 коментар | станала популарна пред 1 година, 9 месеци | проблем? | категорија: Политика

И нуклеарна експлозија не го попречи гласањето

пријавена пред 1 година, 10 месеци. (kiberkotle.net)

Иако имаше нуклеарна експлозија во близина на гласачко место, изборниот одбор одлучи да го продолжи гласањето.

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 10 месеци | проблем? | категорија: Забава

Изборни кампањи на Сподели Кино

пријавена пред 1 година, 10 месеци. (spodeliznaenje.blogspot.com)

На 21 мај 2008 во 20:30ч Точка ќе има нова тура Сподели Кино. Овојпат на менито се изборни спотови и пародии од политичките кампањи кои можат да се најдат на Youtube.

0 коментари | проблем? | категорија: Култура

Како помина македонско - грчкиот дијалог?

пријавена пред 1 година, 10 месеци. (vuna.info)

Шепард ги сумира своите импресии за македонско - грчкиот дијалог на 17.05.08 и протестите против национализмот, милитаризмот и НАТО.

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 10 месеци | проблем? | категорија: Политика

СподелиКино на 7.мај ги дочекува учесниците на Glocal

пријавена пред 1 година, 11 месеци. (spodeliznaenje.blogspot.com)

Во четврток почнува Glocal конференцијата во Скопје, па заедно со организаторите на конференцијата, одлучивме да им посакаме добредојде на учесниците. Ќе пуштиме неколку филмови за web 2.0 а после ќе се фокусираме на слободна музика лиценцирана под криејтив комонс.

2 коментари | станала популарна пред 1 година, 11 месеци | проблем? | категорија: Сешто

Ubuntu на Сподели Знаење во Точка 03.мај 12ч.

пријавена пред 1 година, 11 месеци. (spodeliznaenje.blogspot.com)

Излезе новото Ubuntu и ние ќе си играме со тоа оваа сабота во Точка. Ако имате прашања или пак сакате копија од најновото Ubuntu на CD - повелете. Арангел ќе дели и лепенки. :)

4 коментари | станала популарна пред 1 година, 11 месеци | проблем? | категорија: Сешто

Танцува со мечките - подолга верзија

пријавена пред 1 година, 12 месеци. (www.youtube.com)

Краток филм за пчеларот Менде и неговите судски проблеми. Во обид да ги спаси своите пчели од злите намери на мечката, Менди и пуштал турбо фолк, без притоа да плати тантиеми на ЗАМП. Пчеларот и мечката ги следи иста судбина... Оваа верзија е 30тина секунди подолга - значи 50% повеќе содржина :-)

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Videojug на СподелиКино

пријавена пред 2 години. (spodeliznaenje.blogspot.com)

среда, 9. април во 20ч во Точка... видео клипови за снаоѓање во секојдневнието кои можат да ве направат херои на забава, ве направат одличен љубовник или ви го спасат животот...

0 коментари | проблем? | категорија: Култура

Македонија во понеделник влегува во ЕУ

пријавена пред 2 години. (kiberkotle.net)

Поради изгубена опклада на гала вечерата во Букурешт, Грција мораше да ги повлече своите ставови, а нејзините сојузници од ЕУ да ја примат Македонија во Унијата.

0 коментари | станала популарна пред 2 години | проблем? | категорија: Забава

Скопје филм фест програмата преку смс

пријавена пред 2 години. (kiberkotle.net)

Блогот Кинотека ја пренесе програмата на овогодинешниот СФФ на Google Calendar па сега може да ви стига програмата на вашиот мобилен телефено преку смс. Секој ден - прилог за „филм на денот“.

0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Брижит Бардо vs. Клаудија Кардинале

пријавена пред 2 години, 1 месец. (www.youtube.com)

За оние кои вчера и завчера не беа во Кинотека, еве што пропуштија.

0 коментари | проблем? | категорија: Култура

Донација за проектор и Сподели Кино

пријавена пред 2 години, 2 месеци. (kajmakot.softver.org.mk)

Позајмувањето на проектор не е секогаш сигурно, па од „Слободен софтвер Македонија“ повикуваат за донирање пари за проектор. Тој проектор ќе се користи за Сподели Кино, а организацијата ги вложи сите пари, кои не се доволни, за да го купи. Затоа подогната е страна да можат и други да донираат

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 2 месеци | проблем? | категорија: Сешто