Инфо за kotle

Корисник од:
29 март 2007
Пријавени статии:
77
Популарни:
56
Однос на популарност:
72%

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на страници кои ги пријавил корисникот kotle (рсс канал).Еве ја и листата на статии за кои гласал корисникот.

Разјарено племе

пријавена пред 1 година. (hschenker.wordpress.com)

статија на англиски за настаните на 28.03.2009 на скопскиот плоштад

0 коментари | станала популарна пред 1 година | проблем? | категорија: Политика

Како христијаните ги тепаат богохуљците на плоштад

пријавена пред 1 година. (www.youtube.com)

А1 видео за настаните

4 коментари | станала популарна пред 1 година | проблем? | категорија: Политика

Скопје ќе умре од невкус

пријавена пред 1 година, 1 месец. (www.globusmagazin.com.mk)

Уште отсега верувам дека идните генерации нема да бидат горди на таквиот еклектицизам, како што сум јас горд на модернистичката проективност и визија за постземјотресно Скопје.

2 коментари | станала популарна пред 1 година, 1 месец | проблем? | категорија: Култура

Google се самооцени

пријавена пред 1 година, 2 месеци. (img261.imageshack.us)

Овој сајт може да му наштети на вашиот компјутер ;-)

5 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Забава

Google ја оцени и ТВ Сител

пријавена пред 1 година, 2 месеци. (img145.imageshack.us)

Во својата мисија да го просветли својот народ, Google ја оцени и ТВ Сител

4 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Забава

Google со оценка за Владата на РМ

пријавена пред 1 година, 2 месеци. (img90.imageshack.us)

Google се вклучи во граѓанска кампања за освестување на македонците ;-)

41 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Забава

Неочекуван развој на настаните во врска со претседателските избори

пријавена пред 1 година, 2 месеци. (vuna.info)

Но, кога сите мислеа дека кругот на кандидати горе-долу се затвори, настана неочекуван пресврт. Окуражени од успехот на водечката четворка, и оптимизмот на останатите, уште неколку кандидати се вклучија во трката....

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Забава

Онадуваме

пријавена пред 1 година, 2 месеци. (qzevski.blog.com.mk)

Познавачите предупредуваат дека со вакво темпо на употреба на зборот остваруваме наскоро онадуваме целосно ќе исчезне од употреба во македонскиот разговорен јазик.

5 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Сешто

И ти си шмизла!

пријавена пред 1 година, 2 месеци. (sead93.crnaovca.mk)

Зарем една Роза Луксембург ќе го истрпеше ова потсмевање и кикотење на сметка на женскиот углед, чест и право на избор како да си живее? Не, другарке моја, не, Роза ќе станеше и ќе направеше шопска салата од скулптурата преднеќни истакната на скопските улици.

9 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Политика

Досие Именденска б.б.

пријавена пред 1 година, 3 месеци. (www.youtube.com)

Видео запис од катакомбите на Именденска бб

6 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Политика

Апокалипса

пријавена пред 1 година, 3 месеци. (jasnesumjas.blogspot.com)

За разлика од нашите судови, судот во Стразбур многу помалку ја цени репутацијата на политичарите од слободата на изразување.

4 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Политика

Мизеријата на македонското (интернет) општество

пријавена пред 1 година, 3 месеци. (novica.softver.org.mk)

Зачудувачки е колку многу џева се крена за една ненамерна грешка на страницата на Mozilla за Firefox на македонски јазик.

11 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Сешто

Протести пред грчката амбасада за поддршка на демонстрантите во Грцијa

пријавена пред 1 година, 3 месеци. (alsat-m.tv)

Група млади од Македонија со протести пред Грчката амбасада во Скопје искажаа солидарност со грчкиот народ и работничката класа.

5 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Вести

Што ако другите победат?

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (on.net.mk)

Веќе видено на Он.нет ама се убив од смеење.

3 коментари | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Забава

Црвенковски го смени Димитров

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (www.a1.com.mk)

После шокантниот потег на Црвенковски да го отповика Никола Димитров од преговорите, со писмена изјава после неполни 24 часа излезе самиот Димитров.

12 коментари | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Политика

800 дена Влада

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (jasnesumjas.blogspot.com)

Кога Груевски дојде на власт (август 2006), просечната исплатена месечна нето плата по вработен изнесуваше 13718 денари., а во август 2008 г. просечната плата изнесува 15 820 денари. Но....

4 коментари | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Политика

Војна на ѕвездите: Откритија

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (spodeliznaenje.blogspot.com)

СподелиКино продолжува со филмот „Војна на ѕвездите: Откритија“ (Star Wars: Revelations). Овој филм е снимен од фанови на серијалот „Војна на ѕвездите“ со буџет од околу 20тина илјада долари. Место: Мала Станица (Медиум) Време: 21ч Датум: 03.11.2008

2 коментари | проблем? | категорија: Култура

Почнува „Сподели Кино“ за оваа сезона

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (spodeliznaenje.blogspot.com)

Денот е понеделник, 27.10.2008 год. во КЦ Точка. Темата е Star Wars и фан филмчиња посеани по видео социјалните мрежи.

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Култура

Ти и која армија?

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (indexed.blogspot.com)

indexed е супер графо-блог :-)

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Сешто

Како помина денот на слободен софтвер 2008?

пријавена пред 1 година, 6 месеци. (spodeliznaenje.blogspot.com)

Настанот помина добро. Оние кои веќе се познаваа имаа прилика за уште едно дружење а имаше и некои нови лица кои се појавија заинтересирани да дознаат нешто повеќе.

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Вести