Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот kapsarovb, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Промена

пријавена од kapsarovb пред 8 месеци, 1 седмица. (bit.ly)

Ако ја погледнеш реалноста со различни очи, тогаш реалноста ќе стане различна.

0 коментари | проблем? | категорија: Култура

Дома

пријавена од kapsarovb пред 9 месеци, 2 седмици. (www.youtube.com)

Оригинално постот е објавен на http://pablisher.nicer2.com/, а јас го открив на http://planet.linux.net.mk/

5 коментари | проблем? | категорија: Култура

И ти си идиот!

пријавена од Eddierebel пред 9 месеци, 3 седмици. (video-mk.blogspot.com)

Проект на Владата на Контрабанда (Еднооки)

3 коментари | станала популарна пред 9 месеци, 2 седмици | проблем? | категорија: Забава

Нов спот на Манчевски за Македонија

пријавена од kristijan пред 9 месеци, 3 седмици. (www.selotejp.com)

„Македонски храмови“ е насловен новиот спот за промоција на Македонија на режисерот Милчо Манчевски, што деновиве премиерно ќе биде прикажан на Си-Ен-Ен.

10 коментари | станала популарна пред 9 месеци, 2 седмици | проблем? | категорија: Култура

Одговори - Сподели го твоето знаење

пријавена од Delicon пред 9 месеци, 3 седмици. (odgovori.mk)

Одговори е нов начин да најдеш и споделиш информација Постави прашање во било која тема, добиј одговор од останатите, и сподели го твоето знаење и искуство.

6 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Петиција Фиромска за име Македонско

пријавена од jofe пред 9 месеци, 3 седмици. (mojon.blog.com.mk)

Деновиве по Фејсбук, по форуми, по блогови и слично се промовира една петиција која треба на државава и на светот да му докаже дека нејзините граѓани не сакаат да се менува името на Македонија.

0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

Бајрам ќе ги тепа и апси новинарите

пријавена од kotle пред 9 месеци, 3 седмици. (vesti.alfatv.com.mk)

„Вие сите работите за ЦИА“

2 коментари | проблем? | категорија: Политика

Сонцето ја „краде“ Земјината атмосфера

пријавена од kapsarovb пред 9 месеци, 4 седмици. (www.idividi.com.mk)

Сонцето полека ја „краде“ нашата атмосфера и тоа многу побргу отколку онаа на Марс или Венера, објави „National Geography“.

1 коментар | проблем? | категорија: Наука

Сабота, 13 Јуни 2009 13:26 Bookmark and Share Bookmark and Share

пријавена од Slick пред 10 месеци. (www.men.mk)

Единствена причина зошто Кристофер Колумбо можел да ја открие Америка е дека: не бил ЖЕНЕТ! Да бил оженет, Колумбо ќе требал да се справи со следново:

1 коментар | проблем? | категорија: Забава

Macedonia Timeless - клапа 2

пријавена од zlochko пред 10 месеци. (netpress.com.mk)

За разлика од спотот на Манчевски, сметам дека овој во изведба на Изи во центар ги има погодено наменските потреби на кампањата. Браво за делото, но и едно УА што сосила се правиме слепци па наоколу гледаме само цркви, а џамии не.

7 коментари | станала популарна пред 10 месеци | проблем? | категорија: Вести

MACEDONIA TIMELESS

пријавена од MartinStefanov пред 10 месеци. (www.youtube.com)

new PR MK video

11 коментари | станала популарна пред 10 месеци | проблем? | категорија: Вести

Џери Спрингер за посредник

пријавена од dime пред 10 месеци. (www.okno.mk)

Нимиц не го бива... Разумноста на решението по ваква речиси дводецениска преговарачка битка може да се достигне само преку една катарзична форма на „преговори“ каква само Џери Спрингер може да замеси и изреализира

1 коментар | проблем? | категорија: Политика

Македонци работеа на Терминатор!

пријавена од DImce пред 10 месеци. (www.vecer.com.mk)

Во новиот хит, Арнолд Шварценегер не го спасува светот, но од скопското студио "Фх3х" работеа 42 кадри, односно на три минути од "Терминатор 4: Спасување"

2 коментари | станала популарна пред 10 месеци | проблем? | категорија: Наука

Паметен Street View за Google Maps

пријавена од gemidjy пред 10 месеци. (mislam.blogspot.com)

Уште еден чекор на Google кој покажува зошто се во моментов толку напред од конкуренцијата (Yahoo и Microsoft, првенствено).

0 коментари | станала популарна пред 10 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Грешат и Македонија и Грција

пријавена од gdamjan пред 10 месеци. (www.bbc.co.uk)

„Антиквизација - тоа е грешка. Ама тоа од научна гледна точка. На крајот на краиштата не е релавантно, јас дури би рекол дека Букефал е тројански коњ за Макеоднија - тоа е грчка игра", вели Фридман. Тој смета дека товарот сепак го има посилната Грција како членка на НАТО и на ЕУ.

4 коментари | станала популарна пред 10 месеци | проблем? | категорија: Политика