Инфо за jofe

Корисник од:
9 март 2008
Пријавени статии:
134
Популарни:
29
Однос на популарност:
21%

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на страници кои ги пријавил корисникот jofe (рсс канал).Еве ја и листата на статии за кои гласал корисникот.

Ак не ви чинит не идајте

пријавена пред 9 месеци. (mojon.blog.com.mk)

И ти викам брат, овие од весников ме натераја колумна да им пишам. И сега сакале ја да им го раскажвам животов овде во Оридов наш најубав цееееело лето. Си велам да им речам – дојте, видете си сами шо се дешават, ама знам скопјанишчана стегнати луѓе се, не давет така пари. И ај шо ќе прајш...

2 коментари | проблем? | категорија: Блогови

Парламент... бидејќи твоето мислење е важно!

пријавена пред 9 месеци, 3 седмици. (mojon.blog.com.mk)

Малку спам и бесплатна реклама на Кајмаков... :))) За вакви работи обично посакувате да има копче минус, нели? :))))

3 коментари | проблем? | категорија: Блогови

Сите не бараат, никој не не наоѓа

пријавена пред 9 месеци, 3 седмици. (mojon.blog.com.mk)

Македонија е топ трета дестинација за инвестирање во светов. Уау, мислам уау, сакам да кажам уааааааааааууууууу. Муабетов ми оди накај немој не ме радуј али ај да видиме што се случува.

0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

Петиција Фиромска за име Македонско

пријавена пред 9 месеци, 3 седмици. (mojon.blog.com.mk)

Деновиве по Фејсбук, по форуми, по блогови и слично се промовира една петиција која треба на државава и на светот да му докаже дека нејзините граѓани не сакаат да се менува името на Македонија.

0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

Доверлива информација како поим (замислен)

пријавена пред 10 месеци, 2 седмици. (mojon.blog.com.mk)

За мене како студент по новинарство истражувачките стории би требало да се некаков предизвик. Посебно доаѓањето до доверливи информации кои би се искористиле за тие стории. Замисли информација за претседателот, или премиерот, или некоја таква личност за состојбата на неговата сметка...

0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

Поткастрена младина

пријавена пред 10 месеци, 2 седмици. (mojon.blog.com.mk)

Пред една недела, кога се одржа протестот „Слободен индекс“, напишав нешто за македонската младина и нејзината незаинтересираност за случувањата во општеството. Бидјеќи едно од главните барања беше укинување на школарината се обидов да дадам некакво објаснување зошто македонските студенти...

0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

Друже Бране, ми ти се кунемо

пријавена пред 11 месеци. (mojon.blog.com.mk)

Бранко се врати, ама сега вистина се врати, а не ко тој вицот за Велигден. Толкава помпа се крена за инаугурацијата на Иванов, па претседатели од други држави, хеликоптери, специјалци, блокирани улици,за на крај стариот претседател да го украде шоуто. Сигурно Џоле и Грујо вечерва коси кубат...

1 коментар | проблем? | категорија: Блогови

Ем верници, ем комедијанти

пријавена пред 11 месеци, 3 седмици. (mojon.blog.com.mk)

Еве, празникот помина, некои си ги искористија трите неработни дена за одмор, некои си славеа во духот на христијанството, некои си славеа по кафани, некои продолжија да ги навредуваат сите кои мислат различно но тоа е она по што се разликуваме едни од други,нели.

0 коментари | станала популарна пред 11 месеци, 3 седмици | проблем? | категорија: Блогови

Спорот за името во South Park?

пријавена пред 11 месеци, 3 седмици. (sead93.crnaovca.mk)

Користејќи ги предностите на новиве медиуми, се одважив и им пишав на авторите на „South Park“. Навистина, без зезање, онака најотворено, пишав фино-лепо, па што биде нека биде. Отако френдовски ги испоздравив и им посакав убав спринг брејк, ги информирав за нашиве маки со Грците.

3 коментари | станала популарна пред 11 месеци, 3 седмици | проблем? | категорија: Блогови

Дали сексот е култура

пријавена пред 11 месеци, 3 седмици. (srle.blog.com.mk)

Сексот е култура колку и возењето точак! (Само што е мноооогу позабаван, а и околу возењето точак никој не дига многу прав)

0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

Скис­на­та бо­за

пријавена пред 11 месеци, 3 седмици. (vest.com.mk)

Како и секогаш, одлична колумна на Горан Михајловски... Веронаука, црква, влада, Нато и Велија :)

1 коментар | проблем? | категорија: Сешто

Кеш? Ваистина кеш!

пријавена пред 11 месеци, 3 седмици. (www.dnevnik.com.mk)

Уводник на Катерина Блажевска во саботно-неделниов Дневник. Остро, ваистина остро :)

1 коментар | станала популарна пред 11 месеци, 3 седмици | проблем? | категорија: Сешто

Колку убави работи во животот пропуштаме...

пријавена пред 11 месеци, 3 седмици. (aablog.blog.com.mk)

Во едно ладно јануарско утро, човек застанува во метро станица во Washington DC и почнува да свири на виолина. За 45 минути отсвирува шест најпознати нумери од Бах...

2 коментари | проблем? | категорија: Блогови

Весела Веронаука

пријавена пред 11 месеци, 4 седмици. (majtap.wordpress.com)

Драматизиран час по веронаука

0 коментари | станала популарна пред 11 месеци, 3 седмици | проблем? | категорија: Блогови

Јас, атеистот - наркоман комуњарски

пријавена пред 11 месеци, 4 седмици. (mojon.blog.com.mk)

Деновиве ги гледам „вернициве“ православни, во време на најтешкиот пост пцујат, колнат, вреѓаат се живо. Ај за лепење етикети знам, не е ништо ново, ама си викам барем сега во деновиве на жалост на православниот христијански свет не би требало да ги има црните мисли и зборови...

0 коментари | станала популарна пред 11 месеци, 3 седмици | проблем? | категорија: Блогови

Пронајдена професорката на Александар Македонски

пријавена пред 12 месеци. (mojon.blog.com.mk)

Ексклузивно, сензационално и спектакуларно... Мојон Блог дознава дека откако археолозите го пронајдоа гробот на големиот војсководец Александар Македонски, после половина час копање пронашле и фотографија која Александар ја сликал со својот мобилен телефон за време на предавање во училиште.

1 коментар | станала популарна пред 12 месеци | проблем? | категорија: Блогови

Разумна Република Македонија

пријавена пред 12 месеци. (mojon.blog.com.mk)

Мислам дека ја имаме добитната комбинација. Име на кое би се согласиле и букефалистите и соросоидите и геј и атеистите, па и Бакојани хрселф.

0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

Архибригадата нема да ја покорат

пријавена пред 12 месеци. (www.dnevnik.com.mk)

„Две шлаканици, три бокса и по некоја клоца“ не можат да предизвикаат затишје, зашто идеите се отпорни и на куршуми, а камоли на „две шлаканици“. Идеите мора да постојат, да се дискутира за нив и да се развиваат, да се прифатат или да се отфрлат, вели учесник на протестот од 28 март на плоштадот...

4 коментари | станала популарна пред 12 месеци | проблем? | категорија: Сешто

Абре Македонче

пријавена пред 1 година. (on.net.mk)

Опис... шо да ви опишвам... сам себе го убијал...

3 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Берлускони, ај замисли си дека си дал оставка

пријавена пред 1 година. (mojon.blog.com.mk)

Италијанскиот премиер Силвио Берлускони побара од 17.000 граѓани кои останаа без своите домови по катастрофалниот земјотрес во градот Аквила, да си замислат дека се на кампување.

1 коментар | проблем? | категорија: Сешто