Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот jasnesumjas, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Како христијаните ги тепаат богохуљците на плоштад

пријавена од kotle пред 1 година. (www.youtube.com)

А1 видео за настаните

4 коментари | станала популарна пред 1 година | проблем? | категорија: Политика

Сведмилк ја зеде првата жртва

пријавена од швабо пред 1 година. (www.a1.com.mk)

Болката не стивнува, утеха нема и по секојдневната посета на гробот на сопствениот син. Денот тука почнува и завршува за Мирјана и Трајан Ташкови од радовишкото село Ораовица откако почина 37-годишниот Зоран.

2 коментари | станала популарна пред 1 година | проблем? | категорија: Вести

Крстоносци во Скопје

пријавена од apostolov80 пред 1 година. (kanalizacija.blogspot.com)

Стадо од 1.000 збрлавени Хунзи денеска не ни дозволија да го одржиме собирот против изградбата на црквата на плоштад. Носеа знамиња со крстови, икони и транспаренти на кои пишуваше „Сакаме храм“ и некави молитви.

4 коментари | станала популарна пред 1 година | проблем? | категорија: Политика

Христијани тепачи на плоштад во Скопје

пријавена од игор пред 1 година. (www.a1.com.mk)

Христијаните тепаат на плоштад, ете како требало со либерална Македонија, само тепај и молчи.

2 коментари | станала популарна пред 1 година | проблем? | категорија: Вести

Рунтава семакедонска карта на светот

пријавена од Коља пред 1 година. (www.okno.mk)

повод за потрагата по црквата “Св. Никола” беше пронаоѓањето на боксерска ракавица со врежан крст во неа на која пишуваше: “Со оваа ракавица и овој меч ќе владејам јас, императорот Ник Први Слотер”; таа ракавица му припаѓала на еден налудничав Рунтав Семакедонец...

0 коментари | станала популарна пред 1 година | проблем? | категорија: Политика

МИРЕН ПРОТЕСТ ВО САБОТА

пријавена од ribaro пред 1 година. (vankovska.blog.com.mk)

Целта на протестот е да се крене гласот и искаже незадоволството против изградбата на верски објект-црква на плоштадот Македонија во Скопје. сабота 28 март 2009г. во 12 ч.

14 коментари | станала популарна пред 1 година | проблем? | категорија: Вести

Со мене во Европа-Тешко!!

пријавена од nadezna пред 1 година. (okno.mk)

".и покрај сета корупција, сјебано судство, купени медиуми и новинари, недемократски избори, висок процент на невработеност, сиромаштија, , политички опции ала рканка или шлајм - во Европа никако, ама апсолутно никако не се стига заради мојот отпушок. A да, и заради Грците"

0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

Конечно асален notebook

пријавена од pitstop пред 1 година. (pitstopinfo.blogspot.com)

Нетбукот е океј доколку не ви смета малата брзина на целата машина и малите димензии. Asus конечно расчисти со бавните перформанси со новиот 1000НЕ нетбук кој е брз како струја...

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Кога завршува часот?

пријавена од ta4ka пред 1 година. (jug.mk)

Дали ви се има случено во средно училиште професорот/професорката да гњави долго време и во еден момент сакате да знаете уште колку минути има до крајот на часот, а не знаете кога завршува часот?

4 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Војната за Македонија низ очите на Американците

пријавена од gocenik пред 1 година. (www.globusmagazin.com.mk)

Фељтон за драматичните случувања во Македонија на преодот меѓу 19 и 20 век низ призмата на американскиот печат

0 коментари | проблем? | категорија: Вести

Денот на Ада Лавлејс

пријавена од razvigor пред 1 година. (razvigor.blog.com.mk)

Денот на Ада Лавлејс е меѓународен ден чија цел е со блогирање да се обрне внимание на жените кои придонесуваат во областа на технологијата.

2 коментари | станала популарна пред 1 година | проблем? | категорија: Вести

Мишн акомплишд...Нат!

пријавена од femgerila пред 1 година. (okno.mk)

Изборните резултати се токму тоа – луда комбинација од холограми во трка за најуспешно матење на реалноста пред македонските гласачи.

0 коментари | проблем? | категорија: Политика

Сител со холограмско јавување во програма!?

пријавена од Damjaan пред 1 година. (it.com.mk)

Првото "холограмско" ФАНТАСТИЧНО јавување во програмата на Сител кои за прв пат го промовираат ова бидејќи нели "Сител како и секогаш е пионир во иновативноста и во презентацијата на новите техники и технологии кога се работи за да се биде лидер на медиумскиот пазар во Македонија." :)))

9 коментари | станала популарна пред 1 година | проблем? | категорија: Технологија

Македонска историја 2

пријавена од швабо пред 1 година. (django.blog.co.mk.blog.com.mk)

Ацо: Кочо (Кочо не се врти)...Кочоооо Кочо: Што се дереш бе? Ацо: Па ко те викам сврти се да ти еем то глувиот Кочо: Кој е глув бе шутрак еден? (тргнуе накај него да му опне една)

1 коментар | проблем? | категорија: Блогови

K-15 - Седница на влада

пријавена од DImce пред 1 година. (www.youtube.com)

Го има сегашниот претседател, а и еден од кандидатите во неговите политички почетоци.

1 коментар | проблем? | категорија: Забава