Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот ivanristeski, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

alati.org

пријавена од ribaro пред 10 месеци, 1 седмица. (mislam.blogspot.com)

Корисни веб апликации кои се со општа намена, сублимирани во еден сајт кој има намера да се шири.

1 коментар | станала популарна пред 10 месеци, 1 седмица | проблем? | категорија: Технологија

Федерер го освои Ролан Гарос!

пријавена од Lavot пред 10 месеци. (www.taratur.com)

Роже Федерер во солзи го подигна пехарот во Париз како само шести тенисер во историјата со сите четири Грен Слем титули. „Ти си за мене најголемиот играч во историјата!“, му рече поразениот Робин Содерлинг.

0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

Паметен Street View за Google Maps

пријавена од gemidjy пред 10 месеци. (mislam.blogspot.com)

Уште еден чекор на Google кој покажува зошто се во моментов толку напред од конкуренцијата (Yahoo и Microsoft, првенствено).

0 коментари | станала популарна пред 10 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Пирати во Европскиот парламент

пријавена од Lavot пред 10 месеци. (www.taratur.com)

Во Европскиот парламент ќе седне и најмалку еден ’пират’ од Шведска. Пиратската партија, која се залага за слободно симнување филмови, музика и сл од интернет освои над 200.000 гласови!

0 коментари | станала популарна пред 10 месеци | проблем? | категорија: Политика

[eng] We Are Morons: a quick look at the Win2k source

пријавена од ivanristeski пред 11 месеци, 2 седмици. (www.kuro5hin.org)

Делови од кодот на Windows 2000 деновиве циркулираат низ нетов. Има многу интересни коментари од страна на програмерите кои работеле на него.

7 коментари | проблем? | категорија: Вести

Медиумска војна!

пријавена од ivanristeski пред 1 година. (is.gd)

На А1 е Фрчкоски, кај бурекот треба да дојде Груевски, на кутрата МТВ се репризира дуелот по незнам-кој-пат. Ова е состојба на целосно лудило. Политичари имајте милост!

5 коментари | проблем? | категорија: Вести

The Obama deception [video/en]

пријавена од zlochko пред 1 година. (www.youtube.com)

Од вашиот дежурен теоретичар на заговори... последниот филм на Alex Jones за новиот светски поредок и улогата на претседателот на САД Barack Hussein Obama.

0 коментари | проблем? | категорија: Политика

Скриена Македноја-фотосесија на "Требениште"

пријавена од nadezna пред 1 година. (trebenishte.blog.com.mk)

Неописливо...

7 коментари | станала популарна пред 1 година | проблем? | категорија: Блогови

„Доста веќе да се плашите...“

пријавена од zlochko пред 1 година. (www.youtube.com)

Видеото на кое Павлос Воскопулос на 10.03.2009 на грчка телевизија прозборе на македонски.

13 коментари | станала популарна пред 1 година | проблем? | категорија: Вести

ТРАДИЦИОНАЛЕН БЕСПЛАТЕН РАЗГЛЕД НА СКОПЈЕ

пријавена од Arwena пред 1 година, 5 месеци. (arheo.com.mk)

Ве канам на една бесплатна прошетка низ градот Скопје. Оваа тура секоја година традицонално се организира од Туристичкиот Сојуз на Скопје. Годинава јас ќе бидам официјален водич на еден од седумте автобуси.

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Култура

Од извори блиски до Фејсбук

пријавена од strumjan пред 1 година, 5 месеци. (komunikacii.net)

Просто да не веруваш дека некој од промена на статус на Фејсбук направил „новинарска“ вест или пак прилог.

5 коментари | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Вести

Македонија балканска силиконска долина?

пријавена од kzograf пред 1 година, 5 месеци. (novamakedonija.com.mk)

Доброобразован кадар и високо познавање во информатичката технологија, пониски цени на трудот во споредба со европските пазари и предност во давањето услуги на „пократки“ релации. Ова се адутите со кои ќе настапат македонските информатички компании пред американските гиганти во ИТ.

17 коментари | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Вести

Државна тајна за 500 динари

пријавена од Lavot пред 1 година, 5 месеци. (www.taratur.com)

Слободан Милошевиќ бил прислушкуван од хрватските тајни служби. Транскриптите на важните разговори на поранешниот српски претседател сега се продаваат на аукција, а почетната цена им е само 500 динари.

1 коментар | проблем? | категорија: Политика

Лесна му земја на Студент ФМ

пријавена од darko156 пред 1 година, 5 месеци. (za-sto-plakas.blogspot.com)

Ко ќе ми текне дека и јас имав едно време, додека беше на врв во Гоце, радио емисија на студентско радио. Еееее.....

3 коментари | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Вести

Фијаско со е-гласањето во Финска: изгубени гласови

пријавена од razvigor пред 1 година, 5 месеци. (www.metamorphosis.org.mk)

На 26 октомври 2008 г., за првпат беше испробан целосно електронски систем на гласање во финските општински единици. Членот на ЕДРИ, Електронска граница - Финска ја критикуваше пилот програмата со години, неодамна објавувајќи извештај за нејзините недостатоци.

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Политика