Инфо за ivanristeski

Корисник од:
30 декември 2007
Пријавени статии:
7
Популарни:
1
Однос на популарност:
14%

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на страници кои ги пријавил корисникот ivanristeski (рсс канал).Еве ја и листата на статии за кои гласал корисникот.

[eng] We Are Morons: a quick look at the Win2k source

пријавена пред 11 месеци, 2 седмици. (www.kuro5hin.org)

Делови од кодот на Windows 2000 деновиве циркулираат низ нетов. Има многу интересни коментари од страна на програмерите кои работеле на него.

7 коментари | проблем? | категорија: Вести

Медиумска војна!

пријавена пред 1 година. (is.gd)

На А1 е Фрчкоски, кај бурекот треба да дојде Груевски, на кутрата МТВ се репризира дуелот по незнам-кој-пат. Ова е состојба на целосно лудило. Политичари имајте милост!

5 коментари | проблем? | категорија: Вести

Швајцарски студенти "снифале" тастатури на далечина преку 20м !

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (news.bbc.co.uk)

И тоа пазете: Користеле релативно ефтина апаратура. Во иднина нема да бидеме побезбедни тоа е сигурно!

2 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Топ 7 листа на Мичо Атанасиу

пријавена пред 1 година, 6 месеци. (is.gd)

Топ листава е можеби малку out of date, можеби и сте ја виделе претходно, ама топло ви препорачувам да обрнете внимание на коментарите и на нивните автори - бесценето! Малолетници ова не е за вас :D

10 коментари | проблем? | категорија: Блогови

Топ 50 највлијателни фаци во Македонија

пријавена пред 1 година, 6 месеци. (is.gd)

Бидејќи никој не го објави Топ 100 истражувањето на највлијателните кое излезе деновиве, а и не ми беше интересно, доолго, досадно за читање, еве нешто поинтересно, пократко, јако за читање!

14 коментари | проблем? | категорија: Блогови

Решение за името на Лезбос

пријавена пред 1 година, 8 месеци. (news.bbc.co.uk)

Еднаш пишував за ова. Се случи неверојатното судот во Атина ја одбрани геј популацијата. Ех, што не би дал да дочекам суд во Атина да пресуди во корист на македонците таму! Lesbian name dispute - Case Closed!

2 коментари | проблем? | категорија: Вести

Кој има право да се нарекува лезбејка?!

пријавена пред 1 година, 11 месеци. (news.bbc.co.uk)

Хм, не сум активист за нивните права, не ми се допаѓаат (мое право!) итн, ама ете заради (погодете кој од трипати) се најдовме во хмм... иста ситуација. Не пропуштајте ги последните два реда! Трк читајте повеќе, за ова не треба ни превод. Lesbian name dispute. Уживајте :D

6 коментари | станала популарна пред 1 година, 11 месеци | проблем? | категорија: Вести