Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот igorkrst, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Put it On: Глобален онлајн натпревар за креатори на филмови

пријавена од razvigor пред 6 месеци, 3 седмици. (mk.globalvoicesonline.org)

Наградата на филмскиот натпреварот на Put it On е стипендија на Њујоршката филмска академија и парична награда од 5000 долари како прва награда во категориите за најдобар долгометражен, најдобар краток филм и најдобро актерско достигнување. Рок: 26 ноември 2009.

0 коментари | станала популарна пред 6 месеци, 3 седмици | проблем? | категорија: Култура

Мултиетнички хепенинг „Под исто сонце” во Струга

пријавена од ktam пред 9 месеци, 2 седмици. (www.podistosonce.org.mk)

Голем мултиетнички хепенинг „Под исто сонце” во Автокамп „АС“ во Струга на 4 јули 2009 год. од 12 до 24 ч.- дискусии, традиција, фолклор, концерт: Мајка бенд, Паркети, Бени & Нон стоп, Кирил Џајковски. ВЛЕЗ СЛОБОДЕН!

0 коментари | станала популарна пред 9 месеци, 2 седмици | проблем? | категорија: Вести

MACEDONIA TIMELESS

пријавена од MartinStefanov пред 10 месеци. (www.youtube.com)

new PR MK video

11 коментари | станала популарна пред 10 месеци | проблем? | категорија: Вести

Македонија.тв

пријавена од ribaro пред 10 месеци. (www.makedonija.tv)

Алал да му се потрошените 50 евра за доменот?

6 коментари | станала популарна пред 10 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Македонци работеа на Терминатор!

пријавена од DImce пред 10 месеци. (www.vecer.com.mk)

Во новиот хит, Арнолд Шварценегер не го спасува светот, но од скопското студио "Фх3х" работеа 42 кадри, односно на три минути од "Терминатор 4: Спасување"

2 коментари | станала популарна пред 10 месеци | проблем? | категорија: Наука

Топ 10 гиковски ТВ серии

пријавена од Damjaan пред 10 месеци. (it.com.mk)

Во продолжение следи листата на топ 10 гиковски ТВ серии според IT.com.mk...

5 коментари | станала популарна пред 10 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Ред Хет ја тужи Швајцарија поради монополската зделка со Мајкрософт

пријавена од razvigor пред 10 месеци, 2 седмици. (www.metamorphosis.org.mk)

Ред Хет, заедно со 17 други дистрибутери на Линукс протестираше против договорот што Швајцарската влада го склучи со Мајкрософт без да распише тендер за јавна набавка.

1 коментар | станала популарна пред 10 месеци, 2 седмици | проблем? | категорија: Вести

Онлајн дебатирање (дискутирање) и негово менаџирање - локални искуства

пријавена од bobir пред 10 месеци, 2 седмици. (komunikacii.net)

Локаланта традиција вели дека се треба да се најави во последен момент. Не бевме далеку од ова, но ете изгледа сепак ќе успееме да изорганираме уште еден од серијата настани именувани како F2F (face 2 face). За што станува збор?

0 коментари | станала популарна пред 10 месеци, 2 седмици | проблем? | категорија: Вести

Норвешка победи на "Шљамовизија"

пријавена од Igorce пред 10 месеци, 4 седмици. (zdravo.com.mk)

Ова беше 54-то издание на овој фестивал, кој за жал од година во година се повеќе се гуши од политиката, комшиското гласаење, кичот и шљамот!

0 коментари | проблем? | категорија: Култура

Македонските куглари урнаа светски рекорд

пријавена од JetLiChan пред 10 месеци, 3 седмици. (www.a1.com.mk)

Машката кугларска репрезентација на Македонија стартуваше со победа на СП во куглање кое се одржува во Детенхајм во Германија. Она што е уште поважно е што нашиот репрезентативец Борис Бенедик успеа да го собори светскиот рекорд со соборени 698 кегли.

0 коментари | станала популарна пред 10 месеци, 3 седмици | проблем? | категорија: Спорт

Македонија е социјално конзервативна средина

пријавена од bobir пред 11 месеци. (www.mcms.org.mk)

Македонскиот центар за меѓународна соработка за прв пат ги истражуваше ставовите на граѓаните во однос на животот. Истражувањето покажа дека Македонија е социјално конзервативна средина.

9 коментари | станала популарна пред 10 месеци, 4 седмици | проблем? | категорија: Вести

Со еден ваш пост помогнете Global Voices Advocacy да добие 3000 долари

пријавена од razvigor пред 11 месеци. (mk.globalvoicesonline.org)

Парите од наградата Глобал војсис Адвокаси ќе ги вложи во подигање на свеста за нападите на слободата на говор на интернет и на споделување алатки и тактики за активистите и блогерите кои се соочуваат со цензура во различни делови од светот.

1 коментар | станала популарна пред 10 месеци, 4 седмици | проблем? | категорија: Блогови

За подрокот, загаДката и историјата

пријавена од darko156 пред 11 месеци. (sead93.crnaovca.mk)

Сакав да гласам за постов на Сеад, очекувајќи дека некој го пријавил веќе. И кога гледам..... :)

1 коментар | станала популарна пред 11 месеци | проблем? | категорија: Политика

About:blank

пријавена од Бунка пред 11 месеци. (www.blanksite.com)

Приумира ова или умрено е? Кајмаков, кајмаков...

13 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Унапредете го вашето знаење и вештини

пријавена од bobir пред 11 месеци. (www.mcms.org.mk)

Македонскиот центар за меѓународна соработка објави оглас за новиот циклус обуки. Пријавете се и научете повеќе за: Пристап до ЕУ фондови и подготовка на апликации; Односи со јавноста; Стратегија за успех и Раководење и развој на човечки ресурси.

0 коментари | проблем? | категорија: Вести