Инфо за ignatova

Корисник од:
20 март 2008
Пријавени статии:
19
Популарни:
9
Однос на популарност:
47%

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на страници кои ги пријавил корисникот ignatova (рсс канал).Еве ја и листата на статии за кои гласал корисникот.

Настан: Вдомете куче

пријавена пред 10 месеци, 2 седмици. (www.sk.com.mk)

Настанот "Вдомете Kуче" Ви овозможува да ја покажете својата хуманост на дело и на најбрз начин да дојдете до ново, здраво и вакцинирано милениче

0 коментари | проблем? | категорија: Вести

Проекција 'Замисли си!'

пријавена пред 1 година, 1 месец. (www.metamorphosis.org.mk)

Во понеделник, 23.02.2009 со почеток во 19:30 часот во Кинотека на Република Македонија ќе се одржи проекцијата 'Замисли си', проект кој им дава слобода на младите луѓе да го искажат својот глас и да ја раскажат својата приказна на начин на кој навистина ќе бидат чуени и разбрани.

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 1 месец | проблем? | категорија: Вести

Никарагва: Слободен софтвер во јавните институции

пријавена пред 1 година, 8 месеци. (mk.globalvoicesonline.org)

Јавните институции во Никарагва со помош на локалната група за слободен софтвер мигрираат на Убунту.

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 8 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Кореја: Медицински сестри и секс симболи

пријавена пред 1 година, 8 месеци. (mk.globalvoicesonline.org)

Музичко видео на пејачка од Кореја, во кое таа се појавува во секси костум на медицинска сестра, поттикна дискусија за прикажувањето на медицинските сестри во јавноста.

1 коментар | проблем? | категорија: Забава

Чиле: Ученик фрли вода во фацата на министерот за образование

пријавена пред 1 година, 8 месеци. (mk.globalvoicesonline.org)

Во Чиле, ученик на кој му е дојдено преку глава од репресијата и затворањето на учесниците во протестите за новиот закон за образование фрла вода во фацата на министерот за образование.

3 коментари | станала популарна пред 1 година, 8 месеци | проблем? | категорија: Наука

Белорусија: Експлозија, апсења и блогерска солидарност

пријавена пред 1 година, 9 месеци. (mk.globalvoicesonline.org)

Пред една недела, рачно изработена бомба експлодираше во толпа од илјадници луѓе, кои се собраа поради целовечерниот концерт за денот на независноста, во централен Минск. Прочитајте ги реакциите на блогерите

0 коментари | проблем? | категорија: Вести

Јордан: Кралот Абдула коментира на веб сајтови

пријавена пред 1 година, 9 месеци. (mk.globalvoicesonline.org)

Кралот Абдула II од Јордан минатиот викенд остави два коментари на јордански веб сајтови

0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

Кина: Граѓаните новинари се подготвуваат за Олимпијадата

пријавена пред 1 година, 9 месеци. (mk.globalvoicesonline.org)

Олимписки игри во Пекинг ќе бидат првите покриени од граѓанско новинарство.

1 коментар | проблем? | категорија: Спорт

Иран: Смртна казна за блогирање?

пријавена пред 1 година, 9 месеци. (mk.globalvoicesonline.org)

Иранскиот парламент има предлог закон со кој ќе се овозможи осудување на блогерите на смртна казна.

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 9 месеци | проблем? | категорија: Блогови

Русија: „Фудбалска револуција“

пријавена пред 1 година, 9 месеци. (mk.globalvoicesonline.org)

Реакција на Русија по победата на националниот фудбалски тим на европското првенство.

2 коментари | станала популарна пред 1 година, 9 месеци | проблем? | категорија: Спорт

Иран: Секс скандал прикажан од граѓански медиум

пријавена пред 1 година, 9 месеци. (mk.globalvoicesonline.org)

Студентите од универзитетот Зањан во северозападен Иран снимија и поставија видео клип од нивниот заменик директор на училиштето, Хасан Мадади, со откопчана кошула, наводно подготвувајќи се има секс со студентка.

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 9 месеци | проблем? | категорија: Сешто

Јапонија: Земјотрес во внатрешноста на Ивате-Мијаги

пријавена пред 1 година, 9 месеци. (mk.globalvoicesonline.org)

На 14 јуни, земјотрес со јачина од 7.2 степени според Рихтеровата скала го погоди регионот Тохоку во Јапонија.

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 9 месеци | проблем? | категорија: Вести

Кина: Проклетство на олимписката маскота?

пријавена пред 1 година, 9 месеци. (mk.globalvoicesonline.org)

Верување во Кина дека олимписките маскоти се проколнати. Ги поврзуваат со катастрофите што и се случија на Кина последнава година.

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 9 месеци | проблем? | категорија: Сешто

Кувајт: Полирање на автомобил од 10 000$

пријавена пред 1 година, 9 месеци. (mk.globalvoicesonline.org)

Дали ќе потрошите 10 000 долари за да го полирате вашиот автомобил? Некој Либанец го направил токму тоа.

1 коментар | проблем? | категорија: Забава

Еколошки активизам со мобилната телефонија

пријавена пред 1 година, 10 месеци. (mk.globalvoicesonline.org)

Мобилните телефони стануваат важна алатка за екологистите низ светот. Овие активисти развиваат нови технолошки стратегии со цел да ги едуцираат потрошувачите.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Блогерите од Мадагаскар поделени за помошта за земјотресот во Сечуан

пријавена пред 1 година, 10 месеци. (mk.globalvoicesonline.org)

Владата на Мадагаскар се понуди да помогне на жртвите од земјотресот во провинцијата Сечуан, Кина, со донирање 100 000 долари. Блогосфера на Мадагаскар имаше измешани реакции за оваа донација тврдејќи дека 70% од населението сѐ уште живее под линијата на сиромаштијата.

0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

Југоисточна Азија: Серија од големи катастрофи

пријавена пред 1 година, 10 месеци. (mk.globalvoicesonline.org)

Сторија за земјотресот во Кина, циклонот во Мјанмар, земјотресите во Малезија и Индонезија, тајфунот на Филипините.

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 10 месеци | проблем? | категорија: Вести

Тајван: Премостување на дигиталниот јаз со Пункар

пријавена пред 1 година, 10 месеци. (mk.globalvoicesonline.org)

Интересен проект во Тајван за премостување на дигиталните јазли со комбе опремено со камери, компјутери, преносливи соларни панели итн.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Кралицата Ранија дебитира на ЈуТјуб

пријавена пред 1 година, 12 месеци. (mk.globalvoicesonline.org)

Кралицата Ранија од Јордан се приклучи на многуте корисници на ЈуТјуб, на задоволство на јорданските блогери и видео блогери од Средниот исток.

0 коментари | проблем? | категорија: Блогови