Инфо за icko

Корисник од:
11 април 2007
Пријавени статии:
99
Популарни:
57
Однос на популарност:
57%

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на страници кои ги пријавил корисникот icko (рсс канал).Еве ја и листата на статии за кои гласал корисникот.

2 Прекрасни вордпрес теми (јазик МК)

пријавена пред 2 години, 5 месеци. (icko.elfasko.org.mk)

Одамна немам разгледано и преведено некои нови Вордпрес теми, па еве 2 парчиња што ми се бендисаа…

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Ќе се кандидирам за прецедник на ССУКМ!!!

пријавена пред 2 години, 5 месеци. (icko.elfasko.org.mk)

Токму така, не знам зашто постои таа институција, ниту знам каде се наоѓа… планот е на наредните избори да се турам кандидат, сакам да се начешлам, да се избричам, да облечам костим и да ме сликаат за плакати.

1 коментар | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Сешто

За ваучерите

пријавена пред 2 години, 5 месеци. (icko.elfasko.org.mk)

Сами видете… од ова некој ќе профитира дебело, има муабети за некои фирми кои плаќале по 150 евра за ваучер… Секоја чест, вака ќе градиме општество.

4 коментари | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Сешто

Нашите административци

пријавена пред 2 години, 5 месеци. (icko.elfasko.org.mk)

Вчера пријателов од маало ми даде еден скен од сообраќајна дозвола која ја ваделе со неговиот кум во СВР Крива Паланка, неговиот кум поседува LAND Rover и сеа се враќа од Немачка да си живее тука, жител е на Крива Паланка. Па видете ја сликата...

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Сешто

Професијата ПАЗАЧ

пријавена пред 2 години, 5 месеци. (icko.elfasko.org.mk)

Професијата пазач дефинитивно не треба да постои, ја повикувам владата да направи кампања „Македонија без ПАЗАЧИ - да не ги учиме нашите деца да бидат пазачи“

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Забава

Македонски хостинг сервиси - Поглед

пријавена пред 2 години, 5 месеци. (icko.elfasko.org.mk)

Затоа го напишав овој запис, ве молам сите во коментарите да поставите линк (врска) до сервис кој нуди вакава можност, гледајте да биде македонски… Епа бујрум пишете во коментари, јас на два дена ќе го модифицирам записов со новите врски. П.С Коментирајте на оригиналниот запис за полесно ажурирање

14 коментари | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Малку рандом реченици!

пријавена пред 2 години, 5 месеци. (icko.elfasko.org.mk)

Зошто така, сите сме во збунка, не знам зашто, можеби е до времето (не сакам да спомнам дека целата нација е во тага заради смртта на Тошка), не знам како да го насловам овој запис… мислам дека така ќе остане.

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Сешто

Нека не биде заборавен

пријавена пред 2 години, 5 месеци. (icko.elfasko.org.mk)

Не знам… никогаш не го слушав ниту сум му бил на концерт, но секогаш викав: Тошка е еден добар изведувач, со одличен глас, но не е музичар, но многу го почитувам заради неговата хуманост

3 коментари | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Вести

Што се случува… кога ќе се преставиш како женско!

пријавена пред 2 години, 5 месеци. (icko.elfasko.org.mk)

Е, денеска во доцните часови седејќи во играќницата кај пријателов, заедно со Јово и Жаре појдовме по една необична авантура… Направивме една маил адреса како женско привлечно име, потоа се ставивме на мирц како женско (не сакам да го откријам никот заради понатамошно реметење), и се случи тоа...

2 коментари | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Забава

Зошто сме последната сФирка!?

пријавена пред 2 години, 6 месеци. (icko.elfasko.org.mk)

Епа затоа, затоа што младите наместо да сурфаат и да се информираат, да симнуваат документарци, серии (пиратски секако), да играат некоја стратегија, тие гледаат насилнички клипчиња од „Арканове тигре“, Легија, итн…

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 6 месеци | проблем? | категорија: Сешто

Outsourcing - Бизнис на иднината

пријавена пред 2 години, 6 месеци. (icko.elfasko.org.mk)

На пример постои голема фирма која се занимава со произвотство на столици, таа фирма нема произвотствени погони и така ангажира помали фирми кои ќе ги произведуваат полу-производите a потоа големата фирма ги склопува и ги продава затоа што таа е голема фирма и го има пазарот.

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 6 месеци | проблем? | категорија: Бизнис

Дониајте за СТОЈАНОВСКИ ЛЕОН (3 години)

пријавена пред 2 години, 6 месеци. (icko.elfasko.org.mk)

Стојановски Леон (3 години) од скопје му е потребна помош. Се работи за неопходна операција - Транслантација на црн дроб, која се планира во октомври 2007 во Брисел. За операцијата потребни се 20 илјади евра.

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 6 месеци | проблем? | категорија: Вести

Банер за поддршка за петицијата за PayPalMK

пријавена пред 2 години, 6 месеци. (icko.blog.com.mk)

Кодот за банерот се наоѓа: http://ivica.micev.googlepages.com/paypal

10 коментари | станала популарна пред 2 години, 6 месеци | проблем? | категорија: Блогови

Mk Pay Pal Официјален блог

пријавена пред 2 години, 6 месеци. (paypal.blog.com.mk)

ај петицијата можеби и ќе ја потпишиме, ќе се усвои, но мислам дека тука има уште неколку работи ... дали банките да гарантираат или ... владата да гарантира ово оно... Инаку овој генијалец што ја направи странава на блогерај му симнувам капа и многу му благодарам за поддршката. Ајде 130 потписи има

1 коментар | станала популарна пред 2 години, 6 месеци | проблем? | категорија: Бизнис

За вистинското блогирање

пријавена пред 2 години, 6 месеци. (icko.elfasko.org.mk)

Луѓево по светов прават неверојатен профит со блогирање, продавање на веб простор на својот блог, рецензии на производи и слично… На пример Нани од Хонг-Конг е неверојатна, нејзиниот рекорд е 300 долараи за еден ден од CJ акаунтот...

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 6 месеци | проблем? | категорија: Блогови

PayPal кога ќе ја листа и Македонија?

пријавена пред 2 години, 7 месеци. (icko.elfasko.org.mk)

Би ве замолил сите да ја проширите веста и да направиме еден тим кој ќе направи нешто за да ја има Македониија во листата на PayPal. Еве ова го објавувам на кајмакот и воедно ги замолувам блогерите кои ќе го прочитаат овој запис да напишат сличен запис.

6 коментари | станала популарна пред 2 години, 7 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Интернет будење во МК

пријавена пред 2 години, 7 месеци. (icko.elfasko.org.mk)

Неодамна бев позитивно запрепастен од македонските најголеми интернет провајдери, мислев дека ова ќе трае бесконечно, срањето наречено интернет понуда беше на ниво од гомно подоле…

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 7 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Taekwondo

пријавена пред 2 години, 7 месеци. (icko.elfasko.org.mk)

Не мислев да пишувам за боречка вештина, но неодамна гледав еден добар документарец за Јужна Кореа, па ете малку се вратив на времето кога активно тренирав Теквондо…

0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

Ќе се повтори ли 2001 година во Танушевци?

пријавена пред 2 години, 7 месеци. (netpress.com.mk)

ооружени групи во Танушевци, формиран и воен штаб на чело со Џезаир Шакири-Танушевци сардисано од македонски специјалци-МВР и министерството за одбрана немаат коментар за Танушевци-Ова се само дел од насловите на денешните вести поврзани со безбедносната ситуација во селото Танушевци

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 7 месеци | проблем? | категорија: Вести

Сумирање на состојбата од минатиот викенд - Пред Коперација

пријавена пред 2 години, 7 месеци. (icko.elfasko.org.mk)

Денеска така чекајќи автобус налетав на двајца курајбери - домакини, и икони пред коперација. Досадно, станав од спиење, се истуширав и излегов на автобуската станица… Таму седеа поранешниот овчар Бранко и механичарот Цобе. Вториов е познат од мои претходни раскази, но сега беше специјална ситуација

0 коментари | проблем? | категорија: Забава