Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот icko, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Плата, ривајзд

пријавена од kzograf пред 1 година, 7 месеци. (www.dnevnik.com.mk)

Бруто, нето, интегрирана, само-да-ја-има - плата. Томе Неновски објаснува за очекувањата на системот на бруто плати.

2 коментари | станала популарна пред 1 година, 7 месеци | проблем? | категорија: Политика

Грекос Попиздитис

пријавена од Acid пред 1 година, 7 месеци. (kajgana.com)

Во десниот агол - Павле Васкопулос, претседателот на македонската политичка партија Виножито во Грција. Во сите останати - новинарската, (не)културната и политичката елита на Грција.

1 коментар | станала популарна пред 1 година, 7 месеци | проблем? | категорија: Политика

Joomla! 1.5.6 со Македонски превод

пријавена од strumjan пред 1 година, 7 месеци. (extensions.joomla.org)

Преводот е надграден за последната и најбезбедната верзија во мигов. Материјалите можете да ги најдете и тука: http://top.net.mk/index.php/joomla-products/1-joomla-156-

2 коментари | станала популарна пред 1 година, 7 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Приказна за една стварност во присуство на одсуство

пријавена од icko пред 1 година, 7 месеци. (icko.elfasko.org.mk)

Напишан расказ во присуство на Мозочна мастурбација

4 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Македонија немала заштита од хакери...

пријавена од новица пред 1 година, 7 месеци. (a1.com.mk)

Недоволно добрата опрема, велат упатените, е причината што неколку пати досега беше урнат сајтот на Министерството за одбрана.

6 коментари | станала популарна пред 1 година, 7 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Mozilla влезе во Гинис и дели сертификати

пријавена од jofe пред 1 година, 9 месеци. (zsdane.com.mk)

Можеме и официјално да ве известиме дека Mozilla Firefox успеа во својата замисла да влезе во Гинисовата книга на рекорди како софтвер со најмногу даунлоадирања за време од 24 часа.

21 коментари | станала популарна пред 1 година, 9 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Лов на блогери

пријавена од ribaro пред 1 година, 9 месеци. (www.on.net.mk)

Од 2003-та година, 64 лица завршиле зад решетки само затоа што ги објавиле своите критички мислења на блог.

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 9 месеци | проблем? | категорија: Блогови

Филм за Падот на Византија

пријавена од aprilka пред 1 година, 9 месеци. (vizantia.info)

Пропаст империје. Византијска лекција

9 коментари | проблем? | категорија: Култура

Firefox 3 забава!

пријавена од Арангел пред 1 година, 9 месеци. (linux.net.mk)

Во рамките на објавувањето на Firefox 3, Слободен софтвер Македонија и македонскиот тим за локализација на Mozilla, на 18ти јуни со почеток од 20:00 часот организираат забава во културниот центар Точка. Ден порано, истиот настан се оддржува низ илјадници градови во целиот свет.

16 коментари | станала популарна пред 1 година, 9 месеци | проблем? | категорија: Забава

Единствениот вселенски тоалет се расипал

пријавена од Janko пред 1 година, 9 месеци. (a1.com.mk)

„Астронаутите на Меѓународната вселенска станица под итно побарале од НАСА водоводџија, бидејќи им се расипал единствениот тоалет и моментално немаат каде да извршуваат нужда.“

5 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Македонија на мундијал - Исланд на колена!

пријавена од Lavot пред 1 година, 9 месеци. (www.taratur.com)

Македонија по десетгодишен пост се пласираше на најголемото ракометно натпреварување - Светското првенство кое ќе се одигра во Хрватска наредната година.

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 9 месеци | проблем? | категорија: Спорт

Хонда претстави возило на водород

пријавена од strajkoski пред 1 година, 9 месеци. (www.a1.com.mk)

Јапонската компанија Хонда започна со комерцијално производство на возило со погон на водород и струја кое не испушта штетни гасови, наречено „Фи-Си-Екс Кларити“.

1 коментар | станала популарна пред 1 година, 9 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Неинформации

пријавена од ribaro пред 1 година, 9 месеци. (komunikacii.net)

„Каролина ќе сече вени“

1 коментар | станала популарна пред 1 година, 9 месеци | проблем? | категорија: Сешто

Логото на ДИК - полнење на гласачка кутија

пријавена од mitko пред 1 година, 9 месеци. (www.sec.mk)

Јасно се гледа дека во раката има три гласачки ливчиња. Можеби идејата била да се претстави свитакно ливче на три дела, ама мене не ми личи така :)

2 коментари | станала популарна пред 1 година, 9 месеци | проблем? | категорија: Забава

За кого бијат камбаните?

пријавена од jpetrov пред 1 година, 9 месеци. (www.a1.com.mk)

Обама: „БЈРМ да престане да ја прекршува Времената спогодба склучена со Грција, да ги сопре непријателските активности или пропаганда и да соработува со Грција за да се постигне заедничката цел на САД и ОН, изнаоѓање на заемно прифатливо име.“

9 коментари | станала популарна пред 1 година, 9 месеци | проблем? | категорија: Политика