Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот goranandreev, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Екслузивно интервју со AdNaN

пријавена од goranandreev пред 8 месеци. (velesnet.com)

Ексклузивно интервју за VelesNET со Аднан Куртов.

0 коментари | проблем? | категорија: Култура

Возниот парк на Џејмс Бонд

пријавена од goranandreev пред 8 месеци. (velesnet.com)

VelesNET ви го преставува возниот парк на Џејмс Бонд, возилата кој што се употребени во истоимениот филм.

0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Жените мислат дека обрежаните мажи се подобри во кревет

пријавена од goranandreev пред 8 месеци, 3 седмици. (velesnet.com)

Сексуалниот однос со обрежани мажи не само што им годи на на жените, туку и ги расположува, покажуваат новите резултати од најновото истражување. Околку 40 проценти од жените кој што учествувале во истражувањето признале дека чуствувале подобро сексулано искуство во однос со обрежан маж. Само неколк

0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Платил за да стане ѓавол

пријавена од goranandreev пред 8 месеци, 3 седмици. (velesnet.com)

Опседнат со ѓаволот, 39 годишниот британец Gevin Paslou се претвори во принц од темнината со помош на естетска хирургија со што изведе вистински ѓаволски трик за да најде пари за понатамошна операција.

0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Препознајте ги симтомите на свинскиот грип (H1N1)

пријавена од goranandreev пред 8 месеци, 3 седмици. (velesnet.com)

Место за паника нема, бидејќи сепак и не е толку опасен како што на почетокот се сметаше. Но сеедно е потребно озбилно да се свати и да се превземат сите мерки на претпазливост, за на време да се препознаат симтомите и да се пристапи кон правилно лекување препорачано од епидемиологот.

0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Time Warp - Ледена Бомба

пријавена од goranandreev пред 8 месеци, 3 седмици. (velesnet.com)

Експлозија на шише со мраз снимено со камера од 10000 фрејма во секунда.

0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Lamborghini Gallardo LP 560 2009

пријавена од goranandreev пред 8 месеци, 3 седмици. (velesnet.com)

VelesNET ви преставува официјални фотки од најновиот Lamborghini Gallardo LP 560 за 2009 година.

0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Чак Норис бр.8

пријавена од goranandreev пред 8 месеци, 4 седмици. (velesnet.com)

1. Зошто изумреле старите египјани ? Затоа што не му изградиле пирамида на Чак Норис.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Секси џандарка

пријавена од goranandreev пред 8 месеци, 4 седмици. (velesnet.com)

Фотосесија со топ моделот Денис Милани, во улога на полицаец.

0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Мажите не знаат што сакаат жените

пријавена од goranandreev пред 8 месеци, 4 седмици. (velesnet.com)

Научниците го потврдија она што во секогаш сме се сомневале. Ретко делат комплимети, не пишуваат љубовни писма, а на врв на романтиката им се скапите поколни или секси долната облека. Жените се желни за романтични гестови и мали работи кои што го прават животот поубав.

0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Повеќе од половина жени користат вибратор

пријавена од goranandreev пред 8 месеци, 4 седмици. (velesnet.com)

Користењето на вибратор во текот на сексот и независно од него стана многу вообичаено кај помладите генерации, а истражувањето покажа дека играчките во сексуалниот однос водат кон подобро сексуално здравје.

0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Mblonde - Stereo Dance (Promo)

пријавена од goranandreev пред 9 месеци. (velesnet.com)

Ексклузивно за VelesNET промоција на најновиот видео спот на Велешкиот електро поп состав Mblonde - Stereo Dance.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Анџелина Џоли за лезбејките е најпожелна

пријавена од goranandreev пред 9 месеци. (velesnet.com)

Убавата глумица сон на многу мажи, се чини дека е сон и на многу жени. Анџелина Џоли според мислењето е најпожелната жена на светот.

1 коментар | проблем? | категорија: Сешто

Eye of Sauron - Теслина направа за против кражба

пријавена од goranandreev пред 9 месеци. (velesnet.com)

Дали сте виделе иновантен дизајн на направа за против кражба?

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Откриен генот одговорен за алергија

пријавена од goranandreev пред 9 месеци. (velesnet.com)

Во ова време кога се поголем број на луѓе заболуваат од различни видови на алергија, добра вест е тоа дека научниците го открија генот кој што е главниот причинител за алергија. Ова откритие ќе помогне во лекувањето и превенцијата од астма, алергија на поленов прав и други тегоби.

0 коментари | проблем? | категорија: Сешто