Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот gocenik, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Увид во оштетувањата на локалитетот Градиште, с. Граиште, Демир Хисар

пријавена од Arwena пред 7 месеци. (arheo.com.mk)

Мој скромен обид во борбата против уништување на културното наследство на Република Македонија

1 коментар | станала популарна пред 6 месеци, 4 седмици | проблем? | категорија: Култура

0.мк

пријавена од ribaro пред 8 месеци, 4 седмици. (0.mk)

0.мк е македонски сервис за кратење на долги линкови. Браво!

5 коментари | станала популарна пред 8 месеци, 3 седмици | проблем? | категорија: Технологија

Забрана за идиотските квизови во Србија

пријавена од Lavot пред 9 месеци, 1 седмица. (www.taratur.com)

Идиотските квизови кои кај нас измамуваат илјадници луѓе ќе бидат забранети во Србија и нема да можат да се емитуваат на ТВ.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Пиво - сигурен билет за пеколот

пријавена од Внукот пред 9 месеци, 1 седмица. (babamitrajanka.blog.com.mk)

Многу ми е полесно кога знам дека сите проблеми во државава почнуваат да се решаваат од корен! Изгледа одамна имаа сфатено дека нема потреба да се замараат со пијани возачи зашто најлошото што од нив може да произлезе е неколкумина мртви во сообраќајна несреќа. Важно е да се сотрат пијаните пешацi..

0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

Бени од Чаир против Google

пријавена од whiteeagle пред 9 месеци, 1 седмица. (it.com.mk)

Беџет Муслија од Чаир, познат како Бени, ќе го тужи Google пред Европскиот суд за човекови права во Стразбург поради www.google.com.mk доменот.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Збогум кралу!

пријавена од Acid пред 9 месеци, 2 седмици. (kajgana.com)

Педесетгодишниот крал на поп музиката почина од срцев удар во својот дом во Холмби Хилс. Вестта ја потврди и неговиот татко, Џо Џексон. Според изворите...

9 коментари | станала популарна пред 9 месеци, 2 седмици | проблем? | категорија: Вести

Macedonia Timeless - клапа 2

пријавена од zlochko пред 10 месеци. (netpress.com.mk)

За разлика од спотот на Манчевски, сметам дека овој во изведба на Изи во центар ги има погодено наменските потреби на кампањата. Браво за делото, но и едно УА што сосила се правиме слепци па наоколу гледаме само цркви, а џамии не.

7 коментари | станала популарна пред 10 месеци | проблем? | категорија: Вести

Бисер на македонското судство

пријавена од drugarce пред 10 месеци. (vest.com.mk)

Наместо за ТАЈВАН, Циле осуден за ТАЈЛАНД

2 коментари | станала популарна пред 9 месеци, 4 седмици | проблем? | категорија: Вести

Made in Europe

пријавена од gdamjan пред 10 месеци, 2 седмици. (www.okno.mk)

Историчарот Гај Маршал со години ги проучувал возвишените претстави на Швајцарците за нивното средновековно минато. На еден конгрес ... наместо да го одржи своето предавање на локална тема, Маршал ги повикал учесниците на собирот да ги споредат националните истории на европските земји.

2 коментари | проблем? | категорија: Култура

Македонските куглари урнаа светски рекорд

пријавена од JetLiChan пред 10 месеци, 3 седмици. (www.a1.com.mk)

Машката кугларска репрезентација на Македонија стартуваше со победа на СП во куглање кое се одржува во Детенхајм во Германија. Она што е уште поважно е што нашиот репрезентативец Борис Бенедик успеа да го собори светскиот рекорд со соборени 698 кегли.

0 коментари | станала популарна пред 10 месеци, 3 седмици | проблем? | категорија: Спорт

BLAGODARAM, IMAJTE UBAV DEN!

пријавена од nadezna пред 10 месеци, 3 седмици. (nadezna.blog.com.mk)

ДА БИДЕМЕ ЧОВЕЧНИ СО ТЕТКИТЕ ОД ТИНЕКС!

1 коментар | станала популарна пред 10 месеци, 3 седмици | проблем? | категорија: Блогови

Како Скопје да стане метропола?

пријавена од глиша пред 10 месеци, 3 седмици. (www.bagra.org)

Пријавена „18 мај 2002 - 14:11“.

1 коментар | станала популарна пред 10 месеци, 3 седмици | проблем? | категорија: Политика

Патриотска кредитна картичка

пријавена од новица пред 11 месеци. (www.cardpartner.com)

Introducing The United Macedonian Diaspora Visa Platinum® Rewards Card

3 коментари | станала популарна пред 10 месеци, 4 седмици | проблем? | категорија: Сешто

Излезе новиот Star Trek

пријавена од Scorponok пред 11 месеци. (maktrek.blogspot.com)

Филмот се прикажа вчера низ кината во САД и за само еден ден успеа да собере цели 33 (триесет и три) милиони долари...

10 коментари | станала популарна пред 11 месеци | проблем? | категорија: Забава

Размер на споменикот на Александар на плоштад

пријавена од глиша пред 11 месеци. (www.build.com.mk)

Колку ќе биде голем споменикот на Александар на плоштад.

10 коментари | станала популарна пред 11 месеци | проблем? | категорија: Култура