Инфо за gocem

Корисник од:
3 април 2007
Пријавени статии:
54
Популарни:
34
Однос на популарност:
62%

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на страници кои ги пријавил корисникот gocem (рсс канал).Еве ја и листата на статии за кои гласал корисникот.

Вера минус Наука, статистички

пријавена пред 2 години, 1 месец. (mislam.blogspot.com)

Како верниците ги решаваат конфликтите меѓу науката и нивните верувања?

0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Пред Firefox 3 - Firefox 3 beta 4

пријавена пред 2 години, 1 месец. (mozillalinks.org)

Навистина обемна рецензија за сите позитивни промени што ќе ги донесе Firefox 3, сега за сега имплементирани во актуелната 4 бета верзија од Firefox 3.

1 коментар | проблем? | категорија: Технологија

Што ќе донесе Ubuntu 8.04?

пријавена пред 2 години, 1 месец. (www.ubuntu.com)

Обратете внимание на GnomeVFS (GVFS) - научна-фантастика за Windows и MacOS. Инаку, ова е листа на најзначајните новини со слики од екран за најголем дел од нив.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Кој ја плаќа сметката?

пријавена пред 2 години, 1 месец. (jovansblog.dobroutro.com)

Двајцата глумци - претседателот и премиерот…. Прв пат сложни. Никој од нив нејќе да ја плати сметката… Нејќе ни да ја види… Најфер било народот да одлучи.

3 коментари | станала популарна пред 2 години, 1 месец | проблем? | категорија: Политика

Најкул во ГНУ/Линукс, го нема во Windows и на Mac

пријавена пред 2 години, 2 месеци. (pablisher.lugola.net)

Која е најкул работа што можеш да ја правиш користејќи ГНУ/Линукс, а не можеш во Windows или на Mac?

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 2 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Интернет страница на проектот за реконструкција на училиштата

пријавена пред 2 години, 2 месеци. (www.schools.org.mk)

Се надевам дека проектот нема да биде толку лош како страницава.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Windows Home Server оштетува датотеки

пријавена пред 2 години, 3 месеци. (mislam.blogspot.com)

Внимание напредни корисници, по-куќи-инсталирачи и системски администратори!!! Заради некаков засега недокументиран баг со shared фолдерите, Microsoft Windows Home Server ги оштетува фајловите кои се запишани на неговите хард дискови (KB946676).

1 коментар | станала популарна пред 2 години, 3 месеци | проблем? | категорија: Технологија

„Carbon Footprint“ - иницијатива на Discovery Channel

пријавена пред 2 години, 3 месеци. (www.jellyfishpictures.co.uk)

Мошне реалистично, па и поучно. Крајниот ефект е (се надевам) постигнат.

1 коментар | проблем? | категорија: Култура

Како да претворите daa датотека во iso бесплатно? Во ГНУ/Линукс!

пријавена пред 2 години, 4 месеци. (pablisher.blogspot.com)

Корисно упатство кое сигурно ќе им се најде на оние што не знаат што да им прават на датотеките со екстензија 'daa'

2 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Unreal Tournament 3 е ИГРИШТЕ!

пријавена пред 2 години, 4 месеци. (pablisher.blogspot.com)

Да споделиме искуство :) Ова е моето.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Збогум Он.нет

пријавена пред 2 години, 4 месеци. (pablisher.blogspot.com)

Низ што сè требаше да поминам за да ги раскинам договорите со Он.нет...

4 коментари | станала популарна пред 2 години, 4 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Mozilla Firefox 3 Beta 1 низ слики

пријавена пред 2 години, 5 месеци. (picasaweb.google.com)

Албум со 15-тина слики од најголемите промени во Firefox 3 (Beta 1) со едноставни објаснувања.

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Македонски Телекомуникации VS Он.нет

пријавена пред 2 години, 6 месеци. (pablisher.blogspot.com)

Еден пример за споредба на корисничката поддршка на МТ и Он.нет. Сè се случи денес.

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 6 месеци | проблем? | категорија: Технологија

GNOME 2.20 и официјално достапен

пријавена пред 2 години, 6 месеци. (www.gnome.org)

Објавена е нова верзија од GNOME, работна околина за ГНУ/Линукс. Зад линкот - одличен бележник за изданието со многу слики. (англиски јазик) Честитки за изданието! :-)

1 коментар | проблем? | категорија: Технологија

Vista ранлива на вирус од 1994 година

пријавена пред 2 години, 6 месеци. (www.neowin.net)

Уште еден од многуте докази дека работите со Windows не одат на подобро и прашање: Сте пробале ли Убунту?

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Петиција за PayPal во Македонија

пријавена пред 2 години, 7 месеци. (www.petitionspot.com)

Ќе ни треба долга листа на потписи за да го донесеме PayPal во Македонија. Најмалку што може да стори секој од нас е да го пренесе муабетов и да ја потпише петицијата. Па, повелете... (линкот постои и како коментар на друга вест)

3 коментари | станала популарна пред 2 години, 7 месеци | проблем? | категорија: Технологија

400 милиони лисици

пријавена пред 2 години, 7 месеци. (pablisher.blogspot.com)

На 1002 дена од објавувањето на Mozilla Firefox 1.0, отворениот Интернет прелстувач бележи повеќе од 400 милиони преземања и е сè поблиску до својата 3 верзија. Честитки!

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 7 месеци | проблем? | категорија: Технологија

И Он.нет со нови понуди

пријавена пред 2 години, 7 месеци. (biz.on.net.mk)

Конечно! Иако сè уште не сум на чисто дека имаат капацитет за толку колку што пуштаат водичка. Не им оди добро со 512kbps па уште 2mbps... ама ај...

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 7 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Објавена првата алфа од Opera 9.5

пријавена пред 2 години, 7 месеци. (www.opera.com)

Издржани новини, многу поправки, уште побрзо рендерирање на веб страници и уште еден чекор поблиску до конкуренцијата. Opera 9.5 алфа се појави денес.

4 коментари | станала популарна пред 2 години, 7 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Handbrake 0.9.0

пријавена пред 2 години, 7 месеци. (pablisher.blogspot.com)

Handbrake е повеќе-платформски DVD во MPEG4 претворач со отворен код, достапен под GNU/Linux, MacOS X и Windows. Деновиве беше објавена првата официјална јавна верзија од апликацијата, со сериозни новини и измени во однос на претходните тест верии. Зад врската - мини рецензија.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија