Инфо за gocem

Корисник од:
3 април 2007
Пријавени статии:
54
Популарни:
34
Однос на популарност:
62%

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на страници кои ги пријавил корисникот gocem (рсс канал).Еве ја и листата на статии за кои гласал корисникот.

Учебници за основно во PDF формат

пријавена пред 6 месеци, 3 седмици. (mislam.blogspot.com)

Владата на својот сајт објави учебници за основно, во PDF формат. Panta Rei ја нуди прочистената колекција за преземање преку торент. Има и објаснување зошто...

1 коментар | станала популарна пред 6 месеци, 2 седмици | проблем? | категорија: Вести

Ohrid - City of Lights

пријавена пред 9 месеци, 1 седмица. (www.youtube.com)

Еве го последниот спот од серијата „Macedonia Timeless“. Спотот е одличен. Има две верзии, при што едната верзија за подлога ја има музиката на Фолтин. Режија: Душан Дракалски.

0 коментари | проблем? | категорија: Култура

Firefox 3.5 подготвен за преземање

пријавена пред 9 месеци, 1 седмица. (www.mozilla.com)

Firefox 3.5 е официјално објавен. Повелете, преземете ја најновата верзија од официјалната страница.

0 коментари | проблем? | категорија: Вести

Знам, и јас правев така

пријавена пред 11 месеци, 2 седмици. (blog.gemidjy.me)

И мене ми велеа дека протестирам за подобро утре. И јас бев теле и ме молзеле. Знам дека Ве лажат и дека се плашите, затоа што и јас правев така. До пред 2001ва. Потоа сѐ се смени.

3 коментари | станала популарна пред 11 месеци, 2 седмици | проблем? | категорија: Политика

Содржината како непријател

пријавена пред 11 месеци, 3 седмици. (utrinski.com.mk)

Груевски ја билда лажната православно-античка слика на Македонија и им се заканува на сите што не го споделуваат вмровското лудило. Омразата спрема Грција е единствената работа што во моментов ги обединува сите граѓани на Република Македонија...

2 коментари | станала популарна пред 11 месеци, 3 седмици | проблем? | категорија: Политика

Промовирани 10 нови скулптури во центарот на Скопје

пријавена пред 12 месеци. (www.netpress.com.mk)

Добро е! Разбравме дека сте сељаци. Не мора пак да не убедувате. И дај направете категорија „Некултура“, за да има каде да се пријавуваат ваквите вести.

2 коментари | станала популарна пред 12 месеци | проблем? | категорија: Вести

Вест: Претседателски и локални избори 2009

пријавена пред 1 година. (www.vest.com.mk)

Фотогалерија „Претседателски и локални избори 2009“.

0 коментари | проблем? | категорија: Политика

Одбрани цитати во врска со религиjата

пријавена пред 1 година. (bagra.org)

„Луѓето никогаш не прават лоши работи толку темелно и безгрижно како тогаш кога ги прават со религиозно уверување“

0 коментари | станала популарна пред 1 година | проблем? | категорија: Политика

Вера, надеж и љубов

пријавена пред 1 година. (kiberkotle.net)

Дали е ова конечно демократската пролет на Македонија или уште еден чекор кон авторитарно општество? Зависи дали си оптимист или песимист...

0 коментари | станала популарна пред 1 година | проблем? | категорија: Политика

Бизаро Македонија

пријавена пред 1 година. (sead93.crnaovca.mk)

Македонија е земја во која: никој ништо не прави заедно, луѓето се поделени, сите живеат под мотото „сите за еден“ т.е. за себе, земјата е неинтегрирана/поделена и необезбедена, во земјата никој не го држи зборот за она што го кажал и ветил...

0 коментари | проблем? | категорија: Политика

Граѓански манифест за Европска Македонија

пријавена пред 1 година, 2 месеци. (jovansblog.dobroutro.com)

Почитувани сограѓанки и сограѓани, Вие што сакате да живеете во европска, а не во некаква си неолитска, библиска или античка Македонија, придружете ни се во борбата против окупаторите на нашата свест и совест!

58 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Политика

Како да го доведете Firefox до совршенство?

пријавена пред 1 година, 3 месеци. (pablisher.lugola.net)

Firefox е еден од најпопуларните интернет прелистувачи. Го користат многу луѓе во светот. Достапен е на многу светски јазици. Има отворен код. Поддржува додатоци. Еве како со некои од најпознатите персонализации да го направите уште подобар.

2 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Излезе Wordpress 2.7

пријавена пред 1 година, 3 месеци. (wordpress.org)

Со сосема нов дизајн, многу подобрувања на јадрото, QuickPress, можност за автоматска надградба итн. За повеќе информации еве ја целосната приказна.

4 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Вести

Google Chrome излезе од бета

пријавена пред 1 година, 3 месеци. (googleblog.blogspot.com)

Google тукушто ја објави верзијата 1.0 од интернет прелистувачот Chrome. Тој нема претрпено посериозни измени во однос на последната бета (0.4xxx). Сепак од денес Google Chrome влегува во официјалната игра.

14 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Вести

10 причини против промена на името на државата

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (mislam.blogspot.com)

Не се само 10, но овие на Panta Rei се најверојатно и најочигледните.

22 коментари | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Политика

Гугл наполни 20 (фикција)

пријавена пред 1 година, 7 месеци. (blogoscoped.com)

Одлична приказна за Гугл и постоењето на компанијата во наредните 10 години - на англиски јазик.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Објавен Pidgin 2.5

пријавена пред 1 година, 7 месеци. (pidgin.im)

Офлајн пораки, употреба на смешковци по избор, статус пораки по избор и уште многу други интересни новини во новата верзија од популарната отворена апликација за инстант пораки.

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 7 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Груевски испрати писмо до Караманлис

пријавена пред 1 година, 9 месеци. (www.a1.com.mk)

"Ви пишувам за две исклучително важни теми, чие решавање убеден сум ќе исправи многу историски неправди, неправди кои се чувствуваат и денес, и ќе го подобри животот на многу луѓе, а секако позитивно ќе влијае на подобрување на односите помеѓу Република Македонија и Република Грција."

11 коментари | станала популарна пред 1 година, 8 месеци | проблем? | категорија: Политика

MaxADSL со поголеми брзини

пријавена пред 1 година, 10 месеци. (www.t-home.mk)

MaxADSL 100 (4096/512 Kbps) MaxADSL 10 (3072/512 Kbps) MaxADSL 2 (1536/256 Kbps)

7 коментари | станала популарна пред 1 година, 10 месеци | проблем? | категорија: Вести

Уапсен градоначалникот на Општина Аеродром

пријавена пред 1 година, 12 месеци. (kirilica.com.mk)

Не беше така одамна, кога им купуваше парфемчиња на неговите соработнички и делеше бајадери од државни пари...

11 коментари | станала популарна пред 1 година, 12 месеци | проблем? | категорија: Вести