Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот funky, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Конвертор од Кирилица на Латиница за Вордпрес

пријавена од spiritfly пред 1 година, 10 месеци. (mkwordpress.wordpress.com)

Задолжителен плагин за македонски вордпрес кој ги конвертира насловите на постовите и категориите од кирилица на латиница за поубави и попријателски кон пребарувачот линкови.

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 10 месеци | проблем? | категорија: Блогови

Кандидат за пратеник од редовите на СПМ во ИЕ2

пријавена од Социјалисти пред 1 година, 10 месеци. (spmgb.blog.com.mk)

Промоција на кандидатката за пратеник од редовите на СПМ од Коалицијата „ За подобра Македонија “ во ИЕ2 - Владанка Авировиќ

0 коментари | проблем? | категорија: Политика

Новите медиуми во политичката комуникација, епизода Избори

пријавена од ribaro пред 1 година, 10 месеци. (komunikacii.net)

Kус осврт на тоа како политичките партии ги импрегнираат новите медиуми во политичката кампања.

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 10 месеци | проблем? | категорија: Политика

Скандал видео 2: Уште еден стриптиз

пријавена од Lavot пред 2 години, 2 месеци. (www.taratur.com)

И додека француската авио компанија АОМ спроведува темелна истрага во врска со првиот случај на стриптиз од своите вработени, секси стјуардесата Стефани која се соблече пред пилотите во видеото што имавте можност да го видите, повторно е во акција!

1 коментар | проблем? | категорија: Забава

Фази на пијанството

пријавена од fidanovska пред 2 години, 2 месеци. (blog.gemidjy.info)

Кој кајмаковам ова бидеќи забелезав дека лугето имаат најразлицни гледишта на пијанството. Па ајдете пишувајте ги вашите во коментарите! :)

1 коментар | станала популарна пред 2 години, 1 месец | проблем? | категорија: Забава

СТРЕИТ VS. ГЕЈ

пријавена од ribaro пред 2 години, 2 месеци. (nenadzivanovski.blog.com.mk)

„Кога веќе го анализираме односот меѓу политичарите и хомосексуалците тогаш, според спомната статистика, од 120 пратеници во нашиот Парламет, барем десетина пратеници не се исклучиво хетеросексуални.“

1 коментар | проблем? | категорија: Политика

Власта ја загрозува секуларноста

пријавена од новица пред 2 години, 2 месеци. (mislam.blogspot.com)

Уставот предвидува одвоеност на државата од религијата, а градење цркви и џамии со буџетски средства е ТОКМУ ТОА што уставните норми треба да го спречат.

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 2 месеци | проблем? | категорија: Политика

Пророштво за Последните Времиња од Св Јован Кроштански

пријавена од aprilka пред 2 години, 2 месеци. (preminportal.com.mk)

Тогаш видов група луѓе од стари и млади ужасно грозно облечени кои подигаа голема “ПЕТОКРАКА ЅВЕЗДА” на секој крај на петокраката имаше по дванаесет демони (ѓаволи) а во средината на петокраката самиот Сатана со страшни рогови и издолжена и изопачена глава, тој ширеше околу себе пена ..

2 коментари | проблем? | категорија: Култура

Тебе...

пријавена од funky пред 2 години, 2 месеци. (silvija.blog.com.mk)

Ти припаѓам...

0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

Македонски филиграни

пријавена од ta4ka пред 2 години, 4 месеци. (filigran.blog.com.mk)

Девојката изработува и продава филиграни рачно изработени. Го пишувам тука за да ја дознае некој од оваа македонска стара уметност. П.С. Јас и го правев дизајнот :)

8 коментари | станала популарна пред 2 години, 4 месеци | проблем? | категорија: Блогови

Блогерите во името на добрината - 17.12.2007.

пријавена од Arwena пред 2 години, 3 месеци. (gramosli.blogspot.com)

Денешниот ден блогерите од целиот свет го посветуваат на добрината. Да се приклучиме и да бидеме дел од ова светско движење.

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 3 месеци | проблем? | категорија: Блогови

Најстариот Македонски блогер

пријавена од ribaro пред 2 години, 2 месеци. (strumjan.blog.com.mk)

Ѓорѓи Лафчински

4 коментари | станала популарна пред 2 години, 2 месеци | проблем? | категорија: Блогови

ПИСМОТО

пријавена од Maskerati пред 2 години, 2 месеци. (maskerati.blog.com.mk)

- Вака ли се умира мори Персо ?

6 коментари | станала популарна пред 2 години, 2 месеци | проблем? | категорија: Блогови