Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот freak, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Неоддоливо привлечно.

пријавена од freak пред 7 месеци, 1 седмица. (www.gorg.com.mk)

Не, сериозен сум, дизајнеров на сајтот работи за Google.

4 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Google building 3D hardware boost into Chrome

пријавена од freak пред 8 месеци, 1 седмица. (news.cnet.com)

... да ... на англиски е

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Незнам дали да оди во забава или технологија ... :)

пријавена од freak пред 8 месеци, 1 седмица. (www.bomomo.com)

Пробајте ги понудените алатки, интересни се

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Основи на 2D графика во Java

пријавена од freak пред 8 месеци, 3 седмици. (www.java.com.mk)

JAVA 2D е множество од класи кои можат да се искористат за создавање високо квалитетна графика. Тука се вклучени особини како геометриски трансформации, елиминирање на груби рабови (antialiasing), alpha compositioning, процесирање на слики итн.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Логирајте се на Windows или Linux без познавање или менување на лозинк

пријавена од alifaan пред 11 месеци, 2 седмици. (alifaan.com)

Не гледајте на злоупотреба, искористе го за добри намери.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

YouTube конечно рече Македонија

пријавена од Eddierebel пред 11 месеци, 2 седмици. (i-macedonian.blogspot.com)

По неколку месечно креирање видеа, пишување коментари, праќање на протестни пораки и лобирање на секаков можен начин, задоволство ми е да ве информирам дека македонската YouTube заедница конечно успеа да го натера YouTube да не нарече кратко и јасно Macedonia

8 коментари | станала популарна пред 11 месеци, 2 седмици | проблем? | категорија: Вести

Неможев да оддолеам ...

пријавена од freak пред 1 година. (www.pocnuva.com)

... а да не го пријавам ова

3 коментари | проблем? | категорија: Култура

Кога завршува часот?

пријавена од ta4ka пред 1 година. (jug.mk)

Дали ви се има случено во средно училиште професорот/професорката да гњави долго време и во еден момент сакате да знаете уште колку минути има до крајот на часот, а не знаете кога завршува часот?

4 коментари | проблем? | категорија: Технологија

privedeni clenovi na sovet i presedatel na stab

пријавена од segman пред 1 година. (www.a1.com.mk)

se sto ne e so vmro dpmne mora da se uapsi,bravo grujce kako strategia imas

0 коментари | проблем? | категорија: Политика

Нов search

пријавена од ta4ka пред 1 година. (www.ilovethismusic.com)

Направив нов search, кој ако ја нема песната на сајтот го користи гоогле и пребарува мп3 и дава директен линк за симнување, зирнете го.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

ГОЛЕМА ПОБЕДА!!!!

пријавена од Lavot пред 1 година. (lavot.blog.com.mk)

Иако можеби за многумина очекувано, сепак мора да ја одбележиме оваа голема победа....

12 коментари | станала популарна пред 1 година | проблем? | категорија: Вести

ОН бара Грција да ги признае Македонците

пријавена од zlochko пред 1 година, 1 месец. (www.netpress.com.mk)

Од последната посета на Грција од Геј Мекдугал во името на ОН, произлезе остар и како никогаш до сега реален извештај за состојбата на малцинските права во оваа земја. Текстот кој следи е прераскажана верзија на документот.

19 коментари | станала популарна пред 1 година, 1 месец | проблем? | категорија: Политика

Нов трејлер за Star Trek XI

пријавена од Scorponok пред 1 година, 1 месец. (maktrek.blogspot.com)

Ќе искоментирам само една реплика на Неро. Вели, "James T. Kirk was a great man, but that was another life!" Токму така. Џејмс Т. Кирк е Вилијам Шетнер и никој друг.

2 коментари | проблем? | категорија: Забава

Грција да се откаже од оспорување на македонското малцинство

пријавена од kapsarovb пред 1 година, 1 месец. (www.mia.com.mk)

Да се фокусира на заштита на правата на самоопределување, слободата на изразување и на здружување на овие заедници.

15 коментари | станала популарна пред 1 година, 1 месец | проблем? | категорија: Политика

Наредно нешто што ќе си купи Гугл ...

пријавена од freak пред 1 година, 1 месец. (tineye.com)

...најверојатно, инаку: TinEye is a reverse image search engine. You can submit an image to TinEye to find out where it came from, how it is being used, if modified versions of the image exist, or to find higher resolution versions. TinEye is the first image search engine on the web to use image ide

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија