Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот fidanovska, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Ново име за нашата држава?

пријавена од ta4ka пред 2 години, 1 месец. (bagra.org)

# Супермакедонија # Оаза на мирот # Потенцијална Империја Македонија (ПИМ) # Македонија42 # М4К3Д0НИЈ4

3 коментари | станала популарна пред 2 години, 1 месец | проблем? | категорија: Забава

Da Playa

пријавена од cchevy пред 2 години, 2 месеци. (365.com.mk)

Медиа центар на 365.com.mk во бета фаза

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Фази на пијанството

пријавена од fidanovska пред 2 години, 2 месеци. (blog.gemidjy.info)

Кој кајмаковам ова бидеќи забелезав дека лугето имаат најразлицни гледишта на пијанството. Па ајдете пишувајте ги вашите во коментарите! :)

1 коментар | станала популарна пред 2 години, 1 месец | проблем? | категорија: Забава

Уметнички предмети од глина на Љубе Бошкоски и Јохан Тарчуловски

пријавена од игор пред 2 години, 2 месеци. (www.novamakedonija.com.mk)

Бошкоски и Тарчуловски за време на нивниот престој во Хаг имаат изработено голем број предмети од глина, од кои повеќето се наменети за нивните пријатели, а голем дел се наоѓаат во нивните домови, од каде ќе биде селектирана збирката која ќе биде изложена.

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 2 месеци | проблем? | категорија: Култура

Дали станувам непожелен граѓанин на оваа земја?

пријавена од icko пред 2 години, 2 месеци. (crticka.blogspot.com)

Букарски, извини ама јас не мислам да бегам со тебе, се плашам да не ме види некој од професорите дека се дружам со тебе и потоа да ми стави послаба оценка.

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 2 месеци | проблем? | категорија: Сешто

Кој upload-ира?

пријавена од fidanovska пред 2 години, 2 месеци. (moetomaalo.blogspot.com)

Ова го поставувам тука со надеж да го добијам одговорот ;).

5 коментари | станала популарна пред 2 години, 2 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Курвинско будење

пријавена од oksimoron пред 2 години, 3 месеци. (femgerila.blog.com.mk)

„..да им дозволиме на ЕДИНСТВЕНИТЕ достоинствени работници да си ја заработат платата чесно“ Дефинирање на курвалукот од еден поинаков агол,пресек на легалната и нелегална проституција низ институциите на системот-хипокризија загушена од сопствените предрасуди,врзани во морален јазол.Фемгерила акшн!

1 коментар | станала популарна пред 2 години, 3 месеци | проблем? | категорија: Блогови

Толеранција нула за пушачите, ако, скапете.

пријавена од Арангел пред 2 години, 3 месеци. (dnevnik.com.mk)

Пушењето треба целосно да се забрани на сите јавни места по примерот на земјите-членки на ЕУ, предлага Министерството за здравство. Негова работна група ваквиот предлог ќе го достави до Владата до крајот на неделава.

19 коментари | станала популарна пред 2 години, 3 месеци | проблем? | категорија: Вести

OLPC настан во Битола

пријавена од gemidjy пред 2 години, 3 месеци. (www.lugola.net)

Пред новогодишно изненадување, малиот зелен лаптоп доаѓа во Битола. Лугола организира настан на кој ќе биде презентирана целата идеја што стои зад проектот OLPC, мисијата на проектот, како и презентација на самиот лаптоп кој произлегува како алатка за децата во неразвиените земји.

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 3 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Леон Стојановски е успешно ИЗЛЕКУВАН!!!

пријавена од icko пред 2 години, 3 месеци. (icko.elfasko.org.mk)

Комбиниран лекарски тим од Белгија и Македонија во Брисел успешно направија транслација на црн дроб на малиот Леон, донатор беше неговата мајка…

5 коментари | станала популарна пред 2 години, 3 месеци | проблем? | категорија: Вести

Невиден спот... на повидок!

пријавена од fidanovska пред 2 години, 3 месеци. (www.idividi.com.mk)

"Поп - пејачките Ева Нединковска и Андријана Јаневска снимија дует песна и спот по примерот на светските музички sвезди Бијонсе и Шакира, односно Витни Хјустон и Мараја Кери." WOW!!!

3 коментари | проблем? | категорија: Вести

Промотивно видео за „Сподели“

пријавена од kotle пред 2 години, 3 месеци. (www.youtube.com)

или... гиковска верзија на везење гоблени

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 3 месеци | проблем? | категорија: Сешто

Вистината за спорот со Името, затоа што Васко Ефтов нема да ви ја каже

пријавена од woona пред 2 години, 3 месеци. (vuna.info)

Кога не се прифаќа името, не се признава народот. Кога не се признава народот, тој не постои. Кога тој не постои, нема право да си го бара назад имотот.

1 коментар | станала популарна пред 2 години, 3 месеци | проблем? | категорија: Политика

Мистериозните вампирски приказни

пријавена од icko пред 2 години, 4 месеци. (icko.elfasko.org.mk)

Како мал ми беше страв од вампирите и караконџулите, дедоми ми ги кажуваше приказните, се разбира на мое инсистирање, сега кога ќе се присетам на тоа, сфаќам дека сум купил многу од него, како приказни и народно богатство.

2 коментари | станала популарна пред 2 години, 4 месеци | проблем? | категорија: Сешто

Да им го признаеме Косово

пријавена од fidanovska пред 2 години, 4 месеци. (moetomaalo.blogspot.com)

Лично, сум за независно Косово. Но, добро би било кога сите ние би се кренале против србите и да ги гибнеме каде што најмногу ги боли во моментот. Мајка им ја бараа на детски евросонг да не нарекуваат FYROM?

4 коментари | станала популарна пред 2 години, 4 месеци | проблем? | категорија: Блогови