Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот fidanovska, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Изгледа пак ја утнавме

пријавена од fidanovska пред 2 години. (on.net.mk)

Колку што се сеќавам владата покани неколку WiMAX оператори и кај нас... или се лажам?

9 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Шугабејбс на 17 мај на плоштадот во Скопје

пријавена од jpetrov пред 2 години. (www.utrinski.com.mk)

Голем бесплатен концерт на Градски плоштад во Скопје на 17 мај (сабота) ќе одржи популарната англиска музичка група „Шугабејбс“, која доаѓа првпат во Македонија по покана од „Македонски телекомуникации“, а по повод нивното ребрендирање во „Т-хоум“, со што и официјално ќе стане дел од DT.

3 коментари | проблем? | категорија: Забава

Македонија. Лидер во развојот на IT глупавоста

пријавена од zborovi пред 2 години. (zborovi.info)

Слушам од високи извори на Владата на државава ни наша напатена ќе сме станувале лидери во IT индустријата. За жал сеуште останавме држава која спроведува некоја нелогична и крајно неразбирлива интернет диктатура од причини познати на којзнае кој.

1 коментар | станала популарна пред 2 години | проблем? | категорија: Политика

WTF?!

пријавена од fidanovska пред 2 години. (dnevnik.com.mk)

"Ратомир Гроздановски, декан на Факултетот, објаснува дека вештачкото оплодување е поврзано и со други гревови: Да се создаде тоа дете, машкото семе се добива со мастурбација, која е исто така грев."

9 коментари | станала популарна пред 2 години | проблем? | категорија: Вести

За Човекот

пријавена од fidanovska пред 2 години. (www.idividi.com.mk)

За храброста, за личноста, за Човекот

1 коментар | проблем? | категорија: Сешто

Ономатопеја на крава...ЕУ-река!

пријавена од Бунка пред 2 години. (bunka.blog.com.mk)

Ај да пробам со уцени...

1 коментар | проблем? | категорија: Блогови

Хит на месецот: На маса ќе дремам

пријавена од Lavot пред 2 години. (www.taratur.com)

Најновата ѕвезда на македонското естрадно небо Драганче Митрески од с. Лескоец, охридско - воведува апсолутно нови и досега неоткриени музичко-продуцентски стандарди. Ова е спот кој не смее да се пропушти!

2 коментари | станала популарна пред 2 години | проблем? | категорија: Забава

BBC news: Bear convicted for theft of honey

пријавена од kzograf пред 2 години. (news.bbc.co.uk)

The taste of honey was just too tempting for a bear in Macedonia, which repeatedly raided a beekeeper's hives. Now it has a criminal record after a court found it guilty of theft and criminal damage.

1 коментар | станала популарна пред 2 години | проблем? | категорија: Вести

ТОП 10 на мк вести

пријавена од darko156 пред 2 години. (komunikacii.net)

полсе тешка борба и јака конкуренција, жирито (сеад) успеа да издвои „само” 10 интересни вести.

2 коментари | станала популарна пред 2 години | проблем? | категорија: Вести

Македонски Вордпрес Тим

пријавена од icko пред 2 години, 1 месец. (mkwordpress.wordpress.com)

Приклучете се за да ја развиваме оваа платформа, да преведуваме, да правиме теми, да си играме со Вордпрес наместо со петарди :)

8 коментари | станала популарна пред 2 години | проблем? | категорија: Блогови

Слава

пријавена од zborovi пред 2 години, 1 месец. (zborovi.info)

Славата е фатална болест. Ќе ве заебе повеќе него вашите мама и тато. Некаде таму пред крајот на дваесетиот век потерата по слава стана животен стил. Наеднаш сите сакаа да бидат славни. Известувачи, новинари, метеоролози, астролози, кувари, лекари стажисти, дури и адвокатите, за име божје.

0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

За денот на недоразбирањето

пријавена од fidanovska пред 2 години, 1 месец. (moetomaalo.blogspot.com)

Жалам, едноставно ве жалам сите вие што чекате да дојди 8-ми март и некој да ве однесе на ручек или вечера... :(

0 коментари | проблем? | категорија: Култура

Македонче, отвори си ги ушите

пријавена од fidanovska пред 2 години, 1 месец. (moetomaalo.blogspot.com)

Не сум евровизиски фан, само сакам еднаш годишно да отепам некој саат пред телевизија гледајќи циркузи. Но она што ме изненади овој пат беше “анонимното девојче Јова“. Морате да ја слушнете уште еднаш.

1 коментар | станала популарна пред 2 години, 1 месец | проблем? | категорија: Забава

Моите Јас и името

пријавена од ribaro пред 2 години, 1 месец. (macedoniania.blogspot.com)

Малку од подалеку Анија вели: - Балканското во мене се дели на панбалканско и македонско. Панбалканското е српско-хрватски пасивно течно/активно ок, неколку гига музика со таг екс ју и чувството дека сум дома кое почнува во Суботица, а до некаде и во Будимпешта.

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 1 месец | проблем? | категорија: Сешто

Евроконтест 2008

пријавена од Lavot пред 2 години, 1 месец. (www.taratur.com)

Еве и јас да допринесам во овие тешки судбински денови, па со еден краток осврт да ги поддржам нашите евровизиски интегративни процеси и накратко да им раскажам на среќниците кои не гледале избор за Евровизија колку се среќни што ја имале таа шанса....

2 коментари | станала популарна пред 2 години, 1 месец | проблем? | категорија: Забава