Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот fidanovska, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Интервју на Букарски за Булевард Блгарија

пријавена од woona пред 1 година, 10 месеци. (retv.bg)

јако, да се изгледа скроз (третиот дел од емисијата од 23ти мај)

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 10 месеци | проблем? | категорија: Сешто

"Не сакав децата да ми растат во слепа и националистичка земја"

пријавена од tom пред 1 година, 10 месеци. (on.net.mk)

Еххх, лулката на демократијата, видени од холандска новинарка мажена за Грк... Миење мозок на најмладите, ксенофобија од највисок ранг! И потоа, Европејците зборуваат за компромиси... Ко тие да не знаат со што си имаме работа... Ова треба да го дознае цел свет!

26 коментари | станала популарна пред 1 година, 10 месеци | проблем? | категорија: Политика

Грабежот

пријавена од Бунка пред 1 година, 10 месеци. (sc.blog.com.mk)

И повеќе од одличен блог-роман на С.Ц. во 44 дела(44 поста). Линков води до првиот дел.

3 коментари | станала популарна пред 1 година, 10 месеци | проблем? | категорија: Блогови

Австралија - Македонци (протест - За Мајка Македонија)

пријавена од Persey пред 1 година, 10 месеци. (mkdlovesyou.blog.com.mk)

Над 30 000 Македонци И пратија порака: Никогаш нема да дозволат менување на името Македонија Побараа до Австралиските власти да ја признаат Македонија под нејзиното уставно име Испратија порака до нивната татковина да не потклекнуаат, туку да се обединат

51 коментари | станала популарна пред 1 година, 10 месеци | проблем? | категорија: Вести

Холивуд виа Штип

пријавена од fidanovska пред 1 година, 11 месеци. (screenrant.com)

Галерија на слики од сцена за филмот Iron man. Разгледајте ги внимателно... посебно сликата на која што пишува “Some sort of manifest/list“

1 коментар | проблем? | категорија: Забава

Светот без интернет... според South Park :-)

пријавена од Damjaan пред 1 година, 11 месеци. (it.com.mk)

Коментар во врска со најновата епизода на South Park - "Over logging" :-))))

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 11 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Пиноче Македонец!

пријавена од Бунка пред 1 година, 12 месеци. (bunka.blog.com.mk)

П.С. Примам нарачки! За 200 евра од текст-пост ќе пишувам квалитетно против било која партија. Ајде навалете!

1 коментар | станала популарна пред 1 година, 12 месеци | проблем? | категорија: Блогови

Кочанецот Марјан Ѓорѓиев замина за Пекинг со велосипед

пријавена од kocanitonight пред 1 година, 12 месеци. (www.kocanitonight.com)

Во четврток на 10ти април, велосипедистот Марјан Ѓорѓиев замина за Пекинг со велосипед. Тој треба да извози околу 12.000 километри и ќе минува низ 9 држави (Бугарија, Турција, Ерменија, Азербејџан, Туркменистан, Узбекистан, Киргистан, Казахстан, Кина) за да биде дел од Олимписките Игри 2008.

1 коментар | станала популарна пред 1 година, 12 месеци | проблем? | категорија: Спорт

Пазарете во Вето...

пријавена од jofe пред 1 година, 12 месеци. (greeceinourhearts.blog.com.mk)

Почитчувани читатели, посетители, гледачи и сеирџии... Добивме специјална, ексклузивна и неповторлива информација... 99% попуст на сите производи во маркетот Вето...

5 коментари | проблем? | категорија: Забава

Гласајте за опција за „Закопување“ на постови на Кајмакот

пријавена од gemidjy пред 2 години. (blog.gemidjy.info)

Еве, ако содржинава ја изгласаме со 15 гласа, Глиша како татко на Кајмакот да ја реализира идејата за закопување на постови кои на читателите не им се допаѓаат.

21 коментари | станала популарна пред 2 години | проблем? | категорија: Технологија

Досие број 5622

пријавена од Sokol пред 2 години. (v-deko.blogspot.com)

Се викав Јован К. Бев Јован К. сè дур не ме прекрстија во ДОСИЕ БРОЈ 5622.

0 коментари | станала популарна пред 2 години | проблем? | категорија: Блогови

Дефинитивно најбрилјантниот политичар!

пријавена од fidanovska пред 2 години. (www.makfax.com.mk)

По предлогот "Игри без граници" да стане химна на Кометал, мајсторот со нов предлог - "Градскиот парк да се преименува во Џорџ Буш"... оооооф! Царе Трифуне... до кога :D, до каде :D?

10 коментари | станала популарна пред 2 години | проблем? | категорија: Вести

Предлог: Ноева Република Македонија

пријавена од dasaf пред 2 години. (bunka.blog.com.mk)

Последниве две недели своите глави од песокта ги откопаа нашите ноеви, ноеви ги нарекувам оние кои некои ги нарекуваат македонски интелектуалци. Почнаа да делуваат во правец на убедувањето: Мора да го промениме името инаку ќе не снема! Биг шит мисла, вери биг шит тврдење, мост шитед шит!

15 коментари | станала популарна пред 2 години | проблем? | категорија: Политика

14 македонски блогери промовираа печатени книги

пријавена од razvigor пред 2 години. (www.metamorphosis.org.mk)

На 28.03.2008, со почеток во 14 часот, во градската библиотека „Браќа Миладиновци“ се одржа промоција на 14 книги чии автори се некои од најпопуларните блогери кои ја користат македонската блог платформа „Блогерај“.

2 коментари | станала популарна пред 2 години | проблем? | категорија: Култура

Дали сум пиринка, егејка, вардарка... јас сум Скопјанка.

пријавена од darko156 пред 2 години. (www.softver.org.mk)

Естрадата однапред запознаена со исходот од преговорите за името

6 коментари | станала популарна пред 2 години | проблем? | категорија: Политика