Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот drugarce, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Најдобрата Кока-Кола се прави во Македонија

пријавена од drugarce пред 9 месеци, 4 седмици. (www.kirilica.com.mk)

Навидум производниот процес на Кока-Кола во Македонија е најдобро оценет од сите полнилници низ целиот свет. Во некој нареден промотивен спот ќе мора и тоа да го вметнеме во некаков контекст :))

2 коментари | проблем? | категорија: Вести

Бисер на македонското судство

пријавена од drugarce пред 10 месеци. (vest.com.mk)

Наместо за ТАЈВАН, Циле осуден за ТАЈЛАНД

2 коментари | станала популарна пред 9 месеци, 4 седмици | проблем? | категорија: Вести

Пирати во Европскиот парламент

пријавена од Lavot пред 10 месеци. (www.taratur.com)

Во Европскиот парламент ќе седне и најмалку еден ’пират’ од Шведска. Пиратската партија, која се залага за слободно симнување филмови, музика и сл од интернет освои над 200.000 гласови!

0 коментари | станала популарна пред 10 месеци | проблем? | категорија: Политика

Уште еден Чак Норис пост

пријавена од глиша пред 10 месеци, 3 седмици. (sead93.crnaovca.mk)

Чак Норис иде со маичка со слика на Бранко на митинг на ВМРО и стои во прв ред.

5 коментари | станала популарна пред 10 месеци, 3 седмици | проблем? | категорија: Забава

Странци изведуваат македонски песни

пријавена од Acid пред 10 месеци, 3 седмици. (kajgana.com)

Збирка на десеттина феноменални изведби на македонски песни препеани од странци, кои ја исполнуваат душата на секој Македонец. Кој вели дека само ние пееме странско? :)

1 коментар | проблем? | категорија: Култура

Името, Кака и македонските медиуми

пријавена од Lavot пред 10 месеци, 3 седмици. (www.taratur.com)

Интересна работа како една вест може да биде протолкувана. Сигурно ја знаете прочуената шега за трката на Русинот и Американецот. Руското радио известило дека нивниот натпреварувач бил втор, а американскиот претпоследен. Американското радио пак, објавило дека нивниот натпреварувач завршил прв, а Рус

5 коментари | проблем? | категорија: Политика

Македонија повторно „жртва“ на евровизиските правила

пријавена од drugarce пред 10 месеци, 3 седмици. (www.utrinski.com.mk)

Правилото воведено минатата година дека десеттиот учесник за финале (од полуфиналните вечери) го одредува бекап-жирито на ЕБУ и оваа година „се скрши“ врз Македонија.

4 коментари | проблем? | категорија: Вести

BLAGODARAM, IMAJTE UBAV DEN!

пријавена од nadezna пред 10 месеци, 3 седмици. (nadezna.blog.com.mk)

ДА БИДЕМЕ ЧОВЕЧНИ СО ТЕТКИТЕ ОД ТИНЕКС!

1 коментар | станала популарна пред 10 месеци, 3 седмици | проблем? | категорија: Блогови

Македонските куглари урнаа светски рекорд

пријавена од JetLiChan пред 10 месеци, 3 седмици. (www.a1.com.mk)

Машката кугларска репрезентација на Македонија стартуваше со победа на СП во куглање кое се одржува во Детенхајм во Германија. Она што е уште поважно е што нашиот репрезентативец Борис Бенедик успеа да го собори светскиот рекорд со соборени 698 кегли.

0 коментари | станала популарна пред 10 месеци, 3 седмици | проблем? | категорија: Спорт

Недоволен еден

пријавена од drugarce пред 10 месеци, 4 седмици. (www.dnevnik.com.mk)

Кога институциите не ги објавуваат информациите што директно ги засегаат тие од чии пари живеат, тоа бирократски се нарекува нетранспарентност. Кога тоа станува правило во едно општество, тоа општество станува затворено, недемократско општество. Ни се случува ли тоа и нам?

1 коментар | проблем? | категорија: Вести

„Македонија - Вечна“ на Манчевски доби награда

пријавена од DImce пред 11 месеци. (kirilica.com.mk)

Колку само се зборуваше за овој рекламен спот во негативна, уметничка и финансиска смисла.

12 коментари | станала популарна пред 11 месеци | проблем? | категорија: Вести

За подрокот, загаДката и историјата

пријавена од darko156 пред 11 месеци. (sead93.crnaovca.mk)

Сакав да гласам за постов на Сеад, очекувајќи дека некој го пријавил веќе. И кога гледам..... :)

1 коментар | станала популарна пред 11 месеци | проблем? | категорија: Политика

Крајот на интернетот

пријавена од Vnuce пред 11 месеци, 2 седмици. (www.wwwdotcom.com)

Последната страница на интернет.

3 коментари | станала популарна пред 11 месеци, 2 седмици | проблем? | категорија: Забава

Знам, и јас правев така

пријавена од gocem пред 11 месеци, 2 седмици. (blog.gemidjy.me)

И мене ми велеа дека протестирам за подобро утре. И јас бев теле и ме молзеле. Знам дека Ве лажат и дека се плашите, затоа што и јас правев така. До пред 2001ва. Потоа сѐ се смени.

3 коментари | станала популарна пред 11 месеци, 2 седмици | проблем? | категорија: Политика

Шако Полумента рулз

пријавена од Бунка пред 11 месеци, 2 седмици. (jovanatozija.blogspot.com)

Окезен Кинез на каса, само се смешка и ништо не зборува, во позадина Миле Китич, а на каса стојат дечко и девојка и се расправаат дали да купат ЦД од Драгана Мирковиќ или Шако Полумента. А јас кога стигнав во домов со пакетот, натоварена како магаре отклучувам влезна врата, еден Шваба позади мене...

1 коментар | станала популарна пред 11 месеци, 2 седмици | проблем? | категорија: Блогови