Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот drugarce, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Батерија за домашни потреби? :)

пријавена од tom пред 7 месеци, 2 седмици. (mislam.blogspot.com)

Нов начин на чување и складирање на енергија. Ќе дозволат ли само големите енерго-играчи да заживее??

0 коментари | станала популарна пред 7 месеци, 2 седмици | проблем? | категорија: Технологија

Крушево "Етно град"

пријавена од drugarce пред 7 месеци, 3 седмици. (www.youtube.com)

Видео репортажа на BBC за туристичкиот проект „Крушево - Етно град“

0 коментари | проблем? | категорија: Култура

Елвис Бајрам се спрема за во школо

пријавена од drugarce пред 7 месеци, 3 седмици. (www.vecer.com.mk)

Елвис Бајрам, градоначалникот на општина Шуто Оризари ќе стане средношколец.

1 коментар | проблем? | категорија: Вести

Антимакедонец - професија на Божидар Димитров

пријавена од drugarce пред 8 месеци. (www.utrinski.com.mk)

Ако порано никој не им даваше големо значење на изјавите на Димитров, тие сега треба да се сфатат многу сериозно, зашто доаѓаат од официјално место.

0 коментари | проблем? | категорија: Вести

Убавини имаме, немаме „кликер“ за туризам

пријавена од drugarce пред 8 месеци. (www.dnevnik.com.mk)

Имаме исти планини, речиси исти природни убавини со Пиринска Македонија, но од другата страна на границата Бугарите изградија многу суперлуксузни хотели, современи туристички комплекси што се познати во Европа и се полни со туристи и лете и зиме. Кај нас ништо, освен по неколку хотелчиња и мотелчиња

0 коментари | проблем? | категорија: Вести

Интернет-измамници ги злоупотребуваат загинатите од „кингерот“

пријавена од strajkoski пред 8 месеци. (novamakedonija.com.mk)

Во писма што циркулираат на Интернет, слични на познатата „нигериска измама“, се тврди дека македонскиот дипломат Миле Крстевски оставил 9 милиони долари во сингапурска банка.

0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Божји воини на Балканот

пријавена од strajkoski пред 8 месеци, 1 седмица. (www.dw-world.de)

Поранешни доброволци од Грција јавно признаа дека со подршка од Атина учествувале на страна на Србите во војната во Босна пишува „ФАЦ“. „ЗЦ“ укажува дека како последица на таа војна, во Босна живеат фанатични исламисти.

2 коментари | проблем? | категорија: Политика

Македонците го изградија идентитетот без Александар

пријавена од kotle пред 9 месеци. (globusmagazin.com.mk)

... ама статијата е поинтересна во делот кој ја објаснува историјата (непоетично) на Македонија во 20тите и 30тите години од 20ти век...

4 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Бени од Чаир против Google

пријавена од whiteeagle пред 9 месеци, 1 седмица. (it.com.mk)

Беџет Муслија од Чаир, познат како Бени, ќе го тужи Google пред Европскиот суд за човекови права во Стразбург поради www.google.com.mk доменот.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Учебници за огрев

пријавена од drugarce пред 9 месеци, 2 седмици. (dnevnik.com.mk)

Граѓани, кои своето образование го темелат на застарени и веќе надминати дискурси, не можат да минат ниту како просечни во западниот свет, но во Македонија истите без никаков проблем можат да бидат, и се, доктори на науки, магистри, автори и уредници на учебници во државното образование.

0 коментари | проблем? | категорија: Вести

Скопските дискотеки

пријавена од Slick пред 9 месеци, 2 седмици. (www.men.mk)

Не можам да се изначудам што се не се случува у Скопјево. Значи не сум тип кој нон стоп се движи по дискотеки, клубови, кафичи и слично, фала богу и немам толку слободно време во животот за да бидам дел од секојвикендашката скопска шема, али ај за промена си реков денес ќе излезам да видам шо има.

1 коментар | проблем? | категорија: Блогови

Збогум кралу!

пријавена од Acid пред 9 месеци, 2 седмици. (kajgana.com)

Педесетгодишниот крал на поп музиката почина од срцев удар во својот дом во Холмби Хилс. Вестта ја потврди и неговиот татко, Џо Џексон. Според изворите...

9 коментари | станала популарна пред 9 месеци, 2 седмици | проблем? | категорија: Вести

Простотилук!

пријавена од Igorce пред 9 месеци, 2 седмици. (zdravo.com.mk)

Рампите на паркингот во центарот на Охрид им пречат на сите. Со други зборови, на никој не му се плаќа паркинг во Охрид.

3 коментари | проблем? | категорија: Сешто

"Глобус" магазин: "Зошто светската наука не ја разбира Македонија"

пријавена од ВаскоСловен пред 9 месеци, 2 седмици. (www.globusmagazin.com.mk)

Интервју со американскиот професор Стивен Милер, кој е инспиратор на широката иницијатива која обедини стотици научници ширум светот наспроти лагите и фалсификатите на политизираната историографија во Скопје. Милер ги дава своите мотиви за иницијативата и докази за неговите тврдења.

1 коментар | проблем? | категорија: Политика

И ти си идиот!

пријавена од Eddierebel пред 9 месеци, 3 седмици. (video-mk.blogspot.com)

Проект на Владата на Контрабанда (Еднооки)

3 коментари | станала популарна пред 9 месеци, 2 седмици | проблем? | категорија: Забава