Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот drugarce, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Macedonia and Greece: What is the basis for a reconciliation ?

пријавена од drugarce пред 4 месеци, 1 седмица. (greatersurbiton.wordpress.com)

Одличен текст за спорот меѓу Македонија и Грција. За жал само на англиски па на кој не му е проблем нека чита

0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

ostavka

пријавена од ta4ka пред 4 месеци, 2 седмици. (img21.yfrog.com)

http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=116590 ova go nema, a slednata vest: http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=116591 postoi

1 коментар | проблем? | категорија: Вести

Пеколно бриселско сценарио за кршење на Македонците

пријавена од strajkoski пред 4 месеци, 2 седмици. (novamakedonija.com.mk)

Ако македонските „коминтерновски копилиња“ не може да ја голтнат целата уцена одеднаш, тогаш Брисел ќе им ја сервира на парче. Па најпрвин ќе треба Груевски до 7 декември да потпише за името, а за тоа ќе добиеме пусулче со датум за преговори.

1 коментар | проблем? | категорија: Политика

ИНТЕРВЈУ СО КАТАРИНА ИВАНОВСКА

пријавена од ARCHER пред 5 месеци. (www.gurman.mk)

ДАЛИ ГОТВИШ И ШТО Е ТОА ШТО НАЈДОБРО ЗНАЕШ ДА ГО ЗГОТВИШ? - Обожувам да готвам. Најдобро знам да подготвам потаж од зеленчук, ориз на хотелски начин и разни салати како туна салата со рукола, пченка, сончоглед, семки, ротквички, маслинки и … ако кажам сѐ, нема повеќе да ми биде таен рецептот!

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Асиметричен притисок

пријавена од strajkoski пред 5 месеци. (novamakedonija.com.mk)

Датум за преговори е само еден чекор кон ЕУ и ни од далеку не е конечен. Грција по своја волја може да го блокира отворањето на било кое од поглавјата, а ги има триесетина. Ако се направи и најмала отстапка за името сега, какви отстапки ќе се бараат пред конечниот прием на Македонија во ЕУ?

0 коментари | проблем? | категорија: Политика

Евро Балкан

пријавена од drugarce пред 5 месеци. (www.vest.com.mk)

Да кажеше некој потпретседател на партија на Македонците дека ќе ја ра­ди­ка­ли­зи­ра состојбата и оти Македонците ќе одат некаде без Ал­бан­ци­те, од Брисел и од Вашингтон ќе нe дигнеа на клоци.

0 коментари | проблем? | категорија: Политика

Брисел го бара Хаг, а го заборава Њујорк

пријавена од strajkoski пред 5 месеци, 1 седмица. (novamakedonija.com.mk)

Дали со ваквото барање пред Македонија, Брисел и Атина ни кажуваат дека и преговорите под покровителство на ООН се мртви како и спогодбата? Ако, пак, ЕУ веќе не ги признава ни преговорите, ни Нимиц, ни мандатот на ООН, дали тоа значи дека таа ги презема преговорите?

2 коментари | проблем? | категорија: Политика

Русалиите од Секирник се историја што се гледа

пријавена од drugarce пред 5 месеци, 1 седмица. (dnevnik.com.mk)

За русалиите од струмичко Секирник биле заинтересирани етнографи и етнокореографи дури и од САД, а за нивната поврзаност со најраното христијанство во декември ќе расправаат фолклористи од целиот свет

0 коментари | проблем? | категорија: Култура

Или слобода, или Еу-компромис нема!

пријавена од nadezna пред 6 месеци, 1 седмица. (www.novamakedonija.com.mk)

За сите уцени кои моравме и мораме да ги истрпиме и уште ги трпиме, единствено Нова Македонија , и тоа главниот уредник, собра храброст да проговори! Секоја чест, текстот МОРА да се прочита.

1 коментар | проблем? | категорија: Политика

настапот на Ексос на „Бела ноќ“ 2009 (видео)

пријавена од bobir пред 6 месеци, 2 седмици. (bit.ly)

Одличниот перформанс на EXOS за време на „Бела ноќ“ на плоштадот во Скопје [26.09.2009]

0 коментари | проблем? | категорија: Култура

Google Translate: конечно и на македонски!

пријавена од tom пред 7 месеци, 2 седмици. (translate.google.com)

Ете, после неколку месеци тестирање (меѓу другото, и на picasa приметив дека имаа обиди :)), Гугл ја објави алатката за преведување и на македонски! Ај честито :)

1 коментар | станала популарна пред 7 месеци, 2 седмици | проблем? | категорија: Технологија

Македонски јазик на Google Translate

пријавена од dejaaan пред 7 месеци, 2 седмици. (it.com.mk)

Македонскиот јазик конечно е вклучен во Google Translate

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Google Translate на македонски

пријавена од Slick пред 7 месеци, 2 седмици. (www.men.mk)

Со големо задоволство ви претставуваме дека од денес Google Translate нуди превод и на македонски јазик.

0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

Google Translate од сега и на Македонски

пријавена од MetalGear пред 7 месеци, 2 седмици. (www.debagiraj.com)

И дојде тој ден кога конечно ке можеме на нашиот јазик да си преведуваме со најмоќната алатка за преведување од google. Како што можевте да прочитате а и да се вклучите во преведувањето на google, Превод На Гугл Сервисите каде што членовите се вклучуваат и преведуваа фрази.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Не, ова е Гугл транслејт на Македонски

пријавена од глиша пред 7 месеци, 2 седмици. (translate.google.com)

Гугл транслејнт на Македонски (You look great.)

3 коментари | станала популарна пред 7 месеци, 2 седмици | проблем? | категорија: Забава