Инфо за dime

Корисник од:
26 август 2008
Пријавени статии:
16
Популарни:
7
Однос на популарност:
43%

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на страници кои ги пријавил корисникот dime (рсс канал).Еве ја и листата на статии за кои гласал корисникот.

Пакистан во темите на Госпоѓа ИЌ - Ирена Цветковиќ

пријавена пред 8 месеци, 2 седмици. (www.okno.mk)

За Македонија ќе му ја мисли Груевски, а за Пакистан ќе му ја мисли Цветковиќ. Лудо, а?

0 коментари | проблем? | категорија: Политика

Кои луѓе треба да се мрестат?

пријавена пред 9 месеци. (www.okno.mk)

Драги мажишта, Интересно е што се интересирате за женските утроби само и единствено во име на наталитет, демографија, економија.

0 коментари | проблем? | категорија: Политика

Џери Спрингер за посредник

пријавена пред 10 месеци. (www.okno.mk)

Нимиц не го бива... Разумноста на решението по ваква речиси дводецениска преговарачка битка може да се достигне само преку една катарзична форма на „преговори“ каква само Џери Спрингер може да замеси и изреализира

1 коментар | проблем? | категорија: Политика

Ќе појда до рисајкл бино

пријавена пред 11 месеци, 1 седмица. (www.dnevnik.com.mk)

Една убава пролетна ноќ, Стојна, бабичка на седумдесет години, во едно далечно македонско село, ги ужива благодатите од Владата . . .....

12 коментари | проблем? | категорија: Политика

On-line проверка за Conficker/Downadup инфекција

пријавена пред 1 година. (www.confickerworkinggroup.org)

Брза проверка дали вашиот комп. е инфициран со Conficker вирусот.

2 коментари | проблем? | категорија: Технологија

10-те нешта кои ги мразам во IT

пријавена пред 1 година. (advice.cio.com)

И покрај наметнатата потреба да се дрогираме со партиски срања, малце IT. :-D

1 коментар | проблем? | категорија: Технологија

Интервју со Чарли Милер - Главна Фаца на Pwn2Own

пријавена пред 1 година. (www.tomshardware.com)

Чарли Милер е типот кој го рикна (хакна) Mac-от за помалку од 10 секунди.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

“Робин Худ“ во грчки супермаркет

пријавена пред 1 година, 2 месеци. (netpress.com.mk)

Упаднале во супермаркет на островот Крит и украле стока, што подоцна ја разделиле на граѓаните.

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Вести

Stacker - нова компјутерска игра

пријавена пред 1 година, 3 месеци. (www.theonion.com)

Револуционерна компјутерска игра која нема да има негативно влијание врз одвесувањето на играчите (децата). :-)

1 коментар | проблем? | категорија: Забава

ВМРО-ДПМНЕ ги повлече тужбите за клевета против новинарите

пријавена пред 1 година, 3 месеци. (www.a1.com.mk)

Истовремено, сакаме да се знае дека секаде каде што ќе се најдат факти и докази за непрофесионално, неправилно и неодговорно однесување на кој било политичар ги охрабруваме новинарите да бидат безмилосни во нападите“, изјави Димовски. Моронов заборави да погледне 17 години позади него.

9 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Политика

Фрчковски обвинет

пријавена пред 1 година, 3 месеци. (netpress.com.mk)

Деспотизмот продолжува !

15 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Политика

Влада на РМ - Осмислување на реклама за оптимизам и добри вредности

пријавена пред 1 година, 3 месеци. (oglasi-izvestuvanja.finance.gov.mk)

Еве го лекот на владата за гомнава во кои тонеме. Мене ме интересира каде ги осмислуваат тие партиските бљувотини од реклами. "Dont happy, be worry" - Rambo RASMC

3 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Политика

Зомби

пријавена пред 1 година, 3 месеци. (forum.com.mk)

Пијана методологија за вистински заклучок !

7 коментари | проблем? | категорија: Политика

Kaко да и раскинете на Линукс заедницата

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (www.crn.com)

На типов му дошло преку глава со макотрпното едитирање, конфигурирање и сл. заебанции кои се "нормални" во Линукс светот.

11 коментари | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Cloud computing претставува замка, предупредува Сталман.

пријавена пред 1 година, 6 месеци. (www.guardian.co.uk)

Веб-базираните програми како Google-овиот Gmail ќе ги турне корисниците во затворени системи кои ќе чинат се повеќе како времето поминува - наведува Ричард Сталман !

13 коментари | станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Македонските самураи ! Hai

пријавена пред 1 година, 6 месеци. (dnevnik.com.mk)

Македонските самураи ги кутнаа Грците ! T.e Нашите самураи kick-ass во грција ! Arigatou gozaimasu :-)

6 коментари | станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? | категорија: Спорт