Инфо за dasaf

Корисник од:
8 април 2007
Пријавени статии:
90
Популарни:
51
Однос на популарност:
56%

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на страници кои ги пријавил корисникот dasaf (рсс канал).Еве ја и листата на статии за кои гласал корисникот.

Барак Обама е новиот американски претседател

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (a1.com.mk)

Ова сите ќе го разбереме и вака и така, ама сепак нека остане и низ кајмак.от веста.

7 коментари | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Политика

100 дена Влада.

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (vuna.info)

Вуна резимира математички. Категорија: Бизарно

2 коментари | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Политика

Кале, Ѓорче и Лига на шампионки

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (izbegan.blog.com.mk)

Бес на верен навивач: „Нема никаков срам во ваков пораз. А вие говеда гнасни шо до вчера преку на тато фирмата им ги зимавте картите на вистински верните навивачи нека ви е на чест што ги напуштивте кога е најтешко.“

0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

„Тиквеш“ меѓу ТОП 30 светски вински брендови

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (www.broker.com.mk)

Винарската визба „Тиквеш“ е избрана меѓу 30-те водечки глобални вински брендови од страна на еден од најзначајните и најпознати светски саеми за прехрамбена индустрија – SIAL (www.sial.fr) во Франција.

11 коментари | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Бизнис

Денешната финансиска криза не е криза на довербата

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (www.broker.com.mk)

Трите најголеми грешки во последните 10 години, според Мајкл Мендел – главен економист во Business Week

1 коментар | проблем? | категорија: Бизнис

Четири македонски компании меѓу ТОП100 според SEENEWS

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (www.broker.com.mk)

Ова рангирање се врши врз основа на остварените нето приходи во 2007 година. Македонски компании кои се најдоа на оваа листа се ОКТА, Макпетрол, МЕПСО и ЕВН Македонија.

4 коментари | проблем? | категорија: Бизнис

Widget за Broker.com.mk

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (marketthink.blogspot.com)

Промоција на виџет за следење на вестите.

1 коментар | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Бизнис

vbb Донесува

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (vbb.blog.com.mk)

Еден од бисерите на блогерајот се враќа со нов пост, нови бисери и нова плагијаторска афера. Овој пат за патриотската песна за Македонија на Пилева.

1 коментар | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Забава

Берзанска и емоционална криза

пријавена пред 1 година, 6 месеци. (fishki.net)

Фото-галерија од берзански работници. Знаеме што се случува по берзите во моментов, но мислам дека овие луѓе знаат „подобро“ и од нас...

4 коментари | станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? | категорија: Забава

DryIcons соработуваат со Smashing Magazine

пријавена пред 1 година, 6 месеци. (www.smashingmagazine.com)

Дечките од DryIcons (Струмичани btw) изработиле сет бесплатни икони за еден од најмеинстрим он-лајн магазините за графички и веб дизајн

12 коментари | станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? | категорија: Вести

O Тужното!

пријавена пред 1 година, 6 месеци. (kopriva.blog.com.mk)

О тужното! ВМРОвско гласче штом диво ќе писне, Штом лавот ќе ржне со подземен екот - Во градиве Зошто навирува река, И зошто ми иде да плачам ко дете...

2 коментари | проблем? | категорија: Забава

(на барање на публиката)

пријавена пред 1 година, 7 месеци. (bukarski.blog.com.mk)

Важно сите сме како Амди Бајрам и неговата славна изјава – Кој е на влас јас сум со вас! Сите сме на власт, сите сме власт, сите сме ВМРО, сите сме големи Македонци, не одиме на одмор во Грција, ѕиркаме преку перде од кај му се полни толку кесите на комшијата од пазар...

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 7 месеци | проблем? | категорија: Политика

Отворено писмо до УЕФА

пријавена пред 1 година, 7 месеци. (marketthink.blogspot.com)

Почитуван Мишел Платини, Ти се обраќам во име на Македонската нација. Тоа е онаа нација што има проблем со себе и со сите околу...

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Џаро си ја прави интересна

пријавена пред 1 година, 7 месеци. (sport.com.mk)

Македонија го продаде мечот со Естонија за обложувалници. Нимиц не треба да доаѓа да преговара за името. По Естонија ние сме 'Шиткачка Македонија'

6 коментари | станала популарна пред 1 година, 7 месеци | проблем? | категорија: Спорт

Glory Days

пријавена пред 1 година, 7 месеци. (www.inc.com)

Колумна на тип кој работел во Мајрософт, со осврт кон работењето на неговиот екс-шеф Бил Гејтс. Хајлајт: „He didn't meddle in software if he trusted the people who were working on it, but you couldn't bullshit him for a minute because he was a programmer. A real, actual programmer.“

1 коментар | проблем? | категорија: Бизнис

Недела на новинарството... продолжува...

пријавена пред 1 година, 7 месеци. (sport.com.mk)

Не знам што ќе биде со пермалинков, но хајлајтот се наоѓа вовториот дел од статијата: Актуелниот англиски и европски шампион, Манчестер Јунајтед постигна договор за спонзорство во вредност од 12,59 милиона евра со компанијата Сауди Телеком из Саудијске Арабије.

2 коментари | станала популарна пред 1 година, 7 месеци | проблем? | категорија: Забава

Доминацијата со Кавказ ја доближува Москва до Медитеранот

пријавена пред 1 година, 8 месеци. (www.novamakedonija.com.mk)

Многу ефектно објаснување на тоа како Грузискиот претседател „сам себе го убијал“. Има доста за читање. Плус, се надевам пермалинковите на НМ (Логин) не се како на Некстсенс.

2 коментари | проблем? | категорија: Политика

Македонскиот фудбалски интернационалец е суспендиран од својот клуб

пријавена пред 1 година, 8 месеци. (www.goal.com)

„Dutch Jupiler League team BV Veendam have fired their defender Mile Krstev. The Macedonian international was arrested last Tuesday after being caught driving under the influence of alcohol.“ Го фатиле со 2.2 промили. Инаку проследете ги и коментарите. Грците веднаш се вклучија!

0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

Doing Propaganda

пријавена пред 1 година, 8 месеци. (komunikacii.net)

Ние аматерите блогери мора да ги пополнуваме празнините на јавната сцена оставени од стампедото наречено скандали и секс (мора да признам дека критичкиот дух на блогерите поприлично ги надвјаса новинарите во неколкуте последни бизаризми кај нас).

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 8 месеци | проблем? | категорија: Бизнис

Жртва на Егзит фестивалот

пријавена пред 1 година, 9 месеци. (www.pcnen.com)

Повредени се и македонски посетители :(

1 коментар | проблем? | категорија: Вести