Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот darsovska, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Чоколадото е старо над 3000г.

пријавена од gemidjy пред 2 години, 4 месеци. (a1.com.mk)

Чоколадото, во кое ужива целиот свет, е старо 3.100 години и потекнува од централна Америка, но во почетокот не било ценето како слатко задоволство, туку како напиток сличен на пивото и статусен симбол.

0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Како се губи клиент за 10 минути.

пријавена од blablabla пред 2 години, 4 месеци. (marketthink.blogspot.com)

Македонски професионализам

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 4 месеци | проблем? | категорија: Сешто

iPhone е најпосакуван апарат на пазарот

пријавена од strajkoski пред 2 години, 4 месеци. (www.a1.com.mk)

Во првите денови од продажбата на новиот мобилен уред iPhone на „Ејпл“ во Европа, стотина купувачи и заинтересирани стојат во редови пред продавниците.

1 коментар | проблем? | категорија: Технологија

„Кој сака да биде милионер“ од декември повторно на А1

пријавена од strajkoski пред 2 години, 4 месеци. (www.a1.com.mk)

Вториот циклус од популарниот квиз „Кој сака да биде милионер“ ќе почне повторно да се емитува на фреквенцијата на А1 Телевизија од декември.

1 коментар | станала популарна пред 2 години, 4 месеци | проблем? | категорија: Сешто

Грција е мајка на преименувањето

пријавена од Janko пред 2 години, 5 месеци. (www.vreme.com.mk)

Пред 15 години аеродромот „Тесалоники-Микра“ во Грција преку ноќ стана „Тесалоники-Македонија“. Ова не беше единствениот случај во изминатите дваесетина години каде што Грција решила да го вметне терминот „Македонија“.

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 4 месеци | проблем? | категорија: Политика

Европската банка предвидува враќање на полските гастербајтери

пријавена од strajkoski пред 2 години, 5 месеци. (www.a1.com.mk)

Европската банка за обнова и развој проценува дека веќе наредната година ќе започне големо враќање на полските гастербајтери од „Стара“ Европа во татковината.

0 коментари | проблем? | категорија: Бизнис

Унгарија: студент на КГБ шеф на разузнавачите

пријавена од strajkoski пред 2 години, 5 месеци. (www.a1.com.mk)

Унгарија се спрема на чело на службата за разузнавање да го постави Шандор Лаборк, кој поминал повеќе од шест години на академијата на КГБ во Москва.

0 коментари | проблем? | категорија: Политика

Недостиг од работна сила во Бугарија и Романија

пријавена од strajkoski пред 2 години, 5 месеци. (www.a1.com.mk)

Поради брзиот економски развој и речиси два милиони Романци кои работат во странство, пазарот на трудот во Романија се повеќе се стеснува.

0 коментари | проблем? | категорија: Бизнис

Берлинскиот ѕид и натаму дели

пријавена од strajkoski пред 2 години, 5 месеци. (www.a1.com.mk)

Осумнаесет години после падот на Берлинскиот ѕид, во германската престолнина и понатаму се води расправа дали да се зачувува физичка трага од поделбата, која и понатаму живее меѓу населението.

0 коментари | проблем? | категорија: Политика

Германците неделно работат пет часови прекувремено

пријавена од strajkoski пред 2 години, 5 месеци. (www.a1.com.mk)

Вработените во Германија работат неделно во просек пет часови повеќе отколку што е утврдено со тарифните договори, соопшти Сојузниот завод за заштита на работата и работната безбедност.

0 коментари | проблем? | категорија: Бизнис

8 загинати, 5 уапсени во акција против Јакупи и Шити

пријавена од Ziks пред 2 години, 5 месеци. (www.a1.com.mk)

Акција на МВР.

5 коментари | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Вести

Википедија стана статусен симбол

пријавена од strajkoski пред 2 години, 5 месеци. (www.a1.com.mk)

Денеска не можете да се сметате за успешен без новиот главен статусен симбол - сопствена страна на најпозната интернет енциклопедија, Википедија.

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Википедија влегува во македонскиот мејнстрим

пријавена од razvigor пред 2 години, 5 месеци. (razvigormk.blogspot.com)

А1 објавиле дека Википедија влијае врз перцепцијата на статус за јавни личности, што веројатно ќе придонесе за дигање на свеста...

3 коментари | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Култура

Осум години затвор за обвинител во сталинистички процеси

пријавена од strajkoski пред 2 години, 5 месеци. (www.a1.com.mk)

Судот во Прага изрече осум години затвор за Лудмила Брожова Поледнова (86), која како еден од обвинителите во монтиран процес и изрекла смртна казна на Милада Хоракова.

0 коментари | проблем? | категорија: Вести

Алонсо замина од Мекларен

пријавена од strajkoski пред 2 години, 5 месеци. (www.a1.com.mk)

Двократниот шампион во Формула 1, Фернандо Алонсо, денеска го раскина договорот со екипата на Мекларен, се наведува во соопштението за медиумите издадено денеска од шпанскиот возач.

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Спорт