Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот chombium, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

A Linux thin client for every child

пријавена од gdamjan пред 2 години, 4 месеци. (www.zdnet.co.uk)

In September this year, the Macedonian government announced one of the most ambitious educational technology projects ever proposed: to provide 180,000 of its school-age children with computer access.

2 коментари | станала популарна пред 2 години, 4 месеци | проблем? | категорија: Технологија

ПРЕДЛОГ - 17ти Октомври, Ден на Жалост

пријавена од speculatio пред 2 години, 5 месеци. (observationsfrommacedonia.blogspot.com)

Нашиот Тоше заслужи барем толку.

1 коментар | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Блогови

Зошто на вашите клиенти им треба веб сајт

пријавена од UltrasPrilep пред 2 години, 5 месеци. (darkomilevski.spaces.live.com)

Многу ваши клиенти ке ви го постават прашањето: Зошто ми треба веб сајт? Мојата компанија е мала. Дури и моите производи не може да се продаваат on-line...

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Мал речник на огласни поими

пријавена од DejaVu пред 2 години, 5 месеци. (www.makpcworld.com)

Мал речник на огласни поими (Ad banner, Ad click, Ad network, ...)

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Фондација Тоше Проески

пријавена од strumjan пред 2 години, 5 месеци. (top.net.mk)

Писмо од Стевче Дечев, околу последните планови на Тоше за основање фондација.

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Вести

Како работи BiTorrent

пријавена од DejaVu пред 2 години, 5 месеци. (www.makpcworld.com)

BitTorrent е протокол кој овозможува брзо спуштање на големи фајлови користејќи минимална интернет конекција......

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Браво

пријавена од игор пред 2 години, 5 месеци. (kiberkotle.net)

Честитки за Метаморфозис за промена на лиценцата, поттикната од акцијата на кибер котле.

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Вести

Сакам споменик за Тоше... на сред скопскиот плоштад! И точка!

пријавена од speculatio пред 2 години, 5 месеци. (observationsfrommacedonia.blogspot.com)

...а Вие прочитајте зошто.

3 коментари | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Блогови

Спасете го Водно

пријавена од dasaf пред 2 години, 5 месеци. (www.sekojden.com.mk)

Коли, ѓубре, скара...

2 коментари | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Сешто

Macedonia loves you

пријавена од Vnuce пред 2 години, 5 месеци. (www.macedonialovesyou.eu)

Не е наша страница, ниту е на македонски... но заслужува да биде тука. Човеков бил гостин во Македонија, го прошетале, се воодушевил... и вака возвраќа за гостопримството. Секоја чест...

3 коментари | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Култура

Книга на жалост за Тоше Проески

пријавена од ribaro пред 2 години, 5 месеци. (tragedija.blog.com.mk)

...

1 коментар | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Вести

Загина Тоше Проески

пријавена од viktor пред 2 години, 5 месеци. (www.index.hr)

Утрово околу 6 часот и 30 минути на автопатот Загреб - Липовац, на 2 километри од клучката во Нова Градишка, во судар на неговиот џип VW Tuareg со камион почина Тоше Проески ...

11 коментари | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Вести

Ден на слободен софтвер - импресии

пријавена од kotle пред 2 години, 6 месеци. (spodeliznaenje.blogspot.com)

Како помина настанот...

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 6 месеци | проблем? | категорија: Култура

OOXML одбиен како ISO стандард во првата рунда

пријавена од gemidjy пред 2 години, 7 месеци. (linux.net.mk)

Првата fast-track рунда, во која по брза постапка требаше да се изгласа OOXML како ISO стандард заврши. Конзорциумот на ISO НЕ одобри OOXML да биде ISO стандард. Детално гласање, со дискусии и дополнителни појаснувања на членките кои гласаа со коментари ќе има во февруари 2008.

1 коментар | станала популарна пред 2 години, 7 месеци | проблем? | категорија: Технологија

I'm Heading for Macedonia

пријавена од ribaro пред 2 години, 7 месеци. (blog.wired.com)

Bruce Sterling, доаѓа во Македонија. Јас само толку разбрав, ако знае некој повеќе...

2 коментари | станала популарна пред 2 години, 7 месеци | проблем? | категорија: Вести