Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот chombium, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Македонски филмски ентузијасти се промовираат под Криејтив комонс

пријавена од Irinka пред 1 година, 7 месеци. (cc.org.mk)

Неодамна, групата млади ентузијасти кои работат под името „МАСТЕР Интерактив“, а се занимаваат со изработка на краткометражни филмови, ја лиценцираа својата работа под Криејтив комонс.

14 коментари | станала популарна пред 1 година, 7 месеци | проблем? | категорија: Вести

Македонски радија - модул за Joomla!

пријавена од strumjan пред 1 година, 7 месеци. (top.net.mk)

Листа на Македонските радија кои може да се слушаат преку интернет.

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 7 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Кец за “Седмица“

пријавена од stockton пред 1 година, 7 месеци. (nathans-chronicles.blogspot.com)

Критика за новите цени и услуга во “Седмица“

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 7 месеци | проблем? | категорија: Сешто

Манифест на една Шмизла

пријавена од ivana пред 1 година, 7 месеци. (smizla.mk)

Добредојдовте во правилникот эа работа на една шмиэла!!!

3 коментари | станала популарна пред 1 година, 7 месеци | проблем? | категорија: Блогови

JavaScript: Објектно ориентирани модули (отприлика)

пријавена од vordan пред 1 година, 8 месеци. (instantekspert.blogspot.com)

Гиковска тема, но неопходно за оние кои програмираат во JavaScript.

6 коментари | станала популарна пред 1 година, 8 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Слободен софтвер секташи

пријавена од новица пред 1 година, 8 месеци. (www.trajkovski.net)

Видувањето на еден македонски блогер за Слободен софтвер Македонија и нејзините членови... извонредно! :)

15 коментари | станала популарна пред 1 година, 8 месеци | проблем? | категорија: Блогови

WTF Linux ресторан во Скопје? [фото]

пријавена од глиша пред 1 година, 8 месеци. (www.flickr.com)

Linux ресторан во Скопје?

7 коментари | станала популарна пред 1 година, 8 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Авион, џакузи со чоколадо, а стјуардеса те трие...

пријавена од strumjan пред 1 година, 8 месеци. (komunikacii.net)

... или краток курс како се станува новинар :)

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 8 месеци | проблем? | категорија: Забава

Firefox 3 забава!

пријавена од Арангел пред 1 година, 9 месеци. (linux.net.mk)

Во рамките на објавувањето на Firefox 3, Слободен софтвер Македонија и македонскиот тим за локализација на Mozilla, на 18ти јуни со почеток од 20:00 часот организираат забава во културниот центар Точка. Ден порано, истиот настан се оддржува низ илјадници градови во целиот свет.

16 коментари | станала популарна пред 1 година, 9 месеци | проблем? | категорија: Забава

Катерина Вучетиќ

пријавена од ribaro пред 1 година, 10 месеци. (www.24sata.co.yu)

Манекенка спасила самоубиец

5 коментари | проблем? | категорија: Вести

Погледнете ја совршената жена!

пријавена од Lavot пред 1 година, 10 месеци. (www.taratur.com)

Ако сте во потрага по поубавата половина и барате убавица без мана, јапонските научници најдоа решение за вашиот проблем. Се вика Лиса, чисти, готви и не приговара.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Идентитетот на Синтезис бесплатно на Скопското Кале

пријавена од Arwena пред 1 година, 10 месеци. (arheo.com.mk)

На 30 јуни Синтезис ќе го промовираат својот најнов албум ,,Идентитет” со бесплатен концерт на Скопското Кале. Да биде задоволството двојно, доколку се организираат повеќе блогери и ми се најават, еден час пред настапот од мене ќе добијат бесплатна тура низ локалитетот.

2 коментари | станала популарна пред 1 година, 10 месеци | проблем? | категорија: Култура

Нивната кирилица

пријавена од Арангел пред 1 година, 10 месеци. (ufo.linux.net.mk)

За кампањата „Мојата кирилица“ и нејзиниот неуспех. Се уште сме заробеници на една стара генерација на луѓе кои што воопшто не го разбираат проблемот што го има кирилицата со информатичката технологија. Сакаат да не вратат 15 години во минатото и на крајот ќе се извлечат со тоа.

2 коментари | станала популарна пред 1 година, 10 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Конечно, Firefox 3 најавен за 17 јуни

пријавена од ribaro пред 1 година, 10 месеци. (mozilla.blog.com.mk)

Има и еден интересен момент за кој се произнесов во коментар во постот.

1 коментар | станала популарна пред 1 година, 10 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Важно > поважно > тоа што прави разлика

пријавена од Damjaan пред 1 година, 10 месеци. (it.com.mk)

"Самиот производ беше важен, како што беше и целата маркетинг стратегија; но на крајот тоа што ја направи разликата беше посветеноста кон производот и кон клиентот."

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 10 месеци | проблем? | категорија: Бизнис