Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот chombium, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

5г. Лугола, група на корисници на GNU/Linux од Битола

пријавена од gemidjy пред 1 година. (lugola.net)

Линуксаши и Линуксашки, Вие кои користите и Вие кои размислувате допрва да користите GNU/Linux, почитувани екселенции, младински задруги, подружни единици и кооперации:

5 коментари | станала популарна пред 1 година | проблем? | категорија: Технологија

Вечер фатен во кражба, пак…

пријавена од darko156 пред 1 година. (komunikacii.net)

Смешно е што авторите на блоговите кај нас имаат поголема одговорност и степен на аргументираност од оние кои треба да се професионалци во јавниот комуникациски систем и кои живеат од тоа.

1 коментар | станала популарна пред 1 година | проблем? | категорија: Политика

Укради го овој филм (Trial)

пријавена од Арангел пред 1 година, 1 месец. (spodeliznaenje.blogspot.com)

Решивме да го реактивираме Сподели кино за прикажување на третото издание на Steal This Film - STF Trial. Се работи за третото (или транзитно) продолжение на Steal This Film, овој пат измиксано видео од првите два дела со додатни снимки поврзани со случајот против The Pirate Bay.

3 коментари | станала популарна пред 1 година, 1 месец | проблем? | категорија: Технологија

Не ги хранете троловите!

пријавена од глиша пред 1 година, 2 месеци. (i48.photobucket.com)

Слика за обнародените и непатриотите.

10 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Политика

Google со оценка за Владата на РМ

пријавена од kotle пред 1 година, 2 месеци. (img90.imageshack.us)

Google се вклучи во граѓанска кампања за освестување на македонците ;-)

41 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Забава

Google се самооцени

пријавена од kotle пред 1 година, 2 месеци. (img261.imageshack.us)

Овој сајт може да му наштети на вашиот компјутер ;-)

5 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Забава

Јапанорма 9 - Помеѓу сонот и траумата

пријавена од Motoko пред 1 година, 5 месеци. (japan.mk)

Вторник, 4 ноември од 20:30 часот во Културен Центар Точка. „Паприка“ е анимиран филм за потсвеста, желбите и стравовите на човекот, претставен преку современа психотерапија, што му овозможува на терапевтот да му помогне на пациентот навлегувајќи во неговиот сон и водејќи го во надминување на своит

1 коментар | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Култура

Како помина денот на слободен софтвер 2008?

пријавена од kotle пред 1 година, 6 месеци. (spodeliznaenje.blogspot.com)

Настанот помина добро. Оние кои веќе се познаваа имаа прилика за уште едно дружење а имаше и некои нови лица кои се појавија заинтересирани да дознаат нешто повеќе.

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Вести

Ден на слободен софтвер 4.10.2008

пријавена од kotle пред 1 година, 6 месеци. (slobodensoftver.org.mk)

Слободен софтвер Македонија ќе го прослави денот на слободен софтвер на 4.10.2008 година организирајќи презентации за слободен софтвер и слободна култура. Главниот настан ќе биде во 14ч. на Плоштадот Македонија, а во 12ч. ќе сме во Точка. Ќе има и модифицирано Ubuntu само за оваа пригода

10 коментари | станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? | категорија: Култура

Ден на Слободен софтвер 2008

пријавена од chombium пред 1 година, 6 месеци. (spodeliznaenje.blogspot.com)

Утре, 4.10.2008, Слободен софтвер Македонија ќе го прослави денот на слободен софтвер организирајќи презентации за слободен софтвер и слободна култура во културниот центар Точка и на плоштадот Македонија

9 коментари | станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Каков тип на човек користи каков прелистувач

пријавена од whiteeagle пред 1 година, 6 месеци. (imagechan.com)

АБЕ СУМ СЕ ЗГАЗИЛ ОД СМЕЕЊЕ, ОВА НЕ МИ СЕ СЛУЧИЛО ДОСЕГА, ХАХАХАХ :)

7 коментари | станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Сподели знаење: Градење на Убунту живо ЦД

пријавена од chombium пред 1 година, 6 месеци. (spodeliznaenje.blogspot.com)

Уште едно дружење од серијалот "Сподели Знаење". Овој пат ќе разгледаме како се гради Убунту Живо цд (live cd)

6 коментари | станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Софтверот со отворен код - добар за безбедноста

пријавена од razvigor пред 1 година, 7 месеци. (www.metamorphosis.org.mk)

„Клучот за безбедност во ИТ е сигурен софтвер – софтвер програмиран не само со одликите туку и со безбедноста на ум, вели Дејвид Џејкобсон, технички директор во компанијата за услуги поврзани со Линукс – Сајнек. “

19 коментари | станала популарна пред 1 година, 7 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Пиво-фест 2008

пријавена од UltrasPrilep пред 1 година, 7 месеци. (prilep.blog.com.mk)

Прилепчани Ве канат на пиво, скара и мајтап...

4 коментари | станала популарна пред 1 година, 7 месеци | проблем? | категорија: Забава

Кратка историја на локализацијата на производите на Мозила на македонс

пријавена од ribaro пред 1 година, 7 месеци. (mozilla.blog.com.mk)

Ви благодарам од срце!

1 коментар | станала популарна пред 1 година, 7 месеци | проблем? | категорија: Технологија