Инфо за cchevy

Корисник од:
12 јуни 2007
Пријавени статии:
33
Популарни:
10
Однос на популарност:
30%

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на страници кои ги пријавил корисникот cchevy (рсс канал).Еве ја и листата на статии за кои гласал корисникот.

11 корисни Gmail екстензии за Firefox 3

пријавена пред 1 година. (www.365.com.mk)

Кога се појави Gmail пред неколку години потполно го промени начинот на онлајн комуникација преку е-пошта. Постојат повеќе екстензии за Firefox кои се наменети да во помогнат да извлечете максимум од вашата Gmail сметка. Еве неколку од нив.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Се појави YouTube вирус кој ја напаѓа CMOS батеријата

пријавена пред 1 година. (www.365.com.mk)

Деновиве на интернет се појави нов вирус кој директно го напаѓа срцето на секој компјутер, неговата CMOS батерија. Корисниците кои биле инфицирани со овој вирус приметиле дека видеата на овој сајт се прикажувале наопаку, пред батеријата да ја изгуби својата јачина во целост.

2 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Збогум XP, Здраво Windows 7

пријавена пред 1 година. (www.365.com.mk)

Микрософт сакаше да го „убие“ XP со години. Но, имаше еден проблем. Корисниците одбиваа да го остават да умре. Сега, кога Windows 7 е пред своето лансирање, Микрософт уште еднаш ќе се обиде да ја прекине поддршката за XP на 14 Април.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Ергенско готвење со Aria Giovanni:Како да сварите јајца (видео)

пријавена пред 1 година, 1 месец. (www.365.com.mk)

Ариа Џовани своите вештини ги покажува и во кујна. Ова не е првата радикална промена во нејзиниот живот. Дипломирала на биохемија, а во средно училиште на колегите им давала инструкции по математика и физика.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Ubuntu Tweak

пријавена пред 1 година, 1 месец. (ubuntu-tweak.com)

Ubuntu Tweak is an application designed to config Ubuntu easier for everyone. It provides many useful desktop and system options that the default desktop environment doesn't.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Ubuntu Pocket Guide and Reference PDF

пријавена пред 1 година, 2 месеци. (www.ubuntupocketguide.com)

Written by award-winning author Keir Thomas, Ubuntu Pocket Guide and Reference is a totally unique and concise guide for everyday Ubuntu use. It is the world's most popular and widely-read Ubuntu book!

1 коментар | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Технологија

11-то Биенале на архитектурата - Венеција

пријавена пред 1 година, 6 месеци. (www.365.com.mk)

Венециското биенале со векови е една од најпрестижните културни институции во светот , која ги слави и обединува музиката, филмот, архитектурата, уметноста, танцот и театарот.

1 коментар | проблем? | категорија: Култура

T-Mobile G1 (Googlephone)

пријавена пред 1 година, 6 месеци. (www.365.com.mk)

iPhone доминираше на smartphone пазарот веќе една година. Но, сега Apple има конкурент во Google, што може да го запре или успори нивниот прогрес. Ова се првите фотографии од новиот G1 Android телефон.

3 коментари | станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? | категорија: Технологија

365.com.mk има потреба од нови автори

пријавена пред 1 година, 6 месеци. (www.365.com.mk)

Сите заинтересирани можат да пишат на writers@365.com.mk

14 коментари | станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? | категорија: Сешто

365 инстант речник

пријавена пред 1 година, 7 месеци. (365.com.mk)

Брз AJAX речник за преведување од повеќе странски јазици, македонски лексикон на изрази и зборови...

12 коментари | станала популарна пред 1 година, 7 месеци | проблем? | категорија: Култура

PHP Programmer and Junior Sysadmin Job Ad

пријавена пред 1 година, 9 месеци. (www.365.com.mk)

MoveOne Relocations, an international company with headquarters in Budapest offers two job positions for their offices in Skopje.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Иван Даневски - Ни мил ни драг (видео)

пријавена пред 1 година, 9 месеци. (www.365.com.mk)

Го гледавме неколку пати по ред и навистина е тешко. Тешко е да се сфати поентата на овој видео спот, кому е наменет, што значи насловот, дали е во прашање носталгијата по Commodore 64, зеленилото во парковите, изгубена девојка, самотија... Фантастична грешка или мало ремек дело? Одлучете сами.

1 коментар | проблем? | категорија: Забава

Откриени новите одлики на Windows 7 (видео)

пријавена пред 1 година, 10 месеци. (www.365.com.mk)

Еве што Бил Гејтс и Стив Балмер открија пред неколку часа за новиот оперативен систем од Микрософт - Windows 7.

17 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Late Night Show:Македонија, Нимиц, Грција...

пријавена пред 2 години, 1 месец. (www.365.com.mk)

Мирка Велиновска од Фокус на Late Night Show за идентитетот на Македонија!

0 коментари | проблем? | категорија: Политика

Da Playa

пријавена пред 2 години, 2 месеци. (365.com.mk)

Медиа центар на 365.com.mk во бета фаза

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

10-те најбизарни онлајн бизнис идеи што успеале

пријавена пред 2 години, 4 месеци. (www.365.com.mk)

Million Dollar Homepage - 1.000.000 пиксели, по долар за секој пиксел - тоа е можеби најглупавата онлајн идеја до која некој може да дојде. Меѓутоа Alex Tew, 21-годишник, не би сложил со нас и сега ни се смее бидејќи е милионер.

0 коментари | проблем? | категорија: Бизнис

Како до поубави стомачни мускули без вежбање

пријавена пред 2 години, 5 месеци. (www.365.com.mk)

Сакате 6 стомачни мускули(six-pack!) но премногу сте мрзеливи за да вежбате? Тогаш направете го тоа на американски начин: со операција!

0 коментари | проблем? | категорија: Наука

Tippi од Африка

пријавена пред 2 години, 6 месеци. (www.365.com.mk)

Во 1990 година во независна Намибија се роди Типи Дегре, ќерка на двојката Алан и Силвија кои во тоа време работеа како независни фотографи и сниматели. Додека нејзините родители работеле, таа шетала босонога низ шумите на Африка запознавајќи ги животните: леопарди,мршојадци,бабуни,слонови...

1 коментар | проблем? | категорија: Забава

365 Календар

пријавена пред 2 години, 6 месеци. (kalendar.365.com.mk)

365 Календар е замислен како алатка со која ќе може да дознаете за нешто што се случува денес, утре, задутре или пак во текот годината низ цела Македонија. Најголемата убавина е во тоа што секој може да го уредува! Буквално!

1 коментар | проблем? | категорија: Култура

Трета Бела Ноќ во Скопје

пријавена пред 2 години, 6 месеци. (www.skopje.gov.mk)

Белата Ноќ претставува несекојдневна вечер кога организирано ги славиме културата и уметноста низ улиците на нашиот град и во културните установи на Скопје.

1 коментар | станала популарна пред 2 години, 6 месеци | проблем? | категорија: Култура