Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот cchevy, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Бик на скопските улици

пријавена од bobibobi пред 12 месеци. (www.365.com.mk)

Еве уште еден бик, во Њу Јорк. http://en.wikipedia.org/wiki/Charging_Bull

0 коментари | проблем? | категорија: Култура

11 корисни Gmail екстензии за Firefox 3

пријавена од cchevy пред 1 година. (www.365.com.mk)

Кога се појави Gmail пред неколку години потполно го промени начинот на онлајн комуникација преку е-пошта. Постојат повеќе екстензии за Firefox кои се наменети да во помогнат да извлечете максимум од вашата Gmail сметка. Еве неколку од нив.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Се појави YouTube вирус кој ја напаѓа CMOS батеријата

пријавена од cchevy пред 1 година. (www.365.com.mk)

Деновиве на интернет се појави нов вирус кој директно го напаѓа срцето на секој компјутер, неговата CMOS батерија. Корисниците кои биле инфицирани со овој вирус приметиле дека видеата на овој сајт се прикажувале наопаку, пред батеријата да ја изгуби својата јачина во целост.

2 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Збогум XP, Здраво Windows 7

пријавена од cchevy пред 1 година. (www.365.com.mk)

Микрософт сакаше да го „убие“ XP со години. Но, имаше еден проблем. Корисниците одбиваа да го остават да умре. Сега, кога Windows 7 е пред своето лансирање, Микрософт уште еднаш ќе се обиде да ја прекине поддршката за XP на 14 Април.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Денеска VIP ќе го претстави BlackBerry Storm

пријавена од Damjaan пред 1 година, 1 месец. (it.com.mk)

Конкуренцијата не спие... Стигна одговорот на iPhone.

5 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Ергенско готвење со Aria Giovanni:Како да сварите јајца (видео)

пријавена од cchevy пред 1 година, 1 месец. (www.365.com.mk)

Ариа Џовани своите вештини ги покажува и во кујна. Ова не е првата радикална промена во нејзиниот живот. Дипломирала на биохемија, а во средно училиште на колегите им давала инструкции по математика и физика.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Предмети од Neverland на Мајкл Џексон на јавна аукција

пријавена од Svedok пред 1 година, 1 месец. (www.365.com.mk)

На продажба е и играчка кола со слика на Џексон претставен како Петар Пан на хаубата и ликот на самиот Петар Пан на седиштата

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Актери кои личат на средовечни лезбејки

пријавена од Svedok пред 1 година, 1 месец. (www.365.com.mk)

Кајл МекЛахлан, актер, познат по улогите во „Флинстоунс“, „Стриптизети“ и „Очајни домаќинки“. Изгледа како менаџерка на веб-страница за две кученца. :)

2 коментари | проблем? | категорија: Забава

Ubuntu Tweak

пријавена од cchevy пред 1 година, 1 месец. (ubuntu-tweak.com)

Ubuntu Tweak is an application designed to config Ubuntu easier for everyone. It provides many useful desktop and system options that the default desktop environment doesn't.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Ubuntu Pocket Guide and Reference PDF

пријавена од cchevy пред 1 година, 2 месеци. (www.ubuntupocketguide.com)

Written by award-winning author Keir Thomas, Ubuntu Pocket Guide and Reference is a totally unique and concise guide for everyday Ubuntu use. It is the world's most popular and widely-read Ubuntu book!

1 коментар | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Македонските телевизини во живо!

пријавена од pero пред 1 година, 3 месеци. (zulu.mk)

Вордан, ова е на он.нет :))

16 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Swayzak и The Roots на Таксират 2008

пријавена од misos пред 1 година, 5 месеци. (www.lithiumrecords.com.mk)

Swayzak и The Roots на Таксират 2008!

2 коментари | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Забава

11-то Биенале на архитектурата - Венеција

пријавена од cchevy пред 1 година, 6 месеци. (www.365.com.mk)

Венециското биенале со векови е една од најпрестижните културни институции во светот , која ги слави и обединува музиката, филмот, архитектурата, уметноста, танцот и театарот.

1 коментар | проблем? | категорија: Култура

T-Mobile G1 (Googlephone)

пријавена од cchevy пред 1 година, 6 месеци. (www.365.com.mk)

iPhone доминираше на smartphone пазарот веќе една година. Но, сега Apple има конкурент во Google, што може да го запре или успори нивниот прогрес. Ова се првите фотографии од новиот G1 Android телефон.

3 коментари | станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? | категорија: Технологија

365.com.mk има потреба од нови автори

пријавена од cchevy пред 1 година, 6 месеци. (www.365.com.mk)

Сите заинтересирани можат да пишат на writers@365.com.mk

14 коментари | станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? | категорија: Сешто