Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот borg, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Ајде да се здружиме – Македонска независна блог заедница

пријавена од ivica пред 6 месеци, 3 седмици. (blog.designova.info)

Системот се наоѓа на http://bloger.designova.info и е наменет да ги здружии сите блогери што работат на независна блог платформа, сакам да ве поканам сите вас да ми пишете e-mail (ivica.micev [at] gmail.com) и да се здружиме. За да постанете член треба да ми ги пратите следниве податоци:

0 коментари | станала популарна пред 6 месеци, 3 седмици | проблем? | категорија: Блогови

Провоцирам Insomnia

пријавена од borg пред 7 месеци, 2 седмици. (ribaro.mk)

Видео пост (влог пост)од рибаро, на неговиот нов блог.

0 коментари | проблем? | категорија: Политика

Кој ќе ја укака, прашање е сега!

пријавена од jasnesumjas пред 11 месеци, 1 седмица. (geroski.mk)

И така јас ќе останам невин И чиста нема да извалкам рака. Прашањето не е дал да се биде, Туку, кој да ја - укака!

1 коментар | проблем? | категорија: Култура

Погребајте го Интернет Екслорер 6

пријавена од dimitarvelkov пред 11 месеци, 1 седмица. (ripie6.com)

Раширете низ корисниците дека интернет експлорер е роден мртов!

5 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Star Trek vs Star Wars

пријавена од pitstop пред 11 месеци. (pitstopinfo.blogspot.com)

Мислам дека овој факт е веќе разрешен, но ова кул видео повторно го докажува истото.

0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Да е вујко ми владика се би било поинаку

пријавена од ribaro пред 11 месеци, 1 седмица. (qzevski.blog.com.mk)

Да имаше...

0 коментари | станала популарна пред 11 месеци | проблем? | категорија: Сешто

МИРЕН ПРОТЕСТ ВО САБОТА

пријавена од ribaro пред 1 година. (vankovska.blog.com.mk)

Целта на протестот е да се крене гласот и искаже незадоволството против изградбата на верски објект-црква на плоштадот Македонија во Скопје. сабота 28 март 2009г. во 12 ч.

14 коментари | станала популарна пред 1 година | проблем? | категорија: Вести

Кон нова одржлива економија

пријавена од gdamjan пред 1 година. (dzam.blog.com.mk)

Но светот драматично се промени. Ние денес живееме во свет релативно полн со луѓе и изградена капитална инфраструктура. Во овој нов контекст, ние треба најпрво да разбереме дека целта на економијата е одржливо да ја подобри човековата благосостојба и квалитетот на живот...

0 коментари | станала популарна пред 1 година | проблем? | категорија: Култура

Писмо

пријавена од sead93 пред 1 година. (kanalizacija.blogspot.com)

Пријателе...слушнав од другарите дека се враќаш, не можеш да ја чекаш таа проклета зелена карта, оти тешко се доаѓа до листот...Решив да ти напишам неколку збора пред уште еднаш да помислиш на авионот за Скопје.

1 коментар | проблем? | категорија: Блогови

Рунтава семакедонска карта на светот

пријавена од Коља пред 1 година. (www.okno.mk)

повод за потрагата по црквата “Св. Никола” беше пронаоѓањето на боксерска ракавица со врежан крст во неа на која пишуваше: “Со оваа ракавица и овој меч ќе владејам јас, императорот Ник Први Слотер”; таа ракавица му припаѓала на еден налудничав Рунтав Семакедонец...

0 коментари | станала популарна пред 1 година | проблем? | категорија: Политика

Кој ќе биде македонскиот кукавица?

пријавена од ribaro пред 1 година. (novica.softver.org.mk)

... Македонскиот Едли Стивенсон?

8 коментари | станала популарна пред 1 година | проблем? | категорија: Политика

Сам себе убијал...

пријавена од jpetrov пред 1 година, 1 месец. (www.a1.com.mk)

Удбашко-косоварскиот атентат во Струмица

7 коментари | проблем? | категорија: Политика

ВИДЕО: Снимајќи прилог Си-Ен-Ен снимиле грабеж на златарница

пријавена од Svedok пред 1 година, 1 месец. (netpress.com.mk)

Камерман на американската телеизиска станица Си-Ен-Ен, снимил грабеж на продавница за накит во Лондон, вчера попладне, додека снимал кадри за новинарски прилог - среќа во несреќа

0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Како Коце го рестартира часовникот

пријавена од ribaro пред 1 година, 1 месец. (www.youtube.com)

Коце го исполнил ветеното :)

6 коментари | станала популарна пред 1 година, 1 месец | проблем? | категорија: Сешто

SKORPPIO - водка и афродизијак

пријавена од Igorce пред 1 година, 1 месец. (zdravo.com.mk)

Нормално е дека ако најдеш инсект во пијалокот е лоша работа. Но, во случајот на водка SKORPPIO, тоа би требало да биде големо задоволство и “ретка гозба“. Нешто слично како црв на дното на шишето од текила.

0 коментари | проблем? | категорија: Сешто