Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот bobibobi, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Збогум кралу!

пријавена од Acid пред 9 месеци, 2 седмици. (kajgana.com)

Педесетгодишниот крал на поп музиката почина од срцев удар во својот дом во Холмби Хилс. Вестта ја потврди и неговиот татко, Џо Џексон. Според изворите...

9 коментари | станала популарна пред 9 месеци, 2 седмици | проблем? | категорија: Вести

Неда, Ирачанката....за некои одвратни идеи....

пријавена од nadezna пред 9 месеци, 2 седмици. (predvesnik.na.burata.blog.com.mk)

1978 ја дава реалната слика за Неда , ирачанката чија смрт ја потресе цела планета, како жртва на една подмолна политика на светскиот полицаец...

2 коментари | проблем? | категорија: Блогови

"Глобус" магазин: "Зошто светската наука не ја разбира Македонија"

пријавена од ВаскоСловен пред 9 месеци, 2 седмици. (www.globusmagazin.com.mk)

Интервју со американскиот професор Стивен Милер, кој е инспиратор на широката иницијатива која обедини стотици научници ширум светот наспроти лагите и фалсификатите на политизираната историографија во Скопје. Милер ги дава своите мотиви за иницијативата и докази за неговите тврдења.

1 коментар | проблем? | категорија: Политика

Име си е име

пријавена од bobibobi пред 9 месеци, 3 седмици. (www.a1.com.mk)

Филмот е во режија на Сигурјон Еинарсон, музиката ја напиша Мортен Харкет, познат како фронтмен на норвешката група А-ха, а продуцент е Џејсон Мико.

0 коментари | проблем? | категорија: Култура

Петиција Фиромска за име Македонско

пријавена од jofe пред 9 месеци, 3 седмици. (mojon.blog.com.mk)

Деновиве по Фејсбук, по форуми, по блогови и слично се промовира една петиција која треба на државава и на светот да му докаже дека нејзините граѓани не сакаат да се менува името на Македонија.

0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

Веб страница за Santana

пријавена од Slick пред 10 месеци, 3 седмици. (www.men.mk)

Како што беше најавено, поради огромниот интерес за концертот на мега - ѕвездата Сантана, изработена е специјална веб страница.

3 коментари | проблем? | категорија: Забава

Македонци-атеисти

пријавена од Внукот пред 10 месеци, 3 седмици. (babamitrajanka.blog.com.mk)

На крајот, откако ќе се отарасиме од сите останати, ќе останат вистинските Македонци, оние со ариевско потекло, оние што припаѓаат на едната и вистинска религија што се занимава со препродажба на хотели на струшкото крајбрежје.

1 коментар | станала популарна пред 10 месеци, 3 седмици | проблем? | категорија: Блогови

Крајот на интернетот

пријавена од Vnuce пред 11 месеци, 2 седмици. (www.wwwdotcom.com)

Последната страница на интернет.

3 коментари | станала популарна пред 11 месеци, 2 седмици | проблем? | категорија: Забава

Менаџери и ...

пријавена од strumjan пред 11 месеци, 2 седмици. (mislam.blogspot.com)

Зарем не?!

2 коментари | станала популарна пред 11 месеци, 2 седмици | проблем? | категорија: Забава

Што е lawful intercept и како сите нас ќе не боли

пријавена од новица пред 11 месеци, 2 седмици. (softver.org.mk)

Законот ги обврзува операторите да му обезбедат на МВР да може во било кој момент да ја прислушува целата комуникација која ја прави некој корисник.

9 коментари | станала популарна пред 11 месеци, 2 седмици | проблем? | категорија: Технологија

За патриотизмот... и за религијата [en]

пријавена од zlochko пред 11 месеци, 3 седмици. (www.geocities.com)

"A patriot must always be ready to defend his country against his government." & "Patriotism is in political life what faith is in religion." ... и многу други умни мисли.

2 коментари | проблем? | категорија: Сешто

[Англиски] Oracle ќе го купи Sun

пријавена од Maki пред 11 месеци, 3 седмици. (www.sun.com)

Oracle ќе го купи Sun, што веројатно е најголемото спојување во IT светот во последно време, откако Sun го купи Mysql. Останува уште да се види што ново ќе искочи од Oracle сега кога ги имаат Mysql, Java и останатите производи на Sun.

13 коментари | станала популарна пред 11 месеци, 3 седмици | проблем? | категорија: Бизнис

Дали сексот е култура

пријавена од jofe пред 11 месеци, 3 седмици. (srle.blog.com.mk)

Сексот е култура колку и возењето точак! (Само што е мноооогу позабаван, а и околу возењето точак никој не дига многу прав)

0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

Весела Веронаука

пријавена од jofe пред 11 месеци, 4 седмици. (majtap.wordpress.com)

Драматизиран час по веронаука

0 коментари | станала популарна пред 11 месеци, 3 седмици | проблем? | категорија: Блогови

Кеш? Ваистина кеш!

пријавена од jofe пред 11 месеци, 3 седмици. (www.dnevnik.com.mk)

Уводник на Катерина Блажевска во саботно-неделниов Дневник. Остро, ваистина остро :)

1 коментар | станала популарна пред 11 месеци, 3 седмици | проблем? | категорија: Сешто