Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот azder, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Кој има право да се нарекува лезбејка?!

пријавена од ivanristeski пред 1 година, 11 месеци. (news.bbc.co.uk)

Хм, не сум активист за нивните права, не ми се допаѓаат (мое право!) итн, ама ете заради (погодете кој од трипати) се најдовме во хмм... иста ситуација. Не пропуштајте ги последните два реда! Трк читајте повеќе, за ова не треба ни превод. Lesbian name dispute. Уживајте :D

6 коментари | станала популарна пред 1 година, 11 месеци | проблем? | категорија: Вести

Мајкрософт (конечно) се откажа од купувањето на Јаху

пријавена од jpetrov пред 1 година, 11 месеци. (www.techcrunch.com)

Прочитајте ја „жалопојката“ на Балмер при крајот на текстот. Зборот Google се споменува повеќе пати од зборовите Microsoft и Yahoo заедно.

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 11 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Пичка

пријавена од Внукот пред 2 години, 2 месеци. (sc.blog.com.mk)

И ајде да речеме дека натамошниот опстанок на човечката раса зависел од менувањето на изгледот на мојот неактивен блог и бришењето на сосема функционалниот, минималистички темплејт со пријатни бои; зошто тогаш мораше да биде заменет со некој од дизајните на сељак от, со месопотамски фонт на буквите?

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 1 месец | проблем? | категорија: Блогови

Реклами

пријавена од ta4ka пред 2 години, 2 месеци. (zmijata.blog.com.mk)

Мислам дека нашите продукции кога тогаш ќе мора да се запрашаат дали ќе треба да вработат некој нови дечки за смислување пароли за реклами. Некако овие што тоа го работат моментално нешто ко да не ги бива... Знам дека никој од вас неможе да ја заборави познатата парола: Офреши се! (wtf)

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

World of Warcraft стигна до 10 милиони членови

пријавена од ta4ka пред 2 години, 2 месеци. (www.shoutitonline.com)

Ај да видам дали нешто освен политика(цркви нешо), голотии, скандали (ци*цката на елена) се избацува нагоре на кајмакот во мк. Искрено, се сомневам.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

What does your video card do when you’re not playing games?

пријавена од ta4ka пред 2 години, 2 месеци. (remixtechnology.com)

Бесна машина со инсталиран гентоо линукс. Ефектите се WOW!

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

ТВ-серијата „Космос“ со Карл Саган - цела на интернет

пријавена од GoodBytes пред 2 години, 2 месеци. (razvigormk.blogspot.com)

Една од најпопуларните документарни серии на светот, „Космос“ со Карл Саган, е достапна за гледање и симнување. Би било супер некоја наша национална телевизија да ја репризира серијава.

4 коментари | станала популарна пред 2 години, 2 месеци | проблем? | категорија: Наука

Гугл Андроид во март во Барселона

пријавена од strajkoski пред 2 години, 2 месеци. (www.a1.com.mk)

Британски АРМ, еден од водечките производители на микропроцесори во светот, идниот месец ќе го претстави прототипот на првиот мобилен телефон на Гугл, наречен Андроид.

1 коментар | станала популарна пред 2 години, 2 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Кога идиотите ќе стивнат

пријавена од azder пред 2 години, 2 месеци. (zmijata.blog.com.mk)

Приказна на еден напатен компјутерџија кој што сака само да одмори, но лошите луѓе на кои што им се расипуваат компјутерите не го оставаат. Ако им ги „средувате“ компјутерите на други, ќе знаете точно за што станува збор.

1 коментар | проблем? | категорија: Забава

ЦРН ХУМОР по повод една свежа Жална вест

пријавена од Муцко пред 2 години, 2 месеци. (bagra.org)

Оваа моја реакција со ЦРН ХУМОР беше по повод третото прогласување на „Ден на национална жалост“ во изминативе 100 дена. Што е многу – мнгоу е, ама ај и да се насмееме троа! За жал, „Баграџиите“ ме дочекаа „на нож“. Дај да видам како вие „Кајмакамите“ ќе ме разберете?

2 коментари | станала популарна пред 2 години, 2 месеци | проблем? | категорија: Политика

Без Коментар.

пријавена од Janko пред 2 години, 2 месеци. (moby.blog.com.mk)

Три изјави од Македонски Спорт од 6 ноември 2007 и се во врска со тогаш претстојниот натправар Македонија-Хрватска кој за потсетување, заврши со 2 : 0 за нас. Инаку, Мак.Спорт само ги пренесува а се дадени за хрватските медиуми.

0 коментари | проблем? | категорија: Политика

Обожава да кодира

пријавена од ta4ka пред 2 години, 2 месеци. (ta4ka.blog.com.mk)

Обожава да кодира

2 коментари | проблем? | категорија: Забава

Firefox 3 на македонски јазик

пријавена од ribaro пред 2 години, 2 месеци. (mozilla.blog.com.mk)

Ако некој сака да помогне во локализацијата на новата верзија на Firefox 3.0

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 2 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Милион кодови

пријавена од azder пред 2 години, 2 месеци. (azder.blog.com.mk)

Секој обид да debug-ираш Ќе ти се врати како exception Како горка измама Јас сум javac кој живее со try Кој се плаши од catch Не знам дали остана Бар малку exception во мене Или се исчезна во output-от

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Телакабел ли лаже граѓаните

пријавена од Arwena пред 2 години, 2 месеци. (arheo.macedonianblog.com)

Немам поинаков начин да го изразам својот револт кон Телекабел освен да си ги напишам маките на блог. Се надевам дека на оваа "монопол" состојба ќе и дојде крајот.

5 коментари | станала популарна пред 2 години, 2 месеци | проблем? | категорија: Вести