Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот ambasador, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Ако-тогаш политика

пријавена од mitko пред 1 година, 3 месеци. (www.utrinski.com.mk)

Ако Европска унија - тогаш фискални каси. Која е логиката овде?

5 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Политика

Апокалипса

пријавена од kotle пред 1 година, 3 месеци. (jasnesumjas.blogspot.com)

За разлика од нашите судови, судот во Стразбур многу помалку ја цени репутацијата на политичарите од слободата на изразување.

4 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Политика

Главна „атракција“ за Нова Година шведската група „Арајвал АББА"

пријавена од nela пред 1 година, 3 месеци. (kubura.com.mk)

Главна „атракција“ за време на дочекот на Нова Година на градскиот плоштад во Скопје ќе биде шведската група „Арајвал АББА" наречена по четврттиот албум на група „АББА“. Се работи за група која постои од 1995 година и има ексклузивното право да ја изведува оригиналната музика на „АББА“.

5 коментари | проблем? | категорија: Култура

Фотографиите кои го изменија светот...

пријавена од zlochko пред 1 година, 3 месеци. (photosthatchangedtheworld.com)

...или барем останаа неми сведоци на човековата историја.

1 коментар | проблем? | категорија: Сешто

Новиот спот веќе доби политичка интерпретација

пријавена од zlochko пред 1 година, 3 месеци. (www.dogon.biz)

Но навистина интересниот дел од нашата дискусија настана кога прочитав дека битното во овој спот е тоа што воопшто се прикажува и што на крајот се појавува 16-битното сонце, а дали овој спот ќе привлече или не туристи во државава е споредна работа.

0 коментари | проблем? | категорија: Политика

Дневник на новодојденога Кумановца у Канаду

пријавена од lazejanev пред 1 година, 3 месеци. (zolta.com.mk)

19. Август: Усели смо се у нашу нову куќу у Торонто. Сви смо среќни и узбуѓени. Овдек е такој убаво. Пуно с’с паркови и заленило. Може да замислу как ќе биде зимуске. Одвај чекам да падне снег и да ги прокрие овија паркови и ридчиња, па да се санкамо и гаѓамо с’с топке. Колко ќе биде убаво.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Профил на Silvy Bond! на мајспејс

пријавена од woona пред 1 година, 3 месеци. (myspace.com)

профилот содржи 6 песни од неиздадениот албум со работно име "Албумов треба да се слуша во присуство на Хунзи". се крена џева силви бенд и с., па чисто да се има престава за шо збориме..а и не сме се промовирале до сеа..албумот го делифме по рапидшер ама умре линкот,ако има интерес ќе го презакачиме

2 коментари | проблем? | категорија: Забава

ИТ.МК: Блогови, медиуми, контраверзен спот, Alert.mk

пријавена од Damjaan пред 1 година, 3 месеци. (it.com.mk)

Збор-два за спотот за Macedonia Timeless + Alert.mk

5 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Црна Гора ги забрани Фејсбук и Јутјуб во државните институции

пријавена од razvigor пред 1 година, 3 месеци. (www.metamorphosis.org.mk)

Владата на Црна Гора го ограничува пристапот до Фејсбук и Јутјуб за државните службеници во работно време.

7 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Вести

Виетнам воведува нови забрани за блогерите

пријавена од capricorn пред 1 година, 3 месеци. (www.metamorphosis.org.mk)

Виетнам усвои нови прописи со кои на блогерите им се забранува да дискутираат за теми коишто Владата ги смета за чувствителни или несоодветни, прописи со кои од блогерите се бара да ги ограничат своите написи на лични теми.

1 коментар | проблем? | категорија: Блогови

Мама е Дедо Мраз

пријавена од јован пред 1 година, 3 месеци. (www.solipamet.com)

„Мислам дека мама е Дедо Мраз, види што најдов кај неа во фиоката…“

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Забава

Блог терминологија: 5 кратки појаснувања

пријавена од darko156 пред 1 година, 4 месеци. (komunikacii.net)

Еве зошто треба појаснување: 1. Има луѓе на кои не им е јасно, а би сакале да знаат кој термин што значи. 2. Има луѓе кои ги употребуваат термините во погрешна ситуација со погрешно значење. 3. Ми треба линк за референцирање :)

5 коментари | станала популарна пред 1 година, 4 месеци | проблем? | категорија: Блогови

Владина Градина

пријавена од Џам пред 1 година, 4 месеци. (ztvk.crnaovca.mk)

Инспириран од Roger Doiron и неговата кампања „Eat the View“,се одлучив да терам слична сопствена домашна кампања за тревникот пред владата да се претвори во градина. Кампањата ќе оди под кечи името - Владина Градина.

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 4 месеци | проблем? | категорија: Блогови

Како до продажба на интернет

пријавена од zlochko пред 1 година, 3 месеци. (www.dogon.biz)

MoneyBookers & 2CheckOut за вас надежни трговци!

12 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Блогови

Отпор 2009

пријавена од јован пред 1 година, 3 месеци. (blog.gemidjy.info)

„Ќе ни велат „ти си шизофреник, ќе имаш црвена рецепта, ти си пијаница, нема пиво после 7, ти искажа клевета, одиш во затвор“ и ние само ќе голтаме.“

2 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Блогови