Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот alifaan, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Како Бил Гејтс ја реши пиратеријата?

пријавена од whiteeagle пред 1 година, 3 месеци. (blog.gemidjy.info)

32 години подоцна...

3 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Што ја одбележа 2008 на полето на ИТ?

пријавена од Damjaan пред 1 година, 3 месеци. (it.com.mk)

Кој светски настан, македонски интернет гаф/момент, .мк проект или игра ја одбележа 2008? Гласајте: http://it.com.mk/forum/forumdisplay.php?f=146

7 коментари | проблем? | категорија: Технологија

ДНЕВНИК: Не' чека тешка 2009 година

пријавена од vordan пред 1 година, 3 месеци. (www.netpress.com.mk)

Но затоа ќе имаме одлична кампања за „оптимизам“! --- P.S. Линкот не е директен до Дневник, поради тенденцијата нивните линкови да исчезнуваат.

3 коментари | проблем? | категорија: Бизнис

Прв ден од 25c3

пријавена од новица пред 1 година, 3 месеци. (spodeliznaenje.blogspot.com)

Кратко видување на настаните и дебатите од првиот ден од 25тата ccc конференција во Берлин.

21 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Мизеријата на македонското (интернет) општество

пријавена од kotle пред 1 година, 3 месеци. (novica.softver.org.mk)

Зачудувачки е колку многу џева се крена за една ненамерна грешка на страницата на Mozilla за Firefox на македонски јазик.

11 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Сешто

Silvy Bond! vs. Свирачиња предновогодишно во Точка

пријавена од woona пред 1 година, 3 месеци. (vuna.info)

Во сабота, на 27.12, во КЦ Точка со почеток во 19.30 часот свој настап ќе имаат пионерите на пост-ергенскиот панк, Silvy Bond! заедно со Свирачиња, колектив од неколку уметници кои негуваат нежен и експериментален звук..

8 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Култура

Отворена акција за хуманост (среда, петок, сабота)

пријавена од Acid пред 1 година, 3 месеци. (forum.kajgana.com)

Прочитајте, разгласете и партиципирајте. Донираните средства подразбираат (здрава и испрана) облека, играчки и трајна храна (со подолг рок на траење). Средствата потоа ќе бидат пренесени во Црвен Крст во Кисела Вода, од каде што ќе ги распределат по социјалните семејства.

1 коментар | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Вести

Господ на Фејсбук

пријавена од whiteeagle пред 1 година, 3 месеци. (www.solipamet.com)

...како сѐ тоа би изгледало ;)

3 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Забава

24/7 e незаконски

пријавена од sead93 пред 1 година, 3 месеци. (www.facebook.com)

Со слоганот 24/7 Владата пропагира кршење на законите во државава. А нејзин работодавец сме сите ние.

4 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Политика

Macedonia Timeless

пријавена од dasaf пред 1 година, 3 месеци. (www.macedonia-timeless.com)

Промоција на спотот за Македонија, направен од Милчо Манчевски

27 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Култура

Дебата: Интернет апликации

пријавена од dasaf пред 1 година, 3 месеци. (newmedia.org.mk)

Аудио, видео и презентации од одржаната дебата. (Незнам дали да го ставам во категорија Технологија или во Бизнис) :)

3 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Бизнис

Македонските телевизини во живо!

пријавена од pero пред 1 година, 3 месеци. (zulu.mk)

Вордан, ова е на он.нет :))

16 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Цела плата се потроши за рекламирање на ISIC и Коузон

пријавена од глиша пред 1 година, 3 месеци. (img78.imageshack.us)

Цела плата се потроши за рекламирање на ISIC студентска картичка и Коузон. (CTRL+U на celaplata.gov.mk)

6 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Цела плата се потроши на бендвит

пријавена од глиша пред 1 година, 3 месеци. (novica.softver.org.mk)

Цела плата се потроши на бендвит.

4 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Владата поднела оставка

пријавена од vordan пред 1 година, 3 месеци. (www.netpress.com.mk)

Упс! Заборавив да напишам дека белгиската влада поднела оставка. За таков чин треба морал и совест. Така што - кај нас нема да се случи.

2 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Вести