Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот alifaan, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Windows 7 низ екранот на Goodbytes

пријавена од darko156 пред 1 година, 2 месеци. (mislam.blogspot.com)

Нема многу за читање, за гледање е повеќе. Има легенди и 55 screenshot-ови

7 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Ново регистрирани .мк домени

пријавена од глиша пред 1 година, 2 месеци. (domejn.ot.mk)

График и рсс канал со ново регистрираните .мк домени, да не пропуштиме некој.

6 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Технологија

xkcd го коментира Њиндоњс 7 (англиски, sorry)

пријавена од vordan пред 1 година, 2 месеци. (xkcd.com)

„Што правиш?“ - „Го пробувам Windows 7“ - „Зошто прикажува слика на Хитлер?“ ... прочитајте понатаму...

4 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Забава

Микро-контролери на сподели знаење , сабота 17.01.2009

пријавена од gdamjan пред 1 година, 2 месеци. (spodeliznaenje.blogspot.com)

Практично конструирање на роботски армии или можност за подобро вработување - одлучете сами. Јас сум за world domination.

1 коментар | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Вести

Окарината наша и iPhone-от нивни

пријавена од strumjan пред 1 година, 2 месеци. (it.com.mk)

Зошто Даутовски не би направил концерт на iPhone а потоа веднаш и на окарина за споредба. Или Даутовски на окарина а околу него уште неколкумина на iPhone. Датум на концертот нека одбере Калина :)

4 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Култура

Што се не знаеме за Македонија?!

пријавена од Џам пред 1 година, 2 месеци. (www.novamakedonija.com.mk)

Филип и Александар малку нека загреваат клупа .. има Македонија и` други културни и природни играчи кои достојно може да ги бранат нејзините бои ..

7 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Култура

Хет трик на Горан Пандев

пријавена од sead93 пред 1 година, 2 месеци. (www.a1.com.mk)

Македонскиот репрезентативец го прекинува два и пол месечниот пост во италијанската Серија и ја разубавува својата кариера во италијанскиот фудбал со хет трик..

6 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Спорт

После ние сме криви што сме мочале во езерото?

пријавена од zlochko пред 1 година, 3 месеци. (www.alsat-m.tv)

тц-тц-тц...

4 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Вести

Погачата за Божиќ српски обичај?

пријавена од новица пред 1 година, 3 месеци. (www.a1.com.mk)

Лелееееее... што правиме сега?

20 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Сешто

Исто

пријавена од gemidjy пред 1 година, 3 месеци. (pablisher.lugola.net)

„Прашањето ми е, што прават другите луѓе во оваа држава? Дали читаат книги? Дали гледаат филмови? Дали работат на сопствената едукација? Дали имаат претстава како е да се помине Нова година без петарди?“ -- Од-лич-но!

2 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Сешто

Што ќе биде "кул" во 2009, а што не?

пријавена од Damjaan пред 1 година, 3 месеци. (it.com.mk)

Џејсон Хинер (Jason Hiner), еден од авторите на блогот "Between The Lines" на популарниот ZDnet.com, денеска објави пост во кој истакна неколку трендови за 2009 и за тоа што ќе биде "ин" во новата година, а што "аут". Тој вели дека во 2009 ќе видиме многу повеќе од работите кои ќе бидат "ин"...

1 коментар | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Кажете им збогум на тастатурите?

пријавена од ipopovski пред 1 година, 3 месеци. (www.crnobelo.com)

MacBook Wheel - првиот лаптоп без тастатура!

12 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Светската економија во 2009 - црни прогнози

пријавена од vordan пред 1 година, 3 месеци. (instantekspert.blogspot.com)

Интересни предвидувања на данската Саксо Банка за 2009. Нас не не` споменуваат, премногу сме мали, но може да се екстраполира. [self-spam]

2 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Бизнис

Охридското езеро и пештерите кај Матка во втор круг за светски чуда

пријавена од ribaro пред 1 година, 3 месеци. (www.a1.com.mk)

Два од три македонски предлози за ново светско чудо на природата се пласираа во вториот круг на изборот.

1 коментар | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Сешто

Прашај го интернет уредникот на Утрински Весник

пријавена од глиша пред 1 година, 3 месеци. (www.utrinski.com.mk)

Шанса да се праша уредникот на интернет изданието на Утрински Весник во врска со интернет изданието.

2 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Вести